Klaipėdiečiai šįkart Kaune po permainingos kovos rezultatu 97:90 (19:24, 26:18, 27:25, 25:23) nugalėjo ne bet ką, o LSKL vicečempionus Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovus.

Įpusėjus pirmam kėliniui klaipėdiečiai pirmavo 13:7, tačiau visgi pirmą dešimties minučių atkarpą laimėjo kauniečiai (24:19). Vėliau virė nuožmi ir įnirtinga kova, tačiau pirmi dviženklę persvarą trečiame kėlinyje susikrovė klaipėdiečiai (70:59). Nors vienu metu LSU ir buvo priartėjusi per vieną metimą (75:77), tačiau KU rungtynių pabaigą sužaidė tiksliau ir šventė aštuntą iš eilės pergalę, taip dar labiau įtvirtindami vienvaldžio lyderio poziciją.

KU komandą į pergalę vedė Ignas Vaitkus, pelnęs 35 taškus (5/7 tritaškiai), Matas Jucikas įmetė 19 taškų (13 atk. kam.), Edvinas Alunderis - 18, o Aidas Einikis – 16 taškų.

LSU gretose Mindaugas Motuzas surinko 18 taškų (11 atk. kam.), Aurelijus Jančenko ir Justas Vazalis – po 17, Taurantas Tamošiūnas – 13, o Žygimantas Jocys – 12.

Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (43–32), tačiau šiek tiek dažniau klydo (17–13).

„Džiaugiamės istorine pergale. Pirmą kartą per visą LSKL istoriją Klaipėdos universitetas nugalėjo LSU ekipą jų aikštėje, galima sakyti, jų Mekoje. Tuo labai džiaugiamės. Kalbant apie rungtynes, pergalę lėmė trečiame kėlinyje sužaista puiki atkarpa, kai susikrovėme dviženklę persvarą ir jau galėjome jaustis ramiau“, - po rungtynių kalbėjo KU ekipos treneris Osvaldas Kurauskas.

LSU treneris Edas Nickus dėl šio pralaimėjimo pernelyg nesikrimto.

„Dėl traumų ir kitų priežasčių neturėjome aštuonių savo žaidėjų. Tačiau džiaugiuosi vaikinais, kurie išties gražiai kovojo, stengėsi, tik rungtynių pabaigoje pritrūkome šiek tiek tikslumo, neišvengėme klaidų. Šįkart klaipėdiečių komandos sudėtyje buvo labiau patyrusių žaidėjų, mums trūko aukštaūgių, tad daug variacijų nebuvo. Galiu pasakyti ir pasidžiaugti, kad šįvakar mano jauni žaidėjai net rungtyniavo aukščiau savo galimybių“, - teigė E. Nickus.

VDU sutriuškino KK ekipą

LSKL čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje 31 taško skirtumu 97:66 (26:19, 18:18, 32:13, 21:16) sutriuškino Kauno kolegijos (KK) ekipą.

Kauno kolegijos (KK) krepšininkai du kėlinius dar kovojo apylygiai (37:44), tačiau trečiame kėlinyje VDU surengė tikrą atakų šou ir pabėgo nepavejamai (76:50).

Čempionus į priekį tempė Marijus Užupis, pelnęs 18 taškų, Lukas Grabauskas (8 rez. perdav.) ir Paulius Vaitekūnas (11 atk. kam.) įmetė po 16, Aurimas Urbonas – 12, Rokas Valiulis - 11 taškų.

KK komandoje dviženklį taškų skaičių pelnė Augustinas Žilinskas (16), Rytis Sasnauskas (13) ir Edgaras Rupeika (10 tšk.).

VDU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (53-31).

„Varžovai dar du kėlinius laikėsi, tačiau vėliau tikriausiai išseko jų jėgos. Mes turėjome daug žaidėjų, tad galėjome laviruoti sudėtimi ir išvarginti priešininkus“, - sakė VDU treneris Arūnas Juknevičius.

KTU sudorojo LEU atstovus

Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai svečiuose net 34 taškų skirtumu 103:69 (21:26, 32:9, 27:15, 23:19) nukovė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ekipą.

Pirmą kėlinį LEU krepšininkai laimėjo 26:21, tačiau vėliau KTU perėmė iniciatyvą į savo rankas ir vis tolo.

Kauniečių gretose Deividas Pogužinskas surinko 21 tašką, Paulius Valinskas – 18 (8 rez. perdav.), Martynas Zigmantavičius (8 rez. perdav.) ir Gintautas Kybartas – po 16 taškų.

LEU komandai 21 tašką pelnė Augustinas Venckus, 16 – Rimantas Daunys, o 10 – Edvinas Dubauskas.

„Vaikinai po pirmo kėlinio, kurį pralaimėjimo, pasijuto tarsi gavę šaltą dušą. Per pertraukėlę teko rimtai pasikalbėti ir paaiškinti, kad būtina gerbti kiekvieną varžovą. Kiekviena komanda yra pavojinga, tad nė akimirkai negalima atsipalaiduoti. Džiugu, kad žaidėjai suprato ir vėliau kovėsi taip, kaip reikia“, - sakė KTU treneris Vytautas Pliauga.

ASU namuose nusileido šiauliečiams

Labiausiai intriguojanti ir įtempta kova vyko Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) aikštelėje, kur šeimininkai priėmė svečius iš Šiaulių universiteto (ŠU). Visgi, šįkart lemiamomis dvikovos akimirkomis šiek tiek tikslesni buvo ir pergalę rezultatu 76:73 (16:18, 20:17, 24:19, 16:19) iškovojo šiauliečiai.

ŠU ketvirtame kėlinyje buvo atitrūkę dviženkliu skirtumu (66:54), tačiau paskutinę dvikovos minutę jų pranašumas ištirpo iki 2 taškų (73:71(. Visgi šiauliečiams pavyko atsilaikyti prieš ASU spaudimą ir švęsti pergalę.

ŠU gretose sužibėjo Tadas Pažėra, pelnęs 28 taškus (8 atk. kam., 8 rez. perdav.), Rytis Piptiras surinko 17 taškų (10 atk. kam.), Martynas Plučius – 14.

ASU komandai Karolis Šarukas pelnė 25 taškus (9 atk. kam.), Tadas Jagėla – 15, Marius Kazlauskas – 11.

ASU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (50-42).

Atkeltose rungtynėse - LCC pergalė

Sekmadienį atkeltose LSKL rungtynėse LCC tarptautinio universiteto krepšininkai savo aikštėje rezultatu 74:64 (20:9, 16:17, 20:22, 18:16) įveikė Kauno kolegijos (KK) komandą.

Klaipėdiečiai į savo sąskaitą įsirašė šeštą pergalę iš aštuonių rungtynių.

LCC komandą į pergalę vedė Vincentas Aleksandravičius, pelnęs 22 taškus, Mantas Montvila įmetė 15, Mantas Kudys – 14, Justas Grikštas – 11.

Kauniečių gretose išsiskyrė Augustinas Žilinskas, pelnęs 12 taškų (11 atk. kam.), Justas Janulis ir Aivaras Kručas – po 11.

KK krepšininkai akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (53-30), tačiau dažniau klydo (20-12 klaidų).