Vieninteliai šį sezoną pralaimėjimo kartėlio nėra patyrę Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai, treniruojama „Neptūno“ klubo direktoriaus Osvaldo Kurausko. Pajūrio atstovai Kaune dviženkliu taškų skirtumu – 76:66 (24:18, 11:15, 22:14, 19:19) nugalėjo Kauno kolegijos (KK) ekipą ir į savo sąskaitą įsirašė penktąją pergalę.

KU krepšininkai yra vienvaldžiai LSKL turnyro lentelės lyderiai.

Klaipėdiečiai dar iki didžiosios pertraukos susikrovė dviženklę persvarą – 45:33. Dar neįpusėjus ketvirtajam kėliniui komandas skyrė 18 taškų – 68:50 ir dėl rungtynių nugalėtojo nekilo abejonių.

Daugiausiai prie Klaipėdos ekipos pergalės prisidėjo Ignas Vaitkus, pelnęs 21 tašką, Matas Jucikas, surinko 18 taškų, Aidas Einikis – 15, Arūnas Mikalauskas – 8, Laurynas Mikalauskas ir Ernestas Bružas – po 5 tšk.

Iš kauniečių išsiskyrė 20 taškų pelnęs Arminas Kelmelis, 14 (12 atk. kam.) – Antanas Bertašius, 12 – Mantas Košelis.

Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 45:38.

„Šįkart pergalę lėmė mūsų gynyba. Varžovams leidome pelnyti tik 66 taškus. Patiems nesisekė pataikyti į krepšį, tačiau kaskart atidirbdavome gynyboje ir taip pavyko išsaugoti pranašumą. Malonu, kad likome vieninteliai, nepralaimėję, tačiau tuo pernelyg džiaugtis nereikia – tai tik sezono pradžia. Reikia daryti viską, kad komandos nariai labiau susižaistų, maksimaliai perprastų vienas kitą. Jei pavyks išvengti traumų ir labiau susižaisti, tada bus galima tikėtis dar geresnių rezultatų“, - kalbėjo Klaipėdos universiteto ekipos vyr. treneris Osvaldas Kurauskas.

Vicečempionai nukovė LEU

LSKL vicečempionai Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai padarė išvadas po dviejų iš eilės pralaimėjimų ir Vilniuje jau iškovojo pergalė dviženkliu skirtumu – rezultatu 90:72 (10:19, 25:20, 18:28, 19:23) nugalėjo Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) komandą.

LSU jau pirmajame kėlinyje trūktelėjo į priekį – 17:7, o pirmąją dešimties minučių atkarpą baigė – 19:10. Antrajame kėlinyje LEU buvo persvėrusi rezultatą savo naudai – 28:25, tačiau iki didžiosios pertraukos vicečempionai susigrąžino 4 taškų atotrūkį – 39:35.

Trečiajame kėlinyje LSU vėl susikrovė dviženklį pranašumą – 59:46 ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

LSU ekipą į pergalę vedė Žygimantas Jocys, pelnęs 23 taškus, Taurantas Tamošiūnas pridėjo 20 taškų, Modestas Žaunieriūnas – 19, Simas Raupys – 13 tšk.

LEU komandą bandė gelbėti 17 taškų pelnęs Augustinas Venckus, 15 taškų surinko Tomas Zdanavičius, 11 – Justinas Gečas, 8 (12 atk. kam.) – Gediminas Povilauskas.

LEU suklydo 25 kartus, o LSU – 17 kartų.

„Pirmus du kėlinius žaidėme banguotai, tačiau antroje rungtynių pusėje susikoncentravome, laikėmės žaidybinės drausmės ir iškovojome pergalę. Trečiajame ir ketvirtajame kėlinyje mačiau tą savo komandą, kokią ir noriu matyti. Svarbu laikytis žaidybinės drausmės ir tada viskas bus gerai. Vaikinams nuolat kartoju, kad LSKL čempionate lengvų rungtynių nebūna, reikia visas rungtynes žaisti 100 procentų susikoncentravus“, – akcentavo LSU treneris Edas Nickus.

LCC pralaimėjimą apkartino A. Kačino nosies lūžis

Iš antrosios LSKL turnyro lentelės vietos į trečiąją nukrito LCC tarptautinio universiteto (LCC) ekipa, patyrusi pirmąjį sezono pralaimėjimą. Mariaus Tamolio auklėtiniai Kaune rezultatu 61:78 (19:19, 16:21, 15:15, 11:23) nusileido Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipai.

Abi ekipos nuožmiai grūmėsi nuo dvikovos pradžios, o dar prieš didžiąją pertrauką LCC komandos žaidėjas Arvydas Kačinas žaidybinėje situacijoje patyrė smūgį į nosį ir buvo priverstas palikti aikštę.

Kaip vėliau (nuvykus į ligoninę) paaiškėjo, krepšininkui lūžo nosis.

„Šis krepšininkas – mūsų gynybos ramstis, tad labai trūko šio žaidėjo. Visgi reikia pripažinti KTU ekipos pranašumą. Tai gerai susižaidusi ekipa, galinti pridaryti nemalonumų kiekvienam varžovui. Kita vertus, galutinis rezultatas nelabai atspindi kovos – mes priešinomės aktyviai, tik vienu metu KTU sužaidė sėkmingesnę atkarpą, kas ir lėmė jų pergalę“, - po rungtynių kalbėjo LCC ekipos treneris Marius Tamolis.

KTU gretose išsiskyrė Deividas Pogužinskas, pelnęs 17 taškų, Gintautas Kybartas surinko 14 taškų (13 atk. kam.), Julius Kigas – 12, Matas Edgaras Staniukaitis ir Justinas Marcinkevičius – 8 tšk.

LCC komandai 14 taškų (10 atk. kam.) pelnė Vaso Kutaladzė, 11 – Mantas Kudys, 9 – Vincentas Aleksandravičius, 8 – Karolis Opilskis.

KTU po šios pergalės (4 pergalės, 2 pralaimėjimai) pakilo į antrąją LSKL turnyro lentelės vietą.

Taikliai atakavę VDU nušlavė šiauliečius

Savo tikrąją jėgą pagaliau ėmė demonstruoti daugkartiniai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai Šiauliuose net 38 taškų skirtumu – 105:67 (21:14, 32:23, 24:18, 28:12) sutriuškino Šiaulių universiteto (ŠU) ekipą.

VDU iki didžiosios pertraukos susikrovė 16 taškų pranašumą - 53:37, o vėliau skirtumas tik augo.

VDU į pergalę vedė trigubą dublį surinkęs Aurimas Urbonas. Jis pelnė 19 taškų, po krepšiais atkovojo 13 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų (29 naud. balai). Rytis Juknevičius prie pergalės pridėjo 15 taškų, Ignas Labutis – 14, Matas Jogėla – 13, Rokas Valiulis ir Jokūbas Švambaras – po 12 tšk., Simonas Kymantas – 11 (11 atk. kam.).

ŠU komandai Benius Urbonavičius pelnė 17 taškų, Rytis Pipiras pridėjo 15 taškų, Tadas Pažėra – 13 (8 atk. kam.), Martynas Plučius – 10 tšk.

VDU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 43:33.

VDU šįkart išsiskyrė taiklumu – tritaškius metė net 53 proc. (30/16), dvitaškius – 62 proc. (42/26) taiklumu.

„Kas metė, tas pataikė tolimus metimus ir turbūt tai varžovus pakirto psichologiškai. Jie tiesiog nuleido rankas. Galbūt buvo mūsų diena, tačiau aš asmeniškai manau, kad galime rungtyniauti dar geriau“, – po dvikovos kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.