Trečioje LKL turnyro lentelės vietoje besirikiuojantis sostinės klubas Kėdainiuose kiek reabilitavosi po nesėkmingo starto Europos taurės turnyro TOP-16 etape.

Pauliaus Juodžio auklėtiniai buvo aštuntoje pozicijoje, tačiau po pralaimėjimo „Lietuvos rytui“ juos aplenkė Alytaus „Dzūkija“ (5/13), nes pastaroji pranoko „Šiaulius“ (2/16) 94:64.

Tai reiškia, kad „Nevėžis“ liko be Karaliaus Mindaugo taurės turnyro, kuriame varžysis po dviejų ratų 1-8 vietas užimančios ekipos.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Vilniuje kėdainiečiai taip pat suklupo 70:89.

„Nevėžis“ – „Lietuvos rytas“ – 68:81 (16:17, 19:23, 15:22, 16:18).

„Nevėžis“: Ignas Vaitkus ir Jermaine’as Love’as po 13, Paulius Petrilevičius 11, Toni Prostranas 10, Simonas Kymantas 7, Vaidotas Volkus 6, Deividas Kumelis ir Ivanas Smiljaničius po 2 taškus.

„Lietuvos rytas“: Davidas Loganas 15, Adamas Lapeta 14, Rokas Giedraitis, Anthony Fisheris ir Julius Jucikas po 13, Drew Gordonas 6, Artūras Jomantas 5 (6 atk. kam.), Laimonas Kisielius 2 taškai. Deividas Galius taškų nesurinko (14:28 min., 0/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai).

Rungtynių pradžia. Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Nevėžis“, kuris sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes pirmavo (9:3). Įpusėjus ketvirčiui aikštelės šeimininkai vis dar buvo priekyje (11:7), tačiau po Roko Giedraičio ir Davido Logano taškų vilniečiai persvėrė rezultatą (12:11). Po pirmų 10 žaidimo minučių „Lietuvos rytas“ turėjo minimalų pranašumą – 17:16.

Lygiaverčiai. Antrame kėlinyje „Lietuvos rytas“ nuolat buvo pirmaujančios komandos vaidmenyje, tačiau jų didžiausias pranašumas siekė tik 5 taškus, o po dviejų kėlinių vilniečiai turėjo tik 4 taškų persvarą – 41:37.

Dviženklis. Iki trečio kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes Anthony Fisheris pataikė tritaškį, o „Lietuvos rytas“ pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (59:48), kurią išlaikė ir po 30 žaidimo minučių – 63:52.

Pabėgo. Ketvirtame kėlinyje sužaidus 4 minutes vilniečiai įgijo rekordinį 17 taškų pranašumą (73:56) ir atsakė į klausimą kas taps šių rungtynių nugalėtoju.

„Tuščias“. „Lietuvos ryto“ puolėjui, Deividui Gailiui, šios rungtynės nesusiklostė sėkmingai. Krepšininkas ant parketo praleido 14 minučių, tačiau taškų pelnyti nesugebėjo (0/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai).

Netektys. „Lietuvos ryto“ komandai šiame susitikime jau kaip įprasta teko verstis be traumą besigydančio pagrindinio vidurio puolėjo Artūro Gudaičio ir sunegalavusio Clevino Hannah. Aikštelėje trenerio sprendimu nepasirodė ir Joshuas Akognonas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)