Aštuonios geriausios komandos pateko į ketvirtfinalį ir kitąmet žais savo amžiaus grupės A divizione. MKL direktorius Martynas Račkauskas džiaugėsi tokiu renginiu, kuris organizacine prasme, paaugo labai ženkliai.

„Renginys buvo labai vykęs. Su nauju rėmėju žengėme didelį žingsnį į priekį, organizacinis lygis pakilo ženkliai. Vaikų krepšinis taip pat padarė įspūdį, ši 2005 metų karta atrodo labai talentinga. Manau, kad turime gerą pagrindą. Patiko, kad turnyre gerai pasirodė ir mažesnių miestų komandos, nebuvo didmiesčių dominavimo. Kitais metais A divizionas bus tikrai stiprus“, – komentavo MKL direktorius Martynas Račkauskas.

Jaunimo rinktinių vyriausiasis treneris Rolandas Radvila taip pat džiaugėsi komandų pasirodymais. Specialistui į akis krito mažų miestų atstovai.

„Turime gerų vaikų, man jie pasirodė įdomūs. Aš džiaugiuosi dėl mažesnių miestų, kad jie taip gerai pasirodė. Plungės, Biržų, Raseinių, Mažeikių komandos tikrai konkurencingos didiesiems miestams. Plungės ekipa apskritai iškovojo visas tris pergales ir tapo grupės nugalėtoja“, – apie savaitgalio dalyvius kalbėjo R. Radvila.

R. Radvila teigė jau dabar matantis naudą po taisyklių pakeitimo. Neleidžiant statyti užtvarų vaikai tampa kūrybingesni.

„Man krito į akį naujų taisyklių pakeitimai. Daugėja žaidėjų, kurie gerai valdo kamuolį. Dabar treneriai turės daugiau dėmesio skirti gynybai, o ne tik puolimui. Linkiu treneriams nežaisti primityviai. Yra kai kurie specialistai, turintys labai stiprų individualiai žaidėją ir leidžiantys jam nuolat rungtyniauti vienam. Kiti keturi žaidėjai stovi tiesiog kampe. Tai nėra gerai net ir tam lyderiui, nes vėliau jis nemokės žaisti be kamuolio. Tiesiog nereikia žaisti taip primityviai. Vaikus reikia mokyti technikos ir judėjimo aikštėje“, – mintimis dalijosi R. Radvila.

Trenerį taip pat maloniai nustebino Klaipėdos KM I-„Žemaitija“, kuris iškovojo visas tris pergales ir aplenkė kitą uostamiesčio ekipą V.Knašiaus KM I.

„Klaipėdos KM atstovai mane tikrai maloniai nustebino. Prisipažinsiu, spėjau, kad finale žais Kauno KM „Aisčiai“ I ir Sostinės KM I. Tačiau klaipėdiečiai sostinės krepšininkus nugalėjo dar grupės rungtynėse. Taigi Sostinės KM I su „Aisčiais“ žais jau ketvirtfinalyje“, – pasakojo R. Radvila.

Pasakt M. Račkausko, sprendimas trijų dienų turnyrą vykdyti Druskininkuose, buvo visiškai pasiteisinęs.

„Šiemet visos ekipos turėjo savo palaikymo komandos, atvyko visų ekipų tėveliai. Mūsų tikslas ir buvo, kad vaikai galėtų tarpusavyje susipažinti, tėvai pailsėti. Druskininkai tam yra ideali vieta, nes greta krepšinio buvo gausu pramogų“, – mintimis dalijosi M. Račkauskas.

Gerų žodžių organizatoriams negailėjo ir komandų treneriai. KM „Perkūnas“ vyriausiasis treneris Modestas Bižys dėkojo organizatoriams už tiesiogines vaizdo transliacijas, kurios vaikams reiškia labai daug.

„Viso savaitgalio organizacija buvo puiki. Rungtynes buvo galime stebėti ir internetu, o 12 metų vaikui, kuomet rodo tiesiogiai jo rungtynes, tai yra neįtikėtinas dalykas. Tikrai aukšto lygio organizacija“, – pagirų negailėjo M. Bižys.

Ketvirtfinalių poros

Kauno KM „Aisčiai“ I – Sostinės KM I
Plungės SRC-„Anra-Investicija“ – KM „Perkūnas“ I
Klaipėdos KM I-„Žemaitija“ – Tornado KM I-„Alburnus“
Sabonio KC I – Sostinės KM II

Komandos poroje žaidžia iki dviejų pergalių. Pirmoji poroje nurodyta komanda pirmąsias ir, jei prireiks, trečiąsias rungtynes žaidžia namuose. Porų nugalėtojai patenka į VI etapą (Finalinį ketvertą). Pralaimėjusios komandos baigia varžybas ir patenka į kitų metų U13 berniukų krepšinio čempionato A divizioną.

Gražiausi savaitgalio epizodai