Prieš rungtynes vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis prisibijojo galingo Vilerbano „Asvel“ puolimo. Tačiau „Neptūnas“ puikiai atliko savo namų darbus: kietai gynėsi, universaliai atakavo, o svečiai turėjo pripažinti drąsiai žaidusio „Neptūno“ pranašumą.

Pirmojo kėlinio pradžioje po Arvydo Šikšniaus dvitaškio su pražanga bei taikliu baudos metimu klaipėdiečiai pirmavo 7:3. Po Tado Klimavičiaus dvitaškio su pražanga bei po pataikytos baudos „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 6 taškų – 19:13. Tiesa, svečių gretose Michelis Morandaisas netrukus atsakė tritaškiu – 19:16.

Likus 2 min. iki kėlinio pabaigos Jimmy Baronas pataikė tritaškį ir vėl aikštės šeimininkai kiek atitrūko – 25:18. Po pirmojo kėlinio „Neptūnas“ pirmavo 27:20.

Antrą ketvirtį Vilerbano „Asvel“ pradėjo 5:0 ir D. Adomaitis nedelsdamas paprašė minutės pertraukėlės.

Arvydas Šikšnius nutraukė nejaukią tylą: taiklus tritaškis privertė iš savo vietų pašokti daugelį „Neptūno“ sirgalių. Nuo svečių atakos aikštės šeimininkai apsigynė, o savo šanso metu dar vieną tritaškį pataikė Larry Drew – 33:25.

Jeray Grantas taikliai atakavo iš dviejų taškų zonos, kitos atakos metu stojo prie baudų metimo linijos, pataikė vieną metimą ir „Neptūno“ persvara pasiekė 9 taškus – 36:27.

„Asvel“ gretose Nicola Dragovičius atsakė dvitaškiu, tačiau „Neptūno“ atakos metu taikliai dar vieną tritaškį švystelėjo J. Baronas ir pirmąkart komandas skyrė dviženklis taškų skirtumas – 39:29.

Gerą bangą pagavęs „Neptūnas“ antrąjį kėlinį užbaigė pirmaudamas rekordine 15-kos taškų persvara – 48:33.

Trečią ketvirtį N. Dragičius pradėjo taikliu tritaškiu – 48:36, bet Martynas Mažeika atsakė dvitaškiu su pražanga ir taikliu baudos metimu.

Įpusėjus trečiajam kėliniui „Neptūnas“ pirmavo 13-kos taškų skirtumu.

Iki ketvirčio pabaigos likus mažiau nei 3 minutėms, po 5-ių iš eilės J. Barono taškų „Neptūnas“ pabėgo į priekį – 63:47. Varžovai atsakė tik vienu taikliu baudos metimu, o kitoje atakoje M. Mažeika iš po krepšio pelnė dvitaškį – 65:48.

Prancūzijos komanda atsidūrė sunkiame nokdaune ir jos viltis pakovoti dėl pergalės būtų atgaivinęs fantastiškas ketvirtasis kėlinys. Po trijų ketvirčių švieslentė fiksavo tą patį 15-kos taškų pranašumą 67:52.

Sužaidus 3 min. ketvirtame kėlinyje „Neptūnas“ pirmavo saugia 12-kos taškų persvara.

Šiose rungtynėse populiarų 15-kos taškų skirtumą atstatė L. Drew tritaškis – 74:59, o iki ketvirtojo kėlinio pabaigos buvo likusios kiek daugiau nei 5 min.

Svečių komandos strategas paprašė minutės pertraukėlės, tačiau ir po jos aikštėje situacija nesikeitė: „Neptūnas“ kontroliavo situaciją ir pelnytai įveikė Prancūzijos čempionus.

„Neptūnas“: J. Baronas 16 (2/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai) , M. Mažeika 15 (2/6 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 5/5 baudų metimai), L. Drew 13 (3/5 tritaškiai), A. Šikšnius 8, T. Klimavičius 9, M. Girdžiūnas 7, M. Kačinas 6, V. Šarakauskas 2 taškai.

„Asvel“: N. Dragovičius 18 (2/5 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 2/5 baudų metimai, 8 atkovoti kamuoliai), D. Nelsonas 10, N. Langas ir W. Hodge po 7, M. Morandaisas, D. Watkinsas, B. Sy – po 6, A. Uteris 5, A. Noua 2 taškai.

***

Iki šio turo Prancūzijos čempionai C grupėje buvo iškovoję vieną pergalę: Vokietijoje 81:79 nugalėjo Oldenburgo „EWE Basket“ ekipą ir patyrė vieną pralaimėjimą – Italijoje 82:83 nusileido Varezės „Openjobmečio“ ekipai.

„Neptūnas“ kol kas šiame turnyre žingsniuoja pergalingai ir iki šio mačo buvo iškovojęs abi pergales: Turkijoje 67:65 įveikė Ušako „Sportif“ komandą ir namuose 94:60 sutriuškino Varezės „Openjobmečio“ krepšininkus.

Be to, Klaipėdos ekipa prieš kelias dienas, sekmadienį, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse pasisėmė teigiamų emocijų, kai namuose 79:78 palaužė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (41)