„Žalgiris“ tik antrą kartą istorijoje išbandė jėgas su „Darussafaka“ komanda, kuriai tai tik antras sezonas Eurolygoje. Pirmą tarpusavio mačą Kaune 83:80 laimėjo turkai. „Žalgiris“ pasiekė revanšą tokiu pačiu trijų taškų skirtumu (69:66), nors iki paskutinės sekundės turėjo šešių taškų persvarą.

Kauniečių sąskaitoje šiuo metu 8 pergalės ir 12 pralaimėjimų. „Darussafaka“ krepšininkai laimėjo 10 susitikimų ir patyrė 10 nesėkmių.

Kauno komanda turnyro lentelėje užima 10-ą vietą, o „Darussafaka“ ekipa - aštuntą.

„Žalgiris“ nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą (5:12) ir diktavo savo sąlygas varžovams. Tik antro kėlinio pirmomis akimirkomis po latvio Dairio Bertanio tritaškio aikštės šeimininkams pavyko trečią kartą trumpam persverti rezultatą – 17:16 (pirmi sykiai buvo 2:0 ir 5:4, o paskutinis – 24:23). Trečiame ketvirtyje kauniečiai nuolat turėjo 8 taškų pranašumą (32:40, 37:45, 39:47). Ketvirtame kėlinyje mūsiškiai įgijo jau rekordinę 9 taškų persvarą (51:60, 55:64). Paskutinę minutę „Žalgiris“ dar pirmavo 62:69, bet pražiopsojo varžovų spurtą 4:0 ir mačą laimėjo 3 taškų skirtumu – 66:69. Skaudus buvo Brado Wanamakerio tritaškis paskutinę sekundę.

„Žalgirio“ gynėjui Leo Westermannui vienoje Stambulo ligoninių buvo susiūta prakirsta lūpa.

Davido Blatto vadovaujamai Stambulo komanda mače su „Žalgiriu“ padėti negalėjo vienas rezultatyvių klubo žaidėjų Scottie Wilbekinas, kuris patyrė traumą.

Rezultatas:

„Darussafaka“ (10/10) – „Žalgiris“ (8/12) – 66:69 (14:16, 17:22, 18:17, 17:14).

„Darussafaka“: Bradas Wanamakeris 17 (8 rez. perdav., 3/7 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 5/6 baudos), Dairis Bertanis 13 (3/5 tritaškiai, 4/4 baudos), Adrienas Moermanas 7, Furkanas Aldemiras 6,
Jamesas Andersonas ir Ante Žižičius po 4, Luke'as Harangody ir Birkanas Batukas po 3 taškus. Enderas Arslanas, Mehmetas Yagmuras ir Oguzas Savašas nežaidė.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 14 ( 3 rez. perdav., 2/4 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 1/2 baudos), Augusto Lima 11 (4 atk. kam., 4/8 dvitaškiai, 3/4 baudos), Artūras Milaknis 8 (2 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), Lukas Lekavičius (4 rez. perdav., 3/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), Leo Westermannas (3 rez. perdav., 2/2 tritaškiai), Paulius Jankūnas (8 atk. kam., 7 išprov. pražang., 1/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/4 baudos) ir Edgaras Ulanovas (2/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos) po 6, Brockas Motumas (2 rez. perdav., 1/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai) ir Antanas Kavaliauskas (3 atk. kam., 1/1 dvitaškiai, 3/4 baudos) po 5, Renaldas Seibutis 2 taškai (4 atk. kam., 1/4 dvitaškiai). Paulius Valinskas ir Robertas Javtokas nežaidė.

Pražangos: 19 – 24.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais vasario 2-ą dieną namuose su Barselonos „Barcelona“ (Ispanija) krepšininkais.

Šio sezono Eurolygoje dalyvauja 16 klubų. Į atkrintamas varžybas pateks 8 geriausios komandos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (281)