Netradiciniu penketu mačą pradėjęs „Lietuvos rytas“ puolime dažniau šaudė pro šalį, o ir gynyboje sekėsi ne ypatingai gerai (8:13). Visgi įpusėjus pirmajam ketvirčiui T. Pačėsas ant parketo išleido tris naujus žaidėjus ir pamatė visai kitokį vaizdą – laimėję atkarpą 9:0 vilniečiai jau buvo priekyje (17:13). Pirmasis kėlinys baigėsi Drew Gordono skrydžiu virš varžovų krepšio ir per vėlai atliktu svečių tolimu šūviu nuo lentos – 22:17.

Dažnai rotuodamas savo sudėtį T. Pačėsas stengėsi išlaikyti aukštą žaidimo tempą bei intensyvumą gynyboje ir taip nutolti nuo svečių iš Rusijos. Visgi pastarieji rasdavo kelių link šeimininkų krepšio, didžiąją dalį taškų rinkę tolimais šūviais (34:29). Tačiau tuomet „Lietuvos rytas“ truktelėjo 6:0 ir „Nižnij Novgorod“ vairininkui teko prašyti minutės pertraukėlės. Bet nepadėjo ir ji – ant parketo dominuoti ėmę šeimininkai ilsėtis išėjo pirmaudami jau 51:34.

Po pertraukos vilniečiai ne ilgai trukus susikrovė ir 21 taško pranašumą (60:39), bet tuomet ėmė buksuoti puolime, o rusai surengė spurtą 10:2 ir privertė T. Pačėsą paprašyti minutės pertraukėlės (62:49). Per likusią trečiojo ketvirčio dalį „Nižnij Novgorod“ krepšininkams dukart buvo pavykę atsilikimą sumažinti iki vienženklio (64:55 ir 68:59), o prieš paskutines 10 minučių vilniečiai turėjo 12 taškų pranašumą – 71:59.

Lemiamą kėlinį šeimininkai pradėjo išties įspūdingai – per vieną ataką pelnė net 7 taškus: Corey Fisheris pataikė tritaškį su pražanga, o varžovai buvo nubausti technine – gynėjas sumetė du baudų metimus, o Laimonas Kisielius dar pridėjo dėjimą (78:59). Po šio smūgio svečiai iš Rusijos nebeatsitiesė, o vilniečiai finišavo išties galingai ir šventė pelnytą pergalę – 99:73.

„Lietuvos rytas“: Laimonas Kisielius 24 (6/7 dvit., 4/5 trit.), Drew Gordonas 17 (10 atk. kam., 8/10 dvit.), Davidas Loganas (5 rez. perd., 3/4 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud.) ir Corey Fisheris (8 rez. perd., 2/4 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.) po 14, Rokas Giedraitis 12 (3/3 dvit., 2/4 dvit.), Julius Jucikas 9 (4/8 dvit.), Artūras Jomantas 6 (3/3 dvit.), Adamas Lapeta 3 taškai (1/2 dvit., 1/2 baud.). Clevinas Hannah (13:43 min., 0/1 dvit., 0/3 trit., 2 klaid.) ir Margiris Normantas (04:01, 0/1 dvit., 2 atk. kam., 1 rez. perdav.) taškų nesurinko.

„Nižnij Novgorod“: Piotras Gubanovas 17, Kennethas Boyntonas ir DeAndre Kane'as po 14, Siimas-Sanderis Vene ir Ivanas Strebkovas po 10 taškų.

Pražangos: 19 – 18.

„Lietuvos rytas“ šiose rungtynėse vis dar turėjo verstis be delnikaulio lūžį besigydančio Artūro Gudaičio (13,5 tšk., 8,3 atk. kam., 2 blk.) ir ligoninėje dėl dar nenustatytos ligos atsidūrusio Deivido Gailiaus (9,1 tšk.). Be to, prieš keturias dienas sostinės klubas abipusiu susitarimu išsiskyrė su T. Pačėso žaidimo schemose nepritapusiu Joshu Akognonu.

Tai buvo antroji šių komandų akistata – pirmoje, kuri praėjusią savaitę vyko Rusijoje, vilniečiai varžovus tiesiog sumaišė su žemėmis (97:63).

Po savaitės „Lietuvos ryto“ laukia išvyka į Jeruzalę ir akistata su G grupės lyderiais „Hapoel“ (3/1) krepšininkais, kuriems namuose pralaimėjo itin apmaudžiai (76:80).