Iki šio mačo „Žalgiris“ namie „Barcelona“ ekipai buvo pralaimėjęs visas 10 rungtynių. Laimėti prieš katalonus kauniečiams yra pavykę du kartus, tačiau abu sykius tai įvyko Barselonoje (per 11 ten žaistų susitikimų).

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ atsiliko 18:24, o rezultatyviausiai kauniečių gretose žaidė 7 taškus surinkęs Edgaras Ulanovas. Antrajam kėliniui įpusėjus po Pauliaus Jankūno baudos metimų „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 33:32. Minimalią persvarą (39:38) „Žalgiris“ išsaugojo ir po 20 min. – paskutinę antrojo ketvirčio sekundę iš toli Luko Lekavičiaus mestas kamuolys įstrigo tarp lanko ir lentos.

Atkakli ir permaininga kova virė ir visą trečiąjį kėlinį – 61:61 po 30 min.

What a move by Ulanovas!#7DAYSMagicMoment #ZALFCB pic.twitter.com/4SAXgcbkZr— EuroLeague (@EuroLeague) February 2, 2017

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai, įgiję 5 taškų persvarą, tačiau po Š. Jasikevičiaus laiku paprašytos minutės pertraukėlės „Žalgiris“ sugebėjo susigrąžinti iniciatyvą, vėl išsiveržė į priekį ir pirmavo iki pat finalinės sirenos.

Paskutinę mačo minutę „Barcelona“ nuolat alsavo „Žalgiriui“ į nugarą, tačiau lemiamomis akimirkomis baudas šaltakraujiškai realizavo ir Paulius Jankūnas, ir Leo Westermannas.

Labiausiai šiose rungtynės pralaimėti nenorėjo katalonų veteranas Juanas Carlosas Navarro. 36-erių krepšininkas sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes šiame sezone ir pelnė 17 taškų, tačiau jo pastangų išsukti svečių uodegoms nepakako.

Tuo metu P. Jankūnas po šio mačo pakilo į 12-ąją vietą visų laikų rezultatyviausių žaidėjų sąraše. Pauliaus sąskaitoje yra 2341 taškas. Pažymėtina, iki 11-oje vietoje besirikiuojančio Š. Jasikevičiaus jam trūksta vos 2 taškų.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas (4/4 dvitaškiai, 4 atk. kam., 4 rez. perdav.) ir Lukas Lekavičius (8/8 dvitaškiai, 5 atk. kam., 4 rez. perdav.) po 17, Paulius Jankūnas 15, Artūras Milaknis 14 (4/7 tritaškiai), Brockas Motumas ir Leo Westermannas po 8, Augusto Lima ir Antanas Kavaliauskas po 4, Kevinas Pangosas 2, Renaldas Seibutis ir Robertas Javtokas taškų nepelnė.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 17, Tyrese'as Ryce'as ir Petteris Koponenas po 12, Justinas Doellmanas ir Vitoras Faverani po 11, Stratosas Perperoglou 7, Aleksandaras Vezenkovas 6, Victoras Claveras 5, Stefans Peno ir Ante Tomičius po 2, Moussa Diagne taškų nepelnė.

"Žalgirio" rungtynių statistika

„Žalgiris“ prieš šį mačą Eurolygoje iškovojo dvi efektingas pergales paeiliui – namie įveikė Maskvos CSKA, o išvykoje – Stambulo „Daruššafaka“. Tuo metu „Barcelona“ prestižiniame turnyre pastaruoju metu yra įsmukusi į duobę – iš šešių paskutinių mačų laimėjo tik vieną, o pastarosios trejos rungtynės buvo pralaimėtos atitinkamai Atėnų „Panathinaikos“, Vitorijos „Baskonia“ ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkams.

Pastaroji pergalė leidžia „Žalgiriui“ turnyro lentelėje pralenkti „Barcelonos“ ekipą viena pergale – jau aišku, kad pasibaigus 21-ajam turui žalgiriečiai žemiau 10-osios vietos nenukris, o gal net pakils į 9-ąją poziciją.

Kitą penktadienį, vasario 10-ąją „Žalgiris“ išvykoje kausis su Pirėjo „Olympiakos“.

Turnyro lentelė
(vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmesti taškai, praleisti taškai, taškų santykis)