Buvusio garsaus Rusijos krepšininko Vasilijaus Karasiovo treniruojama Sankt Peterburgo komanda jau per pirmąjį rungtynių kėlinį į vilniečių krepšį įskraidino 4 tritaškius iš 6 mestų ir įgijo nemenką 9 taškų pranašumą.

Visgi antrajame šeimininkų taikiklis „nusimušė“, o tuo pasinaudoję svečiai sumažino atsilikimą iki 3 taškų (40:43).

Po pertraukos Corey Fisheriui tolimu šūviu pagaliau vėl pavyko atstatyti pusiausvyrą (45:45), tačiau rezultato persverti vilniečiams taip ir nepavyko – kėlinio pabaigoje įsismagino J. Timma, o „Zenit“ vėl nutolo (53:62).

Ketvirtajame kėlinyje pakilti į lemiamą šturmą svečiai taip ir nesugebėjo – vieną po kito tritaškius taikliai mėčiusio J. Timmos vedami šeimininkai saugią persvarą išsaugojo iki pat finalinės sirenos.

24-erių metų 201 cm ūgio puolėjas J. Timma šiose rungtynėse pataikė 5 iš 6 mestų dvitaškių, 5 iš 9 tritaškių, abi baudas, atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

„Lietuvos rytui“ šiose rungtynėse dar negalėjo padėti traumą besigydantis Artūras Gudaitis.

„Lietuvos rytas“: Corey Fisheris 15 (2/5 dvit., 2/4 trit., 5 rez. perd.), Drew Gordonas 12 (6/11 dvit., 11 atk. kam.), Rokas Giedraitis 10, Julius Jucikas 9, Davidas Loganas 7, Deividas Gailius 6 (4 kld.), Clevinas Hannah 6, Adamas Lapeta 4, Laimonas Kisielius 4, Artūras Jomantas 2 taškai (Joshas Akognonas per 4 min. taškų nepelnė).

„Zenit“: Janis Timma 31, Pavelas Sergejevas14 (4/6 trit.), Kyle'as Landry 13, Sergejus Karasiovas ir Stefanas Markovičius (8 atk. kam., 7 rez. perd.) – po 9 taškus.

Pirmajame B grupės ture „Lietuvos rytas“ 76:80 namie nusileido Jeruzalės „Hapoel“, o „Zenit“ išvykoje 105:113 pralaimėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ krepšininkams.

Pažymėtina, Vilniaus ir Sankt Peterburgo komandos du kartus tarpusavyje susitiko 2015-2016 m. Europos taurės sezone. Abu kartus vilniečiai pralaimėjo – 65:70 namie, 84:92 – išvykoje.

Ateinančią savaitę „Lietuvos rytas“ ir vėl keliaus į Rusiją – sausio 17 d. laukia dvikova su „Nižnij Novgorod“ ekipa.

Kitose šios grupės rungtynėse trečiadienį Jeruzalės „Hapoel“ klubas namuose kaip tik ir įveikė komandą iš Nižnij Novgorodo 98:76 (17:22, 29:13, 23:17, 29:24) ir šventė antrą pergalę iš tiek pat galimų. Rusijos ekipai tai buvo pirma nesėkmė.