Mažųjų sportininkų šventę ypatingai papuošė Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo krepšininkai Rokas Giedraitis ir Deividas Gailius. Aukštaūgiai sveikino darželinukus su čempionato startu ir skelbė rungtynių pradžią išmesdami kamuolį į viršų. R. Giedraitis netgi išbandė žaidimą du prieš dvidešimt.

Vėliau profesionalūs krepšininkai su vaikais susirungė iššūkyje – kas greičiau išgers pieno gėrimo „Miau“. Žinoma, šeši darželinukai šešis buteliukus įveikė greičiau nei aukštaūgiai ir sutriuškino profesionalius krepšininkus rezultatu 6:1.

Žinoma, mažieji krepšininkai tarpusavio kovose išsiaiškino geriausias komandas. 32 čempionatą tęs Didžiojoje taurėje, likusios – Mažojoje.

Vilniaus darželinukai kitą kartą į aikštelę išbėgs balandžio 8 dieną. VGTU salėje (Saulėtekio al. 28) vyks Didžiosios ir Mažosios taurės rungtynės.

Šiek tiek istorijos

Kovo 18 dieną startavęs Lietuvos darželinukų krepšinio čempionatas - jau ketvirtasis.

Praėjusiais metais čempionate triumfavo Kauno „Aušrinės“ darželis, 2015 metais Lietuvos čempionais tapo Vilniaus „Purienos“ vaikučiai, o 2014 metais pirmaisiais oficialiais Lietuvos darželių čempionais tapo Vilniaus „Strazdelis“.

Pirmųjų Vilniaus ir Lietuvos darželinukų krepšinio čempionatų dalyviai šiuo metu sėkmingai varžosi Moksleivių krepšinio lygos pirmenybėse. Pavyzdžiui, Sostinės krepšinio mokyklos U-13 komandoje, kuri vadinasi SKM I-„EMSI“, daugiau nei pusė vaikinų savo laiku žaidė darželinukų pirmenybėse, o 2015-2016 metų sezone MKL „Pirmajame iššūkyje“ užėmė pirmąją vietą.