Šių metų stovykloje dalyvavo krepšininkai iš 19 šalių. Daugiausiai, po 4 – Serbijos ir Prancūzijos. Lietuva, Ispanija ir Turkija turėjo po 3 atstovus.

„Labai džiaugiamės, kad turėjome progą dalyvauti šioje stovykloje. Pamatėme, kad turime didelį potencialą tobulėti visapusiškai ir ypač fizinio rengimo srityje. Antras dalykas, kur turime didelius rezervus – į TOP-10 išrinkti žaidėjai labai stiprūs individualia technika, labai gerai žaidžia kontakte, labai gerai ginasi ir presinguoja net neišsimetus kamuolio iš už galinės linijos.

Visur vyrauja fizinė kova ir nuolatinis žaidėjo su kamuoliu spaudimas, todėl natūralu, kad tik gerai paruoštas kūnas ir gera kamuolio valdymo technika padės išlikti aukščiausio lygio krepšinyje“, – sakė LKF jaunimo rinktinių vyriausiasis treneris Rolandas Radvila.

Į 20-ies geriausių stovyklos krepšininkų gretas pateko ir lietuvis M. Blaževičius. Jis kartu su kitais krepšininkais dalyvavo žvaigždžių rungtynėse, kurios vyko pagrindinėje Barselonos arenoje. Šias rungtynes taip pat stebėjo ir šios ekipos krepšininkai J. Doelmannas, P. Stefanas, D. Moussa. Stovykloje ir šiose Žvaigždžių rungtynėse dalyvavo ir dukart NBA čempionas Ray Allenas. Jis rinko 10 krepšininkų, kurie balandžio mėnesį vyks į pasaulinę stovyklą Brukline.

„M. Blaževičiui nepavyko prasibrauti į TOP-10 gretas, nors jis tikrai solidžiai atrodė ir ne tik negadino vaizdo, bet ir padėjo savo komandai laimėti. Turiu pasakyti, kad Marekas labai gerai gynėsi ir per daug žaidė komandinį žaidimą, kas ir galėjo tapti priežastimi, kodėl jis nepateko tarp geriausių. Buvo ne vienas krepšininkas, kuris pasiėmęs kamuolį paprastai persivarydavo per visą aikštelę ir pats baigdavo atakas. Jie nelabai mėgsta dalintis kamuoliu“, – pasakojo R. Radvila.

Šios stovyklos organizatoriai didelį dėmesį skyrė krepšininkų buičiai, pasirūpino ir apmokėjo kelionės, gyvenimo ir maitinimo išlaidas. Žaidėjai gavo po kelis komplektus aprangų ir sportinės avalynės. Sportininkai taip pat spėjo aplankyti žymiausius Barselonos sporto ir kultūros objektus.

Praėjusiais metais šioje stovykloje dalyvavo 4 lietuviai, o Domantas Vilys pateko tarp 10-ies geriausių Europos krepšininkų, kurie vyko į Brukliną (JAV), į viso pasaulio talentingiausių žaidėjų stovyklą ir Žvaigždžių rungtynes.

Prestižinėje stovykloje taip pat yra dalyvavę Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas, Vytenis Čižauskas, Edgaras Ulanovas, Evaldas Aniulis, Tadas Sedekerskis, Rokas Gadiliauskas, Gytis Masiulis, Arnoldas Kulboka, Tomas Lekūnas, Ignas Ramašauskas, Paulius Semaška, Tauras Jogėla, Domantas Pavlovskis ir Dominykas Zupkauskas.