Nė vieno pralaimėjimo pirmame nepatyrę bavarai (4/0) lygiai prieš savaitę 85:69 taip pat įveikė „Lietkabelį“, kuris lieka su 1 laimėjimu ir 3 nesėkmėmis.

Kadangi į ketvirtfinalį patenka tik dvi stipriausios grupės komandos, Panevėžio klubui ši pergalė buvo gyvybiškai svarbi. Deja...

„Lietkabelis“ rungtyniavo su nuostoliais, nes panevėžiečiams negalėjo padėti Gintaras Leonavičius, kuriam diagnozuotas plaučių uždegimas.

Rungtynių eiga

Pirmą kėlinį sėkmingiau pradėjo „Bayern“ krepšininkai (0:4, 5:8, 9:11), tačiau panevėžiečiai Beno Madgeno, Mindaugo Lukauskio ir Kšyštofo Lavrinovičius pastangomis persvėrė santykį (16:13). Vėliau kurį laiką vyko lygi kova (20:19). Ketvirčio pabaigoje jau „Lietkabelis“ spurtavo ir po pirmų 10 min. pirmavo rekordiniu 6 taškų skirtumu – 26:20.

Nors antrą ketvirtį 2 taškais pradėjo aikštės šeimininkai (28:20, +8), miuncheniečiai į tai atsakė savo atkarpa 0:4 ir Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės. Panevėžiečiams ir toliau priklausė iniciatyva (31:24). Kai „Bayern“ priartėjo (31:29), M. Lukauskis tritaškiu vėl sugrąžino solidesnį skirtumą (34:29). Mačo scenarijus kelias minutes nesikeitė (36:32), bet netrukus Bavarijos sostinės ekipa išlygino rezultatą (36:36). Po 20 min. mūšio „Lietkabelis“, praleidęs tritaškį paskutinę sekundę, išsaugojo tik minimalią persvarą – 40:39.

Po neblogos trečio kėlinio pradžios (42:39), netrukus panevėžiečiai stabtelėjo ir leido varžovams ne tik save pasivyti (42:42), persverti rezultatą (45:46, 47:48), bet ir atitrūkti didžiausiu tuo metu 5 taškų atstumu (47:52, 49:54). „Lietkabelis“ bandė „kabintis“ už žaidimo (51:54, 53:56), bet „Bayern“ komanda netrukus nutolo net 10 taškų skirtumu (53:63). Iki kėlinio pabaigos mūsiškiai truputį priartėjo – 56:63.

Lemiamame ketvirtyje savo sąlygas nuolat diktavo svečiai iš Vokietijos (56:64, 59:66, 61:66). Dėl penkių pražangų praradęs savo aukštaūgį Simą Galdiką, „Lietkabelis“ valios pastangomis priartėjo (62:66, 65:68). Po K. Lavrinovičiaus baudų komandas skyrė jau vos tik 1 taškas (67:68, likus 6:13 min.). Žygimantas Skučas baudomis net išlygino skirtumą (71:71, likus 3:44). Tvyrojo didžiulė įtampa, kai patyrę abiejų ekipų žaidėjai nepataikė net baudų.

Mūsiškiai kelis sykius prametė laisvi, o varžovai surinko 4 taškus iš eilės ir pabėgo (71:75, likus 1:34 min.). Dar vienoje atakoje panevėžiečiai vėl tris kartus nepataikė į krepšį, o „Bayern“ ekipa bauda dar labiau atitolo (71:76). Ž. Skučas įmetė tik vieną baudą (72:76, likus 13 sek.). Miuncheno komanda sumaniai sužaidė rungtynių pabaigą ir nugalėjo – 72:78.

Rezultatas:

„Lietkabelis“ (1/3) – „Bayern“ (4/0) – 72:78 (26:20, 14:19, 16:24, 16:15).

„Lietkabelis“: Kšyštofas Lavrinovičius 12 (4/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/8 baudos), Benas Madgenas 11 (1/2 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 3/4 baudos), Simas Galdikas 10 (09:42, 2 atk. kam., 5 pražang., 2/2 dvitaškiai, 6/6 baudos), Donatas Tarolis (2/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/2 baudos) ir Tadas Rinkūnas (2/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/3 baudos) po 8, Mindaugas Lukauskis (6 atk. kam., 2 rez. perdav., 3 per. kam., 3 klaid., 1/1 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/4 baudos), Žygimantas Janavičius (3 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Žygimantas Skučas (9 atk. kam., 2 rez. perdav., 1/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 5/6 baudos) po 7, Lorenzo Williamsas 2 taškai (4 rez. perdav.). Darjušas Lavrinovičius taškų nesurinko (05:42 min., 3 atk. kam., 1 rez. perdav., 2 pražang., 0/1 dvitaškiai), o Lukas Aukštikalnis nežaidė.

„Bayern“: Nickas Johnsonas (4 rez. perdav., 4/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/2 baudos), Antonas Gavelis (4 atk. kam., 3/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 3/4 baudos), Devinas Bookeris (3 atk. kam., 5/9 dvitaškiai, 2/2 baudos) ir Bryce'as Tayloras (3/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 3/4 baudos) po 12, Reggie Reddingas 9 (4 atk. kam., 5 rez. perdav.), Vladimiras Lučičius 7, Danilo Barthelis ir Maximiliamas Kleberis po 4, Alexas Kingas ir Nihadas Dedovičius po 3 taškus. Georgas Bayschlagas ir Karimas Jallow nežaidė.

Pražangos: 26 – 27.

Kitas rungtynes „Lietkabelis“ žais vasario 1-ą dieną namuose su Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) ekipa.

Kitose šios F grupės rungtynėse trečiadienį „Chimki“ komanda savo aikštėje nugalėjo Ulmo „Ratiopharm“ (Vokietija) klubą 85:84 (20:9, 19:24, 31:25, 15:36). Rusas Aleksejus Švedas pelnė net 32 taškus (1/5 dvitaškiai, 8/13 tritaškiai, 6/10 baudos. 8 rez. perdav.).