Žalgiriečiai „Maccabi“ klubui pralaimėjo jau dešimtą tarpusavio susitikimą iš eilės.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai mačą pradėjo pakiliai ir pirmas tris minutes pirmavo – 4:0, 6:2, 6:5, tačiau tuomet svečiai su senu kauniečių pažįstamu Sonny Weemsu įsibėgėjo ir persvėrė rezultatą savo naudai (8:13) bei nuo šios akimirkos visą laiką buvo priekyje.

Antro kėlinio pabaigoje „Maccabi“ persvara išaugo iki dviženklės – 30:41, o po pertraukos pasiekė ir 15 taškų – 60:75, 68:83.

Beje, „Žalgirio“ vyrai šiose rungtynėse prametė pro šalį pirmus 10 savo tritaškių ir iš viso metė tik 2 baudas.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Tel Avivo „Maccabi“ 74:87 (16:21, 16:22, 25:21, 17:23).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16 (5/8 dvitaškiai, 2/8 tritaškiai, 6 rez. perd., 8 atk. kam.), Kevinas Pangosas 11, Leo Westermannas (7 rez. perd., 5 klaidos), Edgaras Ulanovas ir Brockas Motumas po 9, Artūras Milaknis (2/8 tritaškiai) ir Robertas Javtokas (3/4 dvitaškiai) po 6, Paulius Jankūnas 4, Antanas Kavaliauskas ir Renaldas Seibutis po 2 taškus. Augusto Lima (7 min.) taškų nepelnė, o Paulius Valinskas nežaidė.

„Maccabi“: Andrew Goudelockas 18 (20 min., 4/9 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos, 5 klaidos), Devinas Smithas 17 (5/8 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 1/1 bauda), Sonny Weemsas 16 (5/7 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), D. J. Seeley 11, Coltonas Iversonas 10, Mike'as Zirbesas 8, Yogevas Ohayonas 5, Guy Pnini 2 taškai.

Kitą mačą „Žalgiris“ žais lygiai po savaitės, kitą penktadienį, lapkričio 4 d., savo aikštėje su Stambulo „Daruššafaka“.

Kova dėl antros pergalės: „Žalgiris“ – „Maccabi“
Visgi A. Goudelockas tritaškiu praktiškai padėjo tašką – 68:83 (likus 3 min.).
K. Pangoso ir B. Motumo tritaškiai dar palaikė žalgiriečių viltis – 68:79 (likus 4 min.).
Už ginčus su teisėjais Šarūnui Jasikevičiui ir L. Westermanui skirtas technines pražangas varžovai pavertė dar dviem taškais, o S. Weemsas dar smeigė dvitaškį NBA stiliumi – 58:73 (likus 7 min.).
Svečiai iš Izraelio ir toliau diktavo savo sąlygas: po A. Goudelocko ir S. Weemso individualių atakų – 58:69 (likus žaisti 9 min.).
Prieš lemiamą ketvirtį – 57:64 priekyje vis dar „Maccabi“.
Dvi tritaškės bombas iš eilės paleido Kevinas Pangosas ir „Žalgiris“ jau kvėpavo varžovams į nugaras – 53:57.
Laimei, L. Lekavičius ir E. Ulanovas pataikė po tritaškį, Leo Westermannas pelnė lengvus du taškus ir Kauno arena atsigavo – 42:48.
Trečio kėlinio pradžioje vaizdas aikštėje nesikeitė: po S. Weemso oro linijų skrydžio – 34:48. https://twitter.com/EuroLeague/status/792070524134428672
Nors iš toli pataikė Artūras Milaknis, o iš vidutinio nuotolio – Paulius Jankūnas, po dviejų kėlinių – 32:43.
Deja, „Maccabi“ į tai atsakė savo atkarpa 7:0, kurią vainikavo tolimas Devino Smitho šūvis bei S. Weemso reidas, ir jau dviženklis skirtumas – 27:39. https://twitter.com/EuroLeague/status/792064680923717637
L. Lekavičius nutraukė 10 iš eilės netaiklių „Žalgirio“ tritaškių seriją ir sumažino deficitą – 27:32.
Vis dėlto svečiai ir toliau išlaikė iniciatyvą savo rankose: po taiklių D. J. Seeley ir Coltono Iversono baudų metimų – jau 24:32.
Antrą ketvirtį šeimininkai pradėjo E. Ulanovo ir Brocko Motumo dvitaškiais – 20:21.
Pirmo kėlinio pabaigoje dvitaškiais apsikeitė Lukas Lekavičius ir Andrew Goudelockas – 16:21.
Žalgiriečiams niekaip nesisekė stabdyti galingo varžovų aukštaūgio Mike'o Zirbeso, po kurio šešių taškų iš eilės – 14:19.
Tačiau tuomet du tritaškius iš eilės smeigė senas kauniečių pažįstamas Sonny Weemsas ir priekyje buvo jau „Maccabi“ – 6:8.
„Žalgiris“ mačą pradėjo pakiliai ir po Edgaro Ulanovo, Roberto Javtoko bei Renaldo Seibučio taškų pirmavo 6:2.
„Žalgirio“ starto penketas: Kevinas Pangosas, Renaldas  Seibutis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.„Maccabi“ starto penketas: Galis Mekelis, D. J. Seeley, Sonny Weemsas, Devinas Smithas ir Coltonas Iversonas.

Tel Avivo komandoje visai neseniai įvyko pokyčiai – prie ekipos vairo, vietoje vyriausiojo trenerio Erezo Edelšteino, stojo iki tol jo asistentu dirbęs Rami Hadaras.

Prieš tai žalgiriečiai namuose 78:73 įveikė Vitorijos „Baskonią“, bet svečiuose 76:84 nusileido Atėnų „Panathinaikos“ ir 68:82 Stambulo „Fenerbahčei“.

Tuo metu „Maccabi“ paskutiniame ture 98:92 nugalėjo Stambulo „Galatasaray“, o prieš tai 97:99 pralaimėjo Milano „Emporio Armani“ ir 82:89 Madrido „Real“ krepšininkams.