Abiejų organizacijų vadovai – RKL prezidentas Darius Gudelis ir LSU rektorius Dr. Aivaras Ratkevičius – parašus padės ant susitarimo, kuriuo įsipareigojama bendromis jėgomis vystyti krepšinį.

Šiam įvykiui specialiai rengiama spaudos konferencija. Jos metu RKL ir LSU vadovai papasakos apie sutartyje numatytus įsipareigojimus. Spaudos konferenciją 15:30 val. tiesiogiai transliuos DelfiTV.

Iškart po jos LSU salėje vyks RKL čempionato rungtynės. A divizione ietis sukryžiuos principiniai varžovai iš Kauno – „Atletas-LSU“ ir Vytauto Didžiojo universitetas. Rungtynes taip pat tiesiogiai transliuos DelfiTV.

Statistika palankesnė LSU

Du RKL rungtyniaujantys universitetai šiame sezone tarpusavyje susikaus jau antrą kartą. Pirmąjį tarpusavio mačą po sunkios kovos laimėjo „Atleto“ krepšininkai 83:78. Pergalė, beje, buvo pasiekta išvykoje, tad šįkart VDU ekipai pasiekti revanšą bus sunkiau, mat rungtynės jau vyks LSU salėje.
Be to, VDU ekipai paskutiniu metu sekasi nekaip – patirti trys pralaimėjimai iš eilės, o 2017-aisiais per 6 žaistas rungtynes pralaimėta jau 4 kartus.

Tiesa, LSU rezultatai taip pat neblizga. Jei mėnesio viduryje jie pateikė sensaciją įveikdami reguliariojo sezono favoritus iš Gargždų SC, tai paskutinėse dvejos rungtynėse nusileista ne tik vienai geriausių RKL komandų Tauragės krepšinio klubui, bet ir autsaideriams priskiriamai Marijampolės „Sūduvai-Mantingai-2“.

Reguliariajame sezone „Atletas-LSU“ užima 10-tą poziciją, tuo tarpu kolegos iš VDU rikiuojasi 12-toje.

Žvelgiant į statistinius komandų rodiklius, daugiau kuo pasigirti gali Lietuvos sporto universiteto atstovai. Bendroje A diviziono įskaitoje jie pirmauja pagal baudų (77,3 proc.) ir tritaškių (35,6 proc.) pataikymo porcentą. Taip pat jie rikiuojasi penkti pagal pelnomus taškus (vid. 77) ir rezultatyvius perdavimus (vid. 17,7).

Abi komandos turi savo atstovus naudingiausių lygos žaidėjų dešimtuke. VDU čia atstovauja Rytis Juknevičius, kurio naudingumo vidurkis siekia 22,5. Jis, beje, yra pirmoje vietoje pagal pelnomus taškus (21,5 tšk.). Tuo tarpu LSU lyderis Taurantas Tamošiūnas vidutiniškai pasiekia 21,8 balo naudingumą.

Derbiai – patys įdomiausi

„Pagrindinis mūsų akcentas, aišku, bus gynyba. Gynyba prieš jų snaiperius, prieš gynėjus, kurie prasiveržia. Nes aukštų, galingų žaidėjų, galinčių rungtyniauti arčiau krepšio, jie neturi, – sakė VDU komandos vyriausiasis treneris Arūnas Juknevičius. – Varžovai žaidžia improvizacinį krepšinį. Ta komanda seniai kartu rungtyniauja, neblogai vienas kitą supranta, tad nuspėti jų veiksmus labai sudėtinga. Reikia daug atsakomybės gynyboje, vienas prieš vieną neužsileisti, kad nereikėtų kitiems padėti. Tada būtų galima išardyti jų žaidimą“.

„Mūsų privalumai, kad turime keletą aukštesnių, tvirtesnių vaikinų. Tik šiai dienai neaišku, ar visi galės rungtyniauti. Mūsų naujokas Vilius Sajekas kol kas praleido nemažai rungtynių, tad neaišku, ar galės prisijungti. Žodžiu, yra klaustukų“, – kalbėjo VDU strategas.

„Atleto-LSU“ vyriausiasis treneris Edas Nickus teigė, jog to pačio miesto komandų derbiai būna patys įdomiausi, o jo vadovaujamai ekipai motyvacijos nepritrūks.

„VDU – patyrusi komanda, suprantanti krepšnį, turinti snaiperių. Mums reikės stipriai padirbėti, ypač gynyboje. Jei pavyks laikytis plano, tinkamai apsiginti, galime tikėtis pergalės. Kad galime galvoti apie pergalę, parodė pirmos tarpusavio rungtynės“, – kalbėjo patyręs strategas.

„Mūsų komanda yra labai jauna, todėl kiekvienas laimėjimas RKL čempionate yra labai svarbus. Šiai dienai, žinant, kad susikomplektavome tik rugpjūčio viduryje, manau, kad esame ten, kur ir turėtume būti. Visgi turime potencialo, tai parodė pergalė prieš Gargždus.

Čia yra daug psichologinių momentų: nusiteikimas, motyvacija. Kiekvienoms rungtynėms reikia ypatingai ruoštis. Bet šitame derbyje nei nusiteikimo, nei motyvacijos nepritrūks“, – patikino E. Nickus.