„Žalgiris“ per 27 turus laimėjo 12 kartų, o pralaimėjo 15 sykių ir užima 10 vietą. Kauniečiai yra Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vienvaldžiai lyderiai (24 pergalės ir 3 pralaimėjimai).

„Anadolu Efes“ (15 pergalių ir 12 pralaimėjimų) Eurolygoje žengia aštunti. Tiesa, Velimiro Perasovičiaus vadovaujami „Anadolu Efes“ yra iškovoję 6 pergales per pastarąsias 7 Eurolygos rungtynes.

Nacionaliniame Turkijos čempionate „Anadolu Efes“ su 20 pergalių ir vos 2 pralaimėjimais žengia turnyro lentelės viršūnėje kartu su Stambulo „Fenerbahče“.

„Žalgiris“ su „Anadolu Efes“ Eurolygoje galynėjosi jau 14 kartą. Iki šiol 9 pergales iškovojo kauniečiai, 5 – Stambulo krepšininkai. Pirmą „Anadolu Efes“ ir „Žalgirio“ dvikovą Turkijoje įtikinamai 84:71 laimėjo Lietuvos komanda.

Įvykių eiga

Rungtynės vyko labai permainingai. Po pirmų „Žalgirio“ taškų, sekė dvi varžovų atkarpos po 0:6 ir mūsiškiai atsiliko jau 8 taškais (4:12). Pauliaus Jankūno, Antano Kavaliausko ir Artūro Milaknio pastangomis kauniečiams pavyko ne tik išlyginti rezultatą (17:17), bet ir Edgaro Ulanovo tritaškiu paskutinę sekundę laimėti kėlinį – 22:17 (atkarpa – 18:5).

Antro ketvirčio pradžia puikiai susiklostė jau „Žalgiriui“, kuris atitrūko dviženkle – 11 taškų – persvara (32:21). Tačiau svečiai iš Turkijos nesutriko, išleido į aikštę fiziškai galingą penketą ir ėmė metodiškai mažinti atsilikimą (atkarpa – 7:18), kol vėl išlygino skirtumą (39:39, 41:41). A. Milaknio tritaškis iš aikštės kampo prieš ilgąją pertrauką leido mūsiškiams įgyti 3 taškų pranašumą – 44:41.

Trečiame kėlinyje vėl viskas apsivertė aukštyn kojom: Stambulo klubas, daugiausiai Jaysono Grangerio pastangomis, atitrūko 8 taškais (50:58), bet „Žalgiris“ parodė charakterį ir vargais negalais priartėjo – 59:60.

Lemiamame ketvirtyje „Žalgiris“ po Leo Westermanno tritaškio ir dviejų E. Ulanovo baudos metimų pirmavo 68:65, bet visiškai užstrigo puolime, per 10 min. surinko tik 9 taškus, ėmė dažnai klysti ir nepataikyti iš patogių padėčių, o „Anadolu Efes“ perėmė iniciatyvą. Beveik 4 paskutines minutes taškų nepelnę žalgiriečiai, leido varžovams laimėti atkarpą 0:11 ir iškovoti pergalę – 68:76.

Rezultatas:

„Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ – 68:76 (22:17, 22:24, 15:19, 9:16).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 11 (20:51 min., 6 rez. perdav., 3/10 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/5 baudos), Edgaras Ulanovas 10 (26:23, 2 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Paulius Jankūnas (24:14, 3 atk. kam., 4/8 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos) ir Artūras Milaknis (14:21, 5 pražang., 3/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai) po 9, Leo Westermannas 8 (28:16, 5 atk. kam., 8 rez. perdav., 1/3 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai), Antanas Kavaliauskas 6 (11:43, 2 atk. kam., 3/3 dvitaškiai), Brockas Motumas 5 (25:15, 0/1 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Augusto Lima 4 (3 atk. kam., 2/5 dvitaškiai, 0/2 baudos), Kevinas Pangosas 3 (18:05, 1/3 dvitaškiai, 1/1 baudos), Robertas Javtokas 2 (2:54, 1/1 dvitaškiai), Renaldas Seibutis 1 taškas (13:30, 0/1 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos). Isaiah Hartensteinas nežaidė.

„Anadolu Efes“: Jaysonas Grangeris 25 (32:20 min., 8 rez. perdav., 6/7 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 4/6 baudos), Derrickas Brownas 13 (33:59, 4 atk. kam., 5/7 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 3/3 baudos), Brandonas Paulas 12 (15:47, 0/2 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 3/4 baudos), Bryantas Dunstonas 10 (9 atk. kam., 5/7 dvitaškiai), Tyleris Honeycuttas (12 atk. kam.) ir Dogušas Balbay po 5, Čedi Osmanas 4, DeShaunas Thomasas 2 taškai. Thomas Heurthelis (10:59, 0/2 dvitaškiai, 3 klaid., 1 rez. perdav.) ir Alexas Kirkas (09:03) taškų nesurinko. Maximas Mutafas ir Sametas Geyikas nežaidė.