16-metis 200 cm ūgio vilnietis šiame sezone savo komandoje užsitikrino lyderio poziciją, o geriausiai tai parodė paskutinės B diviziono rungtynės.

Mače su Vilniaus „LEU-Safety style“, kuriame prireikė net 2 pratęsimų, D. Sirvydis pelnė 20 taškų, atkovojo 17 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir išprovokavo 5 varžovų pražangas. Jo naudingumas siekė 35 balus.

Pats jaunasis krepšininkas, paklaustas apie puikiai susiklosčiusias rungtynes su „LEU-Safety style“, kuriose jo komanda iškovojo pergalę, sakė, kad komanda ant savęs supyko po ilgosios pertraukos.

„Papildomos motyvacijos pridėjo tai, kad susitiko dvi Vilniaus komandos, gavosi toks kaip ir derbis. Pradžioj labai nesisekė nei komandai, nei man pačiam, bet per pertrauką pakalbėjom, supykom ir galiausiai laimėjom“, – pasakojo D. Sirvydis.

Krepšininkas RKL čempionate debiutavo praėjusiame sezone, būdamas 15-os. Per vienerius metus jo žaidimas kaip reikiant patobulėjo ir statistikos rodikliai pasikeitė kone dvigubai. Jei 2015-2016 m. primenybėse „Lietuvos ryto“ dublerių gretose jis pelnydavo po 6,4 taško, tai šiemet per 6 sužaistas rungtynes jo taškų vidurkis jau siekia 13,7. Atkovotų kamuolių rodiklis nuo 3,2 pakilo iki 9,7, o naudingumas pasikeitė beveik tris kartus – nuo 6,9 iki 18 balų.

Galbūt prie didelio žingsnio į priekį šio jauno žaidėjo karjeroje prisidėjo sunkus darbas vasarą. D. Sirvydis su jaunučių iki 16-os metų rinktine dalyvavo Europos čempionate ir iškovojo sidabro medalį.

„Rungtyniauti RKL sunkiau, nes dažniausiai su varžovais esu nevienodų fizinių jėgų, nesu dar tiek subrendęs. Tačiau iš savo privalumų žaidžiant su vyresniais galėčiau išskirti universalumą ir krepšinio supratimą, kurį matyt paveldėjau iš tėčio“, – apie žaidimą RKL pasakojo krepšininkas.

„Žaidimas RKL padeda tobulėti. Čia yra nemažai patyrusių, vyresnių varžovų, iš kurių galima mokytis, su kuriais sunkiau grumtis. Jaučiasi, kad tobulėju, įgaunu patirties“, – mintimis dalijosi D. Sirvydis.

Paklaustas apie savo pirmuosius žingsnius krepšinyje, jaunasis talentas įvardijo neabejotiną šeimos įtaką.

„Mano kelias krepšinyje prasidėjo nuo to, kad tėtis buvo krepšininkas. Tai su kamuoliu esu nuo pat mažens. Kaip aš sakau, jau gimiau su kamuoliu. Visa mano šeima žaidžia krepšinį – tėtis, mama, sesė. Treniruotes pradėjau lankyti nuo pat pirmos klasės – pradžioje sportavau Vilniaus krepšinio mokykloje, paskui perėjau į Marčiulionio akademiją“, – pasakojo žaidėjas.

Deivido tėtis Virginijus – buvęs profesionalus krepšininkas, per savo karjerą rungtyniavęs ne viename Lietuvos ir užsienio klube. Didžiąją karjeros dalį, 6 metus, jis rungtyniavo tuometinėje Vilniaus „Statyboje“, vėliau „Sakaluose“, kelerius metus praleido Rusijos klubuose, su Permės „Ural Great“ yra tapęs NEBL čempionu. Savo krepšininko karjerą 2012 m. V. Sirvydis baigė Vilniaus „Sakaluose“, tačiau po to su krepšiniu neatsisveikino ir ėmė dirbti trenerio darbą. Šiuo metu V. Sirvydis treniruoja NKL rungtyniaujantį Šakių „Vyčio“ klubą.

Savo didelių svajonių tėčio pėdomis žengiantis D. Sirvydis neslėpė – netolimoje ateityje norėtų žaisti prieš stipriausias Europos komandas.

„Svajoju, aišku, apie NBA, bet dar daug darbo tam reikia įdėti. Na, o po 5 metų labai norėčiau žaisti Eurolygoje“, – sakė 16-metis.