Vilniečiai susitikimą pradėjo sėkmingiau ir išsiveržė į priekį 6:0, tačiau šeimininkai netruko atstatyti pusiausvyros (6:6). Mačo startas praktiškai atspindėjo tolesnę mačo eigą pirmoje jo pusėje – vienai komandai įgijus 2-4 taškų pranašumą, oponentai netrukdavo atsitiesti ir išlygindavo rezultatą arba išsiverždavo į priekį. Po 20 min. „Lietuvos rytas“ atsiliko 44:45.

Baigiantis trečiajam kėliniui nesportine pražanga buvo nubaustas Deividas Gailius, o po 30 min. – vilniečių deficitas jau siekė 5 taškus (59:64).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje situacija dar labiau komplikavosi – po Dominique Johnsono tritaškio sužaidus 32 min. vilniečiai jau atsiliko 8 taškais – 61:69.

Visgi po dviejų D. Gailiaus tolimų šūvių vilniečiai žaibiškai likvidavo deficitą (71:72), o Davido Logano tritaškis vėl sugrąžino svečiams pranašumą (74:72, 34 min.).

Netrukus įsibėgėjusius Tomo Pačėso auklėtinius į priekį timptelėjo keletą svarbių taškų pelnęs ir varžovus blokais apdalijęs Artūras Gudaitis (83:74), dar du svarbius tritaškius „įsūdė“ D. Gailius ir vilniečiai įgijo solidų pranašumą, tačiau jo išsaugoti nesugebėjo.

Nors likus 1 min. svečiai dar pirmavo 5 taškais, apmaudi A. Jomanto klaida ir du D. Johnsono tolimi šūviai vėl leido išsiveržti šeimininkams į priekį (91:92). Likus 4,4 sek. D. Loganas stojo mesti baudų, tačiau realizavo tik vieną – pratęsimas (92:92).

Pratęsimą D. Gailius pradėjo penktuoju savo tritaškiu, tačiau pirmos penkios pratęsimo minutės nugalėtojų neišaiškino (103:103).

Antrasis pratęsimas buvo itin rezultatyvus, tačiau jame ALBA sugebėjo įrodyti savo pranašumą po lemiamais tapusių Peytono Sivos, Dragano Milosavljevičiaus ir nesulaikomai žaidusio Elmedino Kikanovičiaus metimų (114:123).

„Lietuvos rytas“: Deividas Gailius 23 (5/8 trit.), Corey Fisheris 23, Davidas Loganas 23 (5/9 dvit., 3/15 trit.), Drew Gordonas 16 (15 atk.. kam.), Artūras Gudaitis 15, Artūras Jomantas 10, Rokas Giedraitis 3, Adamas Lapeta 2.

ALBA: Elmedinas Kikanovičius 33 (13/23 dvit.), Dominique Johnsonas 24, Peytonas Siva 23, Draganas Milosavljevičius 16, Nielsas Giffey 10.

Kitame B grupės mače Fuenlabrados „Montakit“ (2/1) namie 89:78 nugalėjo Bilbao „Basket“ (1/2) krepšininkus.

B grupės turnyro lentelė
(vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, pelnyti taškai, praleisti taškai, taškų santykis)

1.ALBA431337352-15
2.Chimki32126323231
3.Montakit3212592518
4.Bilbao Basket312235250-15
5.Lietuvos rytas303239248-9

Ankstesnėse Europos taurės rungtynėse „Lietuvos rytas“ išvykoje 71:76 pralaimėjo Maskvos srities „Chimki“ ir 76:80 – Bilbao „Basket“ krepšininkams.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (110)