Šeimininkai penktadienį pagirtinai grūmėsi su karališkuoju klubu 30 žaidimo minučių.

Kautynėse taškas į tašką „Real“ spurtavo antro kėlinio pabaigoje, bet po ilgosios pertraukos kauniečiai vėl išlygino svarstykles.

„Žalgiriui“ sekėsi puikiai, kuomet Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nedalino kamuolių varžovams ir neleido jiems lėkti į greitas atakas, o grėsmingieji „Real“ snaiperiai šįkart buvo tyloki.

Užtat triukšmavo prieš buvusius komandos draugus stojęs Augusto Lima. Vidurio puolėjas iš Brazilijos jau per pirmas 5 min. aikštėje surinko 9 taškus, o mačą baigė jų pelnęs 13, atkovojęs 6 kamuolius ir padovanojęs du efektingus blokus. Buvęs „Real“ atstovas pirmą kartą šiame sezone pelnė dviženklį taškų skaičių ir užsidirbo 17 naudingumo balų.

Bet jam neblogai talkino tik Paulius Jankūnas ir Lukas Lekavičius, pelnę po 11 taškų.

Visiškai „tuščias“ vėl buvo per 17 min. nė taško nepelnęs ir vos vieną rezultatyvų perdavimą atlikęs Kevinas Pangosas. Tik gynyboje naudingi buvo Brockas Motumas ir Renaldas Seibutis (po 2 tšk.), o Artūras Milaknis iš 5 bandymų pataikė vienintelį tritaškį ir daugiau niekuo nepasižymėjo.

„Real“, kuris į Kauną atvyko be sergančio Jono Mačiulio, į lemiamą šturmą ketvirto kėlinio pradžioje pakėlė tris tolimus metimus iš eilės pataikęs ir iš viso 12 taškų pelnęs aukštaūgis Trey Thompkinsas. 14 taškų pridėjo Othello Hunteris, o rezultatyviausias komandos krepšininkas Sergio Llullas šįsyk dažniau kūrė progas kitiems žaidėjams (8 taškai ir 8 rezultatyvūs perdavimai).

Ispanijos čempionai turnyro lentelėje užima antrą vietą (13 pergalių/5 pralaimėjimai). Žalgiriečiai tarp 16 komandų toliau žengia 14-i (6/12).

Kauno klubui tai buvo trečias pralaimėjimas iš eilės: prieš tai Turkijoje nusileista Stambulo „Galatasaray“ 79:87, namuose nepasipriešinta Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 61:77.

Silpnesni Lietuvos čempionai buvo ir pirmojoje tarpusavio akistatoje su „Real“. Tiesa, tik per plauką: 17-mečio slovėno Luko Dončičiaus tritaškiai mačo pabaigoje tuomet atnešė karališkajam klubui pergalę 96:91.

Pastaruoju metu Pablo Laso komanda Eurolygoje nesustabdoma: laimėjo ketvirtą kartą iš eilės, įskaitant ir pergalę prieš lyderius Maskvos CSKA.

Modernioje Eurolygoje „Žalgiris“ su „Real“ susitiko jau 18-ą kartą, o laimėjo tik dusyk.

„Žalgiris“ (6/12) – „Real“ (13/5) 59:74 (17:17, 16:24, 20:12, 6:21).

„Žalgiris“: Augusto Lima 13 (6 atk. kam.), Paulius Jankūnas (7 atk. kam., 4 klaidos) ir Lukas Lekavičius – po 11, Leo Westermannas 6 (7 rez. perd., 4 klaidos), Antanas Kavaliauskas ir Edgaras Ulanovas – po 4, Robertas Javtokas ir Artūras Milaknis (1/5 tritaškių) – po 3, Renaldas Seibutis ir Brockas Motumas (6 atk. kam.) – po 2.

„Real“: Othello Hunteris 14 (6 atk. kam.), Trey'us Thompkinsas 12 (4/6 tritaškių), Gustavo Ayonas ir Jaycee Carrollas (3/3 tritaškių) – po 11, Sergio Llullas (8 rez. perd.) ir Felipe Reyesas – po 8, Luka Dončičius 6, Rudy Fernandezas ir Dontaye Draperis – po 2.

