Atkakliai vykusiame mače nei viena komanda neturėjo dviženklės persvaros, o laimėtojas sprendėsi paskutinę susitikimo minutę.

Likus 23 sek. švieslentė fiksavo lygų rezultatą (72:72) ir kamuolys priklausė aikštės šeimininkams. „Lietkabeliui“ nepavyko suregzti rezultatyvios atakos, prarastas kamuolys suteikė šansą svečiams.

Nižnij Novgorod“ ekipa savo atakai turėjo 11 sek., o svečių pergalę lėmė taiklus Piotro Gubanovo tritaškis. „Lietkabeliui“ liko sekundė, tačiau tolimas ekipos kapitono Mindaugo Lukauskio metimas tikslo nepasiekė.

Statistika

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 17 (10 atk. akm.), Mindaugas Lukauskis 13, Žygimantas Skučas 11, Gintaras Leonavičius 8 (5 rez. perd.), Simas Galdikas 7 (8 atk. kam.), Benas Magdenas ir Donatas Tarolis po 5, Žygimantas Janavičius 4, Lorenzo Williamsas 2 taškai.

„Nižnij Novgorod“: Piotras Gubanovas 20 (4/10 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai), DeAndre Kane’as 17 (7/11 dvitaškiai), Ivanas Strebkovas 11, Kennethas Boyntonas ir Aleksandras Gudumakas po 7, Siim Sander Vene 6, Dmitrij Uzinskij 5, Ignus Jakovicsas 2 taškai.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

„Lietkabelis“ sunkiai įsibėgėjo, svečiai pirmosiomis rungtynių minutėmis pirmavo 5:0, 7:2.

Ketvirčio viduryje Panevėžio klubas pavijo svečius ir iki kėlinio pabaigos likus daugiau nei 2 minutėms Mindaugas Lukauskis išlygino rezultatą – 14:14.

Ketvirčio pabaigoje „Lietkabelio“ veteranas pelnė tritaškį ir pirmą kartą išvedė aikštės šeimininkus į priekį – 17:14.

Besibaigiant pirmam kėliniui ekipos apsikeitė dvitaškiais ir prieš antrąjį ketvirtį komandas skyrė trys taškai – 19:16.

Per pirmąjį ketvirtį „Lietkabelį“ į priekį vedė Kšištofas Lavrinovičius – 8 taškai.

Antras kėlinys

Būtent brolio tritaškis leido „Lietkabeliui“ susikrauti 5 taškų pranašumą – 21:16.

Svečiai dviejų minučių atkarpą laimėjo 8:2 ir vėl išsiveržė į priekį – 24:23.

Įpusėjus kėliniui, po Piotro Gubanovo dvitaškio svečiai pirmavo 30:28. „Lietkabelio“ strategas paprašė minutės pertraukėlės.

Iš jos daugiau naudos išpešė Rusijos ekipa, kuri po P. Gubanovo tritaškio pirmavo 35:30.

Tačiau „Lietkabelis“ atsakė dviem tritaškiais iš eilės, pataikė Benas Magdenas ir Žygimantas Janavičius – 36:35.

Kennethas Boyntonas sugrąžino minimalų Rusijos ekipos pranašumą (37:36), tačiau iki pertraukos likus kiek daugiau nei minutei po Ž. Janavičiaus pataikyto baudos metimo ir B. Magdeno taškų „Lietkabelis“ pirmavo 39:37.

Iki pertraukos likus 23 sek. Aleksandras Gudumakas išlygino rezultatą (39:39), tačiau tašką šiame kėlinyje padėjo K. Lavrinovičius, po netaiklaus metimo paskutinę sekundę iš sunkios padėties kabliu suspėjęs pelnyti dvitaškį – 41:39.

Iki pertraukos rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė K. Lavrinovičius – 13 taškų, po 6 taškus pelnė M. Lukauskis ir Gintaras Leonavičius, B. Magdenas ir Donatas Tarolis pridėjo po 5 taškus.

Svečių gretose DeAndre Kane`as surinko 10, Ivanas Strebkovas pelnė 8, Piotras Gubanovas – 7 taškus.

Pertrauka

„Cido“ arenoje po dviejų kėlinių Panevėžio miesto savivaldybės atstovai pagerbė Europos dviračių treko čempionate keturis medalių komplektus iškovojusias treko meistres Simoną Krupeckaitę, Aušrinę Trebaitę ir Miglę Marozaitę.

Trečias kėlinys

Trečiame ketvirtyje ekipos kovojo taškas į tašką, įpusėjus ketvirčiui – minimali aikštės šeimininkų persvara 50:49.

Iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 min., po Simo Galdiko dvitaškio Panevėžio klubas įgijo rekordinę persvarą – 58:51.

Tačiau svečiai neketino sudėti ginklų ir per likusį laiką iki lemiamo ketvirčio sugebėjo išlyginti rezultatą – 58:58.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Siimo Sanderio-Venes dvitaškiu. Čia pat rezultatą išlygino K. Lavrinovičius – 60:60.

Įpusėjus kėliniui „Nižnij Novgorod“ truktelėjo į priekį – 66:60.

Iniciatyvos ėmėsi M. Lukauskis: du taiklūs jo tritaškiai atstatė pusiausvyrą – 66:66.

Ivanas Strebkovas pataikė tris baudos metimus – 69:66.

Prasidėjus paskutinei minutei, švieslentė fiksavo lygų rezultatą – 72:72.

Tiksint paskutinės minutės sekundėms pergalę galėjo išplėšti K. Deandre metimas, tačiau svečių ekipos gynėjas prametė ir likus 23 sek. iki ketvirčio pabaigos kamuolys priklausė „Lietkabeliui“.

Tačiau likus 11 sek. kamuolį šeimininkai prarado ir suteikė „Nižnij Novgorod“ komandai šansą išplėšti pergalę.

Likus 1 sek