Abi rinktinės rengiasi Europos čempionatui.

Mūsų šalies rinktinei 18 taškų pelnė Darjušas Lavrinovičius, 16 - Ramūnas Šiškauskas, 13 - Simas Jasaitis (10 atk. kamuolių), 10 - Kšištofas Lavrinovičius. Neseniai sutartį su NBA klubu "New Orleans Hornets" pasirašęs Arvydas Macijauskas nespėjo susitvarkyti draudimo reikalų, todėl rungtynes praleido ant atsarginių suolelio.

Rusijos komandos lyderis Andrejus Kirilenka ("Utah Jazz") pelnė 23 taškus, atkovojo 15 kamuolių, blokavo 4 metimus, tačiau suklydo 7 kartus, iš 7 tritaškių pataikė tik 1, o iš 29 baudos metimų - tik 12. Viktoras Chriapa ("Portland Trail Blazers") surinko 16 taškų ir po krepšiais sugriebė 12 kamuolių.

Pirmajame kėlinyje kiek geriau sekėsi svečiams. Jie pirmavo 9:6, 16:11. Per pirmąsias 10 minučių Lietuvos komandai iš 19 taškų net 14 pelnė R. Šiškauskas.

Antrojo kėlinio pradžioje po K. Lavrinovičiaus tritaškio Lietuvos komanda išsiveržė į priekį 24:21. Kėlinio viduryje po dviejų S. Jasaičio tritaškių bei po D. Lavrinovičiaus ir Simono Serapino baudos metimų aikštės šeimininkai atitrūko 35:28. Tačiau prieš didžiają pertrauką Rusijos krepšininkai sumažino skirtumą iki dviejų taškų - 37:39.

Trečiajame kėlinyje lietuviai laimėjo atkarpą 10:2 ir padidino persvarą iki dešimties taškų - 49:39. Prieš ketvirtąjį kėlinį komandas skyrė penki taškai - 50:45.

Ketvirtojo kėlinio viduryje lietuviai susigrąžino dešimties taškų persvarą (61:51). Likus žaisti 3 min. 16 sek., svečiai buvo priartėję prie Lietuvos krepšininkų (55:61), tačiau pačioje rungtynių pabaigoje šeimininkai sugebėjo padidinti savo persvarą iki 15 taškų.

Beje, prieš šias rungtynes Lietuvos krepšinio rinktinė padėkojo daugiau nei 10 metų šalies garbę gynusiam vidurio puolėjui Eurelijui Žukauskui. Du olimpinius bronzos medalius ir Europos čempiono titulą laimėjusiam E. Žukauskui rinktinės vadovas Algimantas Pavilonis įteikė atminimo žiedą.

Atsakomosios rungtynės vyks rugsėjo 8 dieną Maskvoje (Rusija).

Pagal varžybų nuostatus, Federacijų supertaurė atitenka komandai, laimėjusiai abejas rungtynes.

Statistika.

Lietuva - Rusija 73:58 (19:20, 20:17, 11:8, 23:13).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: D. Lavrinovičius 18, R. Šiškauskas 16, S. Jasaitis 13 (10 atk. kamuolių), K. Lavrinovičius 10, M. Lukauskis 8, D. Šalenga 3, S. Serapinas ir R. Javtokas - po 2. G. Gustas 1 (V. Ginevičius, T. Delininkaitis);

Rusijos rinktinei: A. Kirilenko 23 (15 atk. kamuolių, 7 klaidos), Viktoras Chriapa 16 (12 atk. kamuolių), N. Morgunov 5, V. Karasiov 4, V. Fridzon ir D. Domani - po 3, P. Samoilenko ir A. Savrasenko - po 2 (Z. Pašutin, V. Djačiok, A. Ponkrašov).

Taiklumas: dvitaškiai - 14/36 (38,9 proc.) ir 13/44 (29,5), tritaškiai - 6/24 (25) ir 4/19 (21,1), baudos - 27/41 (65,9) ir 20/41 (48,8).

Atkovoti kamuoliai - 46 ir 51, perimti - 13 ir 8, klaidos - 17 ir 21.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.