Kai parvykau čia iš Lietuvos, prieš akis buvo labai daug darbo. Žinojau kas laukia, todėl pastaroji pergalė yra labai didelis atpildas.
Joanas Plaza

Lemiamose Europos taurės finalo serijos rungtynėse „Unicaja“ išvykoje 63:58 nugalėjo „Valencia Basket“ krepšininkus ir laimėjo seriją 2-1.

Po 30 min. svečiai atsiliko 43:54, tačiau per paskutinį ketvirtį varžovams leido pelnyti vos 4 taškus ir, įspūdingai atsitiesę, pasiekė vieną skambiausių pergalių Malagos krepšinio istorijoje.

„Kalbu metaforiškai, tačiau dabar galėčiau kad ir numirti. Malagai reikėjo tokios epinės kovos, kokia tapo šios rungtynės. Esi nepaprastai patenkintas – dėjome akmenėlį prie akmenėlio, įveikėme visus sunkumus ir pasiekėme tikslą.

Buvo žmonių,kurie mumis tikėjo visą laiką ir tai tik įrodymas, kad jie tai darė ne veltui. Dėkoju visiems žaidėjams, kurie padarė tikrą žygdarbį“, – pasibaigus rungtynėms kalbėjo J. Plaza, į kurio daržą praėjusiame sezone vienas po kito skriejo kritikų akmenys, ne kartą kalbėta apie tai, kad treneris jau „tuoj tuoj bus atleistas“ iš užimamų pareigų.

„Vaizdingai kalbant, žaidėjai „parodė turintys kiaušinius“ – lemiamu momentu jie pademonstravo, kad myli krepšinį ir atskleidė savo charakterį“, – po finalo vaizdingai šnekėjo J. Plaza.

Kauno „Žalgirį“ katalonas treniravo 2012-2013 m. sezone, po kurio sugrįžo į Ispaniją ir stojo prie „Unicaja “vairo. 2013-2016 m. jo vadovaujama komanda kartu su Mindaugu Kuzminsku žaidė Eurolygoje, tačiau pastarąjį sezoną į elitinį turnyrą nepateko, nes neturi A licencijos.

Laimėjusi Europos taurę „Unicaja“ gaus B licenciją ir metams sugrįš į elitines pirmenybes.

Tai reiškia, kad kito sezono Eurolygoje rungtyniaus mažiausiai keturi Ispanijos klubai – B licenciją gaunanti „Unicaja“ ir ilgalaikes A licencijas turintys Madrido „Real“, „Barcelona“ ir Vitorijos „Baskonia“.

„Labai džiugu yra tai, kad į Eurolygą sugrįžome sportiniu, o ne kabinetiniu principu. Kai parvykau čia iš Lietuvos, prieš akis buvo labai daug darbo. Žinojau kas laukia, todėl pastaroji pergalė yra labai didelis atpildas. Šis titulas – išskirtinai svarbus, pasiekėme labai daug. Krepšinis yra mano gyvenimo dalis ir aš manau, kad su žaidėjais nusipelnėme šio titulo, – dėstė J. Plaza. – Neturime labai ilgo atsarginių suolelio, todėl Ispanijos čempionate bus nelengva. Tačiau, bet kuriuo atveju, dabar 24 valandos skirtos švęsti.“

Europos taurės laimėtojais „Unicaja“ gretose tapo šie krepšininkai: Jose Luisas Ibanezas, Ignacio Rosa, Alberto Diazas, Danielis Diazas, Carlosas Suarezas (visi – Ispanija), Kyle'as Foggas, Jamaras Smithas, Oliveris Lafayette'as, Jeffas Brooksas (visi – JAV), Dejanas Musli, Nemanja Nedovičius (abu – Serbija), Adamas Waczynskis (Lenkija), Viny Okouo (Kongas), Alenas Omičius (Slovėnija).