Pirmasis taškus dvitaškiu pelnė Leo Westermannas, išvedęs „Žalgirį“ į priekį 2:0.

Tačiau svečiai neleido šeimininkams nutolti ir nuolat lipo žalgiriečiams ant kulnų. Iki kėlinio pabaigos likus 3 min., Artūras Valeika pataikė tritaškį ir išvedė „Vytautą“ į priekį 18:17.

Visgi, sėkmingiau ketvirtį užbaigė žaliai balti, kurie po pirmųjų 10-ies minučių pirmavo 22:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje Vytenis Lipkevičius pataikė tritaškį ir sumažino skirtumą iki minimumo – 21:22.

Tuomet „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą ir laimėjo atkarpą net 16:2 bei įpusėjus kėliniui susikrovė solidžią persvarą – 38:23.

„Vytautas“ klimpo bandydamas įveikti „Žalgirio“ gynybą, o Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai tuo naudojosi – 45:27.

Iki pertraukos „Vytautui“ pavyko šiek tiek sumažinti skirtumą, po dviejų kėlinių – 46:32, priekyje žalgiriečiai.

Pirmoje mačo pusėje kauniečius į priekį tempė 3 tritaškius pataikęs ir 9 taškus pelnęs Kevinas Pangosas. Tiek pat taškų pelnė ir „Vytauto“ žaidėjai Vytenis Lipkevičius (3/3 trit.) ir Artūras Valeika.

Per pirmuosius du kėlinius abi komandos pataikė net 11 tolimų metimų. 5 tritaškius iš 8 bandymų realizavo „Žalgiris“, o 6 iš 11 – „Vytautas“.

Ar pavyks grąžinti „Vytautui“ intrigą? Tai buvo svarbiausias klausimas prieš antrąją mačo dalį.

Tačiau „Žalgiris“ tvirtai kontroliavo situaciją ir varžovams nesuteikė net mažiausios vilties, kad šioje akistatoje pergalę gali iškovoti ne žaliai balti.

Trečiąjį ketvirtį „Žalgiris“ laimėjo 22:9 ir po trijų kėlinių triuškino „Vytautą“ 68:41.

Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu. Š. Jasikevičius galėjo drąsiai eksperimentuoti ar pataupyti „Žalgirio“ lyderių jėgas.

Žaliai balti 76:55 (22:18, 24:14, 22:9, 8:14) nepaliko vilčių Prienų-Birštono „Vytautui“ ir žengė į Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalą.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 10, Kevinas Pangosas ir Edgaras Ulanovas po 9, Isaiah Hartensteinas 8, Brockas Motumas ir Leo Westermannas po 7, Renaldas Seibutis, Artūras Milaknis, Augusto Lima po 6, Antanas Kavaliauskas ir Paulius Jankūnas po 4 taškus, Paulius Valinskas (per 12 min.) taškų nepelnė.

„Vytautas“: Vytenis Lipkevičius 14, Artūras Valeika 9, Saulius Kulvietis 8, Paulius Ivanauskas 7, Regimantas Miniotas ir Tadas Klimavičius po 4, Tomas Delininkaitis, Domantas Šeškus ir Tomas Michnevičius po 3 taškus.

Statistika („Žalgiris“ – „Vytautas“)

Dvitaškiai: 22/39 (56 proc.) – 11/27 (41 proc.)

Tritaškiai: 7/18 (39 proc.) – 9/29 (31 proc.)

Baudų metimai: 11/13 (85 proc.) – 6/8 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 27

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 13

Perimti kamuoliai: 8 – 6

Klaidos: 17 – 17

Blokai: 5 – 1

Primename, kad pirmajame pusfinalyje „Lietkabelis“ 75:70 įveikė Utenos „Juventus“ klubą ir iškovojo vietą finale.

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro mažasis finalas „Žalgirio“ arenoje bus žaidžiamas sekmadienį nuo 13 val., o didysis – nuo 16.50 val.

***

Trečiadienį ketvirtfinalyje Kauno „Žalgiris“ neturėjo vargo su Klaipėdos „Neptūnu“, kurį sutriuškino 81:58.

Antradienį „Vytautas“ ketvirtfinalyje 90:75 palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)