Šįkart klaipėdiečiai Kaune po permainingos ir įtemptos kovos rezultatu 88:86 (30:22, 19:18, 16:31, 23:15) įveikė daugkartinius Lietuvos ir Europos studentų čempionus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkus.

Kauniečių neišgelbėjo ir aikštėje trumpam pasirodę žalgiriečiai Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius. Klaipėdiečiai antro kėlinio pradžioje atitrūko dviženkliu skirtumu (22:35), o po dviejų kėlinių pirmavo 9 taškais (40:49.)

Visgi patyrę kauniečiai trečiame kėlinyje pakreipė įvykius savo naudai (71:65). Tada jau į lemiamą šturmą kilo pajūrio atstovai. Jie 34-ą dvikovos minutę išlygino rezultatą (76:76), o lemiamomis akimirkomis sužaidė tiksliau ir šventė jau 10-ą (iš 11-os galimų) pergalę šį LSKL sezoną. Klaipėdiečiai išlieka vienvaldžiais lygos lyderiais.

VDU su 6 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais LSKL turnyro lentelėje žengia penktas.

Klaipėdiečius į pergalę vedė Matas Jucikas, pelnęs 22 taškus (7/12 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/4 baudos, 7 atk. kam., 2 rez. perdav.). Evaldas Šaulys įmetė 17 taškų (11 atk. kam., 8 rez. perdav.), Jonas Dumašius – 15 (3/6 tritaškiai), Rytis Zabita – 10, o Ernestas Jonkus – 9 taškus.

Iš VDU ekipos išsiskyrė Martynas Echodas, pelnęs 20 taškų, Gytis Masiulis surinko 17, Lukas Grabauskas – 16, Dominykas Domarkas – 12, o Laurynas Birutis – 11 tšk.

„Mūsų pergalę lėmė kova, tikėjimas ir atsidavimas. Vyrų akyse degė ugnelė, visi grūmėsi iš širdies ir negailėdami jėgų. Džiugu, kad vėl įveikėme VDU ekipą. Rungtynių pabaigoje teko pasinervinti, bet svarbu, kad iškovojome pergalę. Meistriškumą vėl demonstravo E. Šaulys, o rezultatyvumu išsiskyrė M. Jucikas“, - džiaugėsi KU treneris O. Kurauskas.

Tai buvo jau antra klaipėdiečių šio sezono pergalė prieš tituluotą VDU ekipą. Pirmą tarpusavio mūšį, vykusį 2016 metų spalio 24 dieną Klaipėdoje, KU ekipa laimėjo 16 taškų skirtumu (111:95).

LSU įveikė LCC studentus

LSKL vicečempionai Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 93:85 (28:27, 21:20, 28:19, 16:19) įveikė LCC tarptautinio universiteto studentus.

LSU dviženklę persvarą susikrovė antro kėlinio viduryje (43:32), tačiau 22-ą dvikovos minutę rezultatas jau buvo lygus (52:52). Trečio kėlinio pabaigoje vicečempionai vėl trūktelėjo į priekį (77:64) ir pergalės iš rankų jau nepaleido.

Kauniečius į pergalę vedė po 22 taškus surinkę Modestas Žainieriūnas ir Šarūnas Beniušis (13 atk. kam.), Žygimantas Jocys surinko 19 taškų, o Taurantas Tamošiūnas – 10 taškų.

Klaipėdiečius bandė gelbėti 28 taškus surinkęs Mantas Kudys (8/10 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 6 atk. kam.), Mantas Montvila pelnė 15, o Arvydas Kačinas – 14 taškų.

„Vaikinai žaidė disciplinuotai, laikėsi plano ir iškovojome pergalę. Pagaliau susirinko didžioji dauguma mūsų žaidėjų. Kai susirenka tokia sudėtis, tada daug lengviau“, - sakė LSU treneris Edas Nickus.

Tai buvo savotiškas LSU ekipos revanšas už 2016 metų spalio 24 dieną Klaipėdoje patirtą pralaimėjimą (83:88).

KTU per kėlinį pelnė 42 taškus

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai svečiuose net 45 taškų skirtumu – 107:62 (42:10, 23:16, 25:20, 17:16) – sutriuškino Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentus.

KTU nuo dvikovos pradžios įjungė aukštą pavarą ir pirmą kėlinį laimėjo 42:10 ir taip išsprendė visas problemas.

Prie KTU pergalės daugiausiai prisidėjo Mindaugas Jakštas, pelnęs 17 taškų (8 atk. kam.). Gintautas Kybartas įmetė 16 taškų, Paulius Valinskas – 13, Deividas Pogužinskas – 13, Justinas Marcinkevičius – 12, o Martynas Zigmantavičius – 11 taškų.

ASU komandai po 16 taškų pelnė Karolis Šarukas ir Šarūnas Ajauskas, 11 – Rokas Janickas, o 9 – Domantas Senda.

„Šįkart išties gerai sekėsi atakuoti varžovų krepšį. Tritaškius metėme 48 procentų (13/27), dvitaškius – 66 procentų (27/41) taiklumu. Per pirmą kėlinį pelnėme net 42 taškus. Tikriausiai tai mūsų komandos rekordas. Nepamenu, kad per vieną kėlinį kada nors būtume tiek surinkę taškų. Be to, laimėjome kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (44-27). Tai ir lėmė solidžią mūsų pergalę“, - pasidžiaugė KTU ekipos treneris Vytautas Pliauga.

Tai buvo itin saldus KTU komandos revanšas už 2016 metų spalio 24 dieną savoje arenoje prieš ASU patirtą pralaimėjimą rezultatu (66:75).

LEU nusileido KK studentams

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) krepšininkai namuose 13 taškų skirtumu 64:77 (22:15, 15:27, 17:17, 10:18) pralaimėjo Kauno kolegijos (KK) ekipai.

Pirmą kėlinį LEU dar pirmavo (22:15), tačiau vėliau KK ėmė naudoti zoninę gynybą ir LEU krepšininkai sutriko ir sunkiai rinko taškus. Tuo pasinaudoję kauniečiai atitrūko ir šventė pergalę.

„Mums koją pakišo vaikiškos klaidos. Antroje rungtynių pusėje, kai jau atsilikome, mums reikėjo neskubėti, o ramiai dirbti gynyboje, tačiau žaidėjai stengėsi žūtbūt panaikinti taškų skirtumą ir ėmė skubėti, metė neparuoštus metimus“, - pralaimėjimo priežastis vardijo LEU ekipos treneris Gediminas Brazdžionis.

Priminsime, kad pirmame čempionato rate KK namuose šventė pergalę rezultatu 114:82.