Su jaunaisiais krepšininkais ir krepšininkėmis savo patirtimi dalinsis Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius, Lietuvos U17 vaikinų rinktinės vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas, Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ treneris Linas Šalkus.

Fizinio rengimo treniruotes ves ilgametis Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės fizinio rengimo treneris Aleksandras Kosauskas. Visos stovyklos metu jauniesiems talentams taip pat padės šių rinktinių treneriai Sandra Čižauskienė ir Tomas Purlys bei LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė ir jaunimo rinktinių vyriausiasis treneris Rolandas Radvila.

Šio projekto pagrindu sudaryta Lietuvos jaunučių vaikinų (U16) rinktinė praėjusią vasarą Lenkijoje vykusiame Europos čempionate iškovojo sidabro medalius. Buvęs šios rinktinės vyriausiasis treneris M. Šernius teigė, kad šis projektas suteikia galimybę žaidėjams geriau pažinti vieni kitus bei pasiruošti ateities kovoms.

„Labai svarbus dalykas yra tas, kad įvairiose kartose krepšininkai pradeda bendrauti, susipažinti. Krepšinyje daug ką lemia ir ne krepšinio elementai, labai svarbu koks tu esi už aikštelės ribų, ar esi draugiškas ir kovoji vienas už kitą. Tai toks reiškinys, kuris komandiniame sporte labai svarbus“, – musukrepsinis.lt sakė M. Šernius.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris stovyklos metu didžiausią dėmesį skirs greitų sprendimų priėmimui.

„Manau, kad merginoms labiausiai trūksta greito krepšinio įgūdžių – greitas mąstymas, greitas spendimų priėmimas ir visą tai daryti bėgant dideliu greičiu. Tose treniruotėse bandysiu merginoms tai įdiegti, parodyti dažniausiai pasitaikančias klaidas. Dažnai būna taip, kad trenerio pastabą žaidėjas atsimena visą gyvenimą, stengsiuosi prieiti prie kiekvienos krepšininkės ir parodyti visus niuansus, pasakyti pastabas bei pagirti“, – teigė M. Šernius.

Šioje treniruočių stovykloje dalyvaus ir Lietuvos jaunių vaikinų (U17) rinktinės vyriausiasis treneris G. Petrauskas ir pasak jo, Lietuvos krepšinio mokyklų treneriai atlieka puikų darbą bei suteikia vaikams gerus pagrindus.

„Visų pirma norėčiau pabrėžti, kad Lietuvos krepšinio mokyklų treneriai yra tikri profesionalai ir puikiai atlieka savo darbą. Bet koks darbas su jaunimu yra tik teigiamas dalykas ir šios stovyklos bei jaunimo rinktinių rezultatai praėjusią vasarą leidžia teigti, kad dirbama teisinga linkme.

3-4 treniruotės per savaitgalį tikrai gali duoti naudos ir pats asmeniškai skirsiu dėmesį puolimui be vidurio puolėjo, plačiam judėjimui be kamuolio. Žinoma nepamiršime gynybos ir kiekvienų pratybų metu stengsimės akcentuoti svarbiausius dalykus“, – sakė G. Petrauskas.

„Talentų U15 kartos” projektas vyksta 2016 rugsėjo – 2017 birželio mėnesiais. Projektą sudaro 5 stovyklos. Jos rengiamos kas du mėnesius vis kitame Lietuvos mieste. Projektą, kaip ir praėjusią vasarą, planuojama pabaigti tarptautiniu Ramūno Šiškausko turnyru, sulaukusiu daugybę pagyrimų iš visų turnyre dalyvavusių šalių.

Projektą jauniesiems krepšininkams, kurio ambasadorius yra Ramūnas Šiškauskas, drauge su Lietuvos krepšinio federacija iš dalies finansuoja FIBA jaunimo ugdymo fondas (FIBA Europe Youth Development Fund).

Talentų U15 karta“ yra ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus.