Taškas į tašką vykusiame mače viskas sprendėsi ketvirtame kėlinyje. Nors jo pradžioje „Real“ pirmą ir vienintelį kartą įgijo dviženklę persvarą (79:69), iki jo pabaigos likus žaisti 2 minutes po Brocko Motumo tritaškio rezultatas tapo lygus – 86:86.

Tačiau tuomet du tolimus šūvius iš sudėtingų padėčių paleido 17-metis slovėnas Luka Dončičius ir madridiečiai jau užuodė pergalę – 92:86.

L. Dončičius iš viso per 26 min. pelnė 17 taškų (2/3 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 4/4 baudos) ir surengė kol kas rezultatyviausią savo karjeros pasirodymą Eurolygoje.

Nugalėtojų gretose itin naudingas buvo ir Jonas Mačiulis, kuris per 29 min. surinko 10 taškų (0/1 dvitaškis, 3/5 tritaškiai, 1/2 bauda).

„Žalgirį“ labiausiai į priekį tempė Kevinas Pangosas ir B. Motumas, pasižymėję atitinkamai 19 ir 17 taškų.

Rungtynės:

Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 96:91 (25:22, 24:27, 25:20, 22:22).

„Real“: Luka Dončičius 17, Gustavo Ayonas 14, Felipe Reyesas 12, Anthony Randolphas 11, Jonas Mačiulis ir Othello Hunteris po 10, Rudy Fernandezas 7, Andresas Nocioni 6, Dontaye Draperis 4, Jaycee Carrollas 3, Jeffery Tayloras 2 taškai.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 19 (2/5 dvitaškiai, 4/10 tritaškiai, 3/3 baudos), Brockas Motumas 17 (4/7 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/4 baudos), Paulius Jankūnas 13 (5/6 dvitaškiai, 3/4 baudos), Edgaras Ulanovas 12, Artūras Milaknis 11, Leo Westermannas 6, Lukas Lekavičius 5, Augusto Lima 4, Renaldas Seibutis ir Robertas Javtokas po 2 taškus. Antanas Kavaliauskas (8 min.) taškų nepelnė, o Paulius Valinskas nežaidė.

Praėjusiame ture Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pagaliau iškovojo pergalę svečiuose – 88:79 palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipą.

Tiesa, pakartoti tai Madride visada sunku: čia paskutinį kartą žalgiriečiai laimėjo dar praėjusiame amžiuje – 1999 metų rugsėjo 30 dieną, kai įveikė „Real“ rezultatu 70:60.

Kitą dvikovą žalgiriečiai žais lygiai po savaitės – kitą ketvirtadienį, gruodžio 15 d., namuose su Pirėjo „Olympiakos“.