Į paskutines sezono Eurolygos namų rungtynes prieš Milano „Emporio Armani“ klubą žalgiriečiai priviliojo net 15231-ą žiūrovą. Tai – naujas sezono lankomumo rekordas. Dvikovą stebėjo ir tiesiai iš Berlyno atvykęs vokiečių archyvuose Nepriklausomybės Akto originalą suradęs profesorius Liudas Mažylis.

„Emporio Armani“ nutraukė 7 pralaimėjimų iš eilės seriją. Pirmose tarpusavio rungtynėse Milane „Žalgiris“ iškovojo pergalę 78:70.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas - 16 (4/5 tritaškiai), Lukas Lekavičius - 15 (7 rez.p.), Paulius Jankūnas - 12 (8 atk.k.), Brockas Motumas - 11, Artūras Milaknis - 10, Robertas Javtokas - 8, Augusto Lima ir Edgaras Ulanovas - po 4, Leo Westermannas (7 rez.p.) ir Renaldas Seibutis - po 2.

„Emporio Armani“: Andrea Cinciarini ir Jamelas McLeanas - po 17, Ricky Hickmanas - 16 (4/5 trit.), Awudu Abassas - 13, Davide'as Pascolo - 12, Milanas Mačvanas - 7, Miroslavas Raduljica - 6.

Eurolygos turnyro lentelė

Rungtynių pradžia sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje Š. Jasikevičiaus auklėtiniams klojosi kaip sviestu patepta – spurtas 7:0, sėkmingas R. Javtoko ir K. Pangoso žaidimas ir 11 taškų prašumas ketvirčio pabaigoje – 24:13.

Tačiau antras kėlinys nesiklijavo – varžovai daug geriau pataikė, o žalgiriečių puolimo mašina ėmė strigti. Įpusėjus rungtynėms aikštės šeimininkai vos išlaikė nedidelį pranašumą – 41:39.

Po pertraukos užvira atkakli kova taškas į tašką, kur žalgiriečiams tik kartą pavyko atsiplėšti 7 taškų skirtumu. Deja, taikliau ketvirtame kėlinyje krepšį atakavę varžovai perėmė iniciatyvą ir likus žaisti minutę Š. Jasikevičiaus auklėtiniams nieko kito neliko kaip mėginti laimę prasižengiant ir siunčiant Milano ekipos žaidėjus prie baudų metimo linijos. Desperatiški mėginimai pavyti varžovus nedavė vaisių - „Žalgiris“ patyrė 16-ą pralaimėjimą.

Vienas prastesnių rungtynių šį sezoną sužaidę Lietuvos čempionai atkovojo vos 22 kamuolius (Milano ekipa 25).

Paskutines rungtynes Š. Jasikevičiaus auklėtiniai kitą savaitę – balandžio 6 dieną – žais išvykoje su Vitorijos „Baskonia“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (179)