Seimo nariai prieš buvusius profesionalus

Lyga savo atkrintamųjų pradžią šiemet pažymės Jurbarke. Šiame panemunės mieste vasario 25-ąją pirmą kartą bus surengta „RKL Žvaigždžių diena“.

„Nėra geresnės progos įvertinti reguliariojo sezono rezultatus ir pasiruošti atkrintamosios, kaip mūsų tradicinė „Žvaigždžių diena“. Džiaugiamės pernai metų renginio sėkme Anykščiuose, kai tai tapo viso miesto švente. Šiemet ne vienas miestas panoro būti renginio šeimininku. Po ilgų svarstymų, nusprendėme, jog tinkamiausias šventei bus Jurbarkas. Esam įsitikinę, kad šis miestas tikrai sugebės suorganizuoti gerą renginį“, – kalbėjo RKL prezidentas Darius Gudelis.

Šalia tradicinių tokių švenčių atributų – snaiperio, oro karaliaus, slalomo konkursų, šokėjų ir atlikėjų pasirodymų – RKL žada surengti ir neįprastas krepšinio talentų rungtynes. Pirmoje jų dalyje grumsis naujojo Seimo komanda.

Seimo narių ekipa su Ramūnu Karbauskiu priešaky susigrums su lygos trenerių ir vadovų rinktine, kurioje bus galima išvysti tokius žmones, kaip Andrius Šležas, Osvaldas Kurauskas, Giedrius Gustas.

Nenuspėjamas sezonas

Vertindamas įpusėjusi sezoną, RKL prezidentas džiaugėsi, kad šiemet ne tik kilo čempionato lygis ir komandų skaičius, bet išaugo ir intriga. Kovos verda ne tik dėl aukščiausių pozicijų, bet ir dėl išlikimo.

„Turnyro lentelėje situacija tikrai įtempta. Kovos verda visur: kelios ekipos kovoja dėl pirmų vietų, lentelės viduryje vyksta mūšiai dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas, o apačioje – žūtbūtinė kova dėl išlikimo. Pavyzdžiui, lentelės apačioje esanti Kuršėnų komanda pasistiprino Europos čempionu Mindaugu Žukausku“, – padėtį A divizione pakomentavo D. Gudelis.

„Lygiai taip pat ir B divizione. Žemaitijos grupėje 6 komandos turi panašų pergalių skaičių ir kovoja dėl aukščiausių vietų. Vidurio Lietuvoje irgi vyksta atkaklios kovos ir yra tik vienas aiškus lyderis – Kėdainių „SC-Nevėžis“. Aukštaitijos grupėje situacija panaši.“

Pastangas vertina ir LKF

Prieš prasidedant 2016-2017 metų sezonui lyga išsikėlė naują tikslą ir kryptį – jaunų talentų ugdymą. Anto RKL vadovo, jau dabar matyti, kad trečiasis pagal pajėgumą Lietuvos čempionatas jaunėja. A ir B divizionuose gausu komandų, kurių amžiaus vidurkis nesiekia 20-ies, buriasi LKL dublerių komandos.

„Mūsų lygą garantuoja puikų balansą augančiam krepšininkui. Čia jis tikrai gaus žaidimo minučių, jo neslėgs didelė atsakomybė, bet kartu perspektyvus jaunuolis turės progą gauti pamokų iš tokių veteranų kaip Simonas Serapinas, Mindaugas Žukauskas, Edgaras Stanionis“, – sakė D. Gudelis.

Kalbėdamas apie jaunųjų talentų ugdymą, lygos prezidentas pasidžiaugė, kad ir Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) pastangos neliko nepastebėtos.

„Neseniai turėjome susitikimą su LKF sporto direktoriumi Šarūnu Sakalausku. Jo išsakytos mintys dėl jaunimo ugdymo 100 procentų atitinka mūsų lūkesčius. Tikimės, kad kitos lygos, tiek LKL, tiek NKL, ras kompromisus, kad galėtume ugdyti Lietuvoje jaunąją kartą. Tokią, kuri atvestų į vyrų rinktinę gerų žaidėjų ir pateisintų Lietuvos, kaip krepšinio šalies, vardą.“

Šį savaitgalį vyksiančiame LKF vykdomojo komiteto posėdyje numatyti klausimai dėl galimybės jauniems žaidėjams turėti dvigubas licencijas, taip pat dublerinių komandų reglamentavimo. Kartu su kitų lygų vadovais šiame posėdyje dalyvaus ir RKL atstovas.

„RKL posėdyje atstovaus ilgametis Tauragės komandos vadovas ir treneris Gediminas Sakalauskas. Jo patirtis ruošiant vaikus nuo pat sporto mokyklos iki RKL ir aukštesnių lygų yra neįkainojama. Asmeniškai manau, kad būtent praktikai turi dalyvauti tokiose diskusijose ir siūlyti sprendimus.“, – kalbėjo RKL prezidentas.

„Mes lygoje turime savo vykdomajį komitetą, kuriame aptariame pagrindinius LKF posėdyje svarstomus klausimus, tariamės dėl sprendimų, balsuojam dėl jų ir deleguojam žmogų išsakyti bendrą lygos poziciją“, – paaiškino RKL vadovas.

Naujas projektas su LSU

Prieš savaitę RKL pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos sporto universitetu (LSU). Parašus po sutartimi padėjo pats D. Gudelis ir universiteto rektorius Dr. Aivaras Ratkevičius. Paklaustas apie šio susitarimo tikslus, RKL Prezidentas išskyrė naudą klubams.

„Pagrindinis tikslas yra auginti mūsų klubų kokybę. Tiek jaunų krepšininkų rengimo procese, ypatingai akcentuojant fizinį pasirengimą, ko mūsų klubams dažnai trūksta. Tiek vadyboje bei marketingo veiksmuose – dirbant su rėmėjais, pritraukiant sirgalius į aikštes.

Aš manau, kad tai yra abipusė nauda. Jauniems specialistams – proga įgauti patirties, lygai – kylanti kokybė.“, – sakė RKL vadovas.