Eurolyga: „Žalgiris“ – „Real“
4 min. atkarpą ketvirtame kėlinyje „Žalgiris“ pralaimėjo 0:14. Vėlesnės kauniečių pastangos buvo pavėluotos. Rungtynes šeimininkai pralaimėjo rezultatu 59:74.
Lemiamą atkarpą šūviu nuo trijų taškų linijos pradėjo kampe laisvas paliktas Trey Thompkinsas – matydamas, kokia atkakli kova taškas į tašką verda aikštėje, Šarūnas Jasikevičius nedelsė nė sekundės ir paprašė minutės pertraukėlės. Bet T. Thompkinsas po jos paleido dar dvi bombas, o žalgiriečiai nesurezgė trijų atakų iš eilės. Tereikėjo 3 minučių, ir Š. Jasikevičiaus auklėtinių reikalai visiškai pabjuro: 53:64.
Dvi minutes komandos nepajėgė pelnyti taškų, tuomet pagaliau prabilo Artūras Milaknis, paleidęs taiklų tritaškį ir pirmą kartą nuo antro kėlinio vidurio išvedęs kauniečius į priekį 49:48. Savo ruožtu, iš šešėlio išlindo ir Madrido klubo atakų lyderis Sergio Llullas, Othello Hunteris pelnė du taškus su pražanga. O permainingoje trečio ketvirčio pabaigoje tašką triuškinančiu dėjimu padėjo Antanas Kavaliauskas: vėl lygu 53:53.
Edgaro Ulanovo ir Luko Lekavičiaus metimai sumažino skirtumą kėlinio pradžioje. Dar labiau priartėti būtų leidęs Augusto Limos dėjimas, bet galingai užsimojęs brazilas nebuvo tikslus. 25 min. „Žalgiris“ atsiliko 41:46. O vos dviejų taškų persvarą „Real“ paliko Pauliaus Jankūno tritaškis pačioje atakos pabaigoje.
Ketvirčio pabaigoje komandos dar sykį apsikeitė tritaškiais, bet, neminint jų, tiek vieni, tiek kiti gynėsi atidžiau nei puolė. Tačiau paskutinės minutės buvo fatališkos žalgiriečiams: trimis jų klaidomis iš eilės pasinaudoję svečiai įgijo didžiausią persvarą atsargiame taktiniame mūšyje – 41:33.
Augusto Lima išprovokavo varžovo pražangą puolime ir tėškė riebų bloką Othello Hunteriui, o pats dusyk rezultatyviai žaidė atakuodamas. Vos po 5 min. žaidimo aukštaūgio sąskaitoje jau buvo 9 taškai. Daugiausiai jo pastangomis 14 min. Lietuvos čempionai pirmavo 23:22. Savo fizine jėga pasinaudojęs O. Hunteris pelnė 4 taškus iš eilės, bet Leo Westermannas atsakė retu „Žalgirio“ tritaškiu, priversdamas Pablo Laso prašyti minutės pertraukėlės. Po jos iš toli pataikė jau Jaycee Carrollas, ir skubų pasitarimą rengti teko Šarūnui Jasikevičiui.
Jau po 6 žaidimo minučių Šarūnas Jasikevičius buvo išmėginęs visus tris savo vidurio puolėjus, bet nesisekė nė vienam jų. Vos keliskart aikštę perbėgęs Augusto Lima užsidirbo dvi pražangas, tą patį pakartojo Antanas Kavaliauskas, ir Š. Jasikevičiui teko grįžti prie brazilo. O pastarasis iškart pelnė du taškus su pražanga, išlygindamas rezultatą – 15:15. Jei ne dar viena – šįsyk Renaldo Seibučio – iššvaistyta proga pasižymėti iš po krepšio, „Žalgiris“ būtų laimėjęs pirmą kėlinį, bet rezultatas liko 17:17.
Šeimininkų sąskaitą atidarė iš toli pataikęs L. Westermannas. Antrą minutę po keitimo aikštėje pasirodė Kaune itin nemėgstamas Rudy Fernandezas, kurį tribūnos pasitiko kurtinančiu švilpumu. 3 min. po dviejų iš eilės Felipe Reyeso dvitaškių „Real“ išsiveržė į priekį 6:4. „Žalgirio“ aukštaūgiai triskart nepataikė iš po krepšio, o Luka Dončičius smeigė du tritaškius. Įpusėjus kėliniui svečiai buvo priekyje 12:8.
„Žalgirio“ starto penketas: Kevinas Pangosas, Leo Westermannas, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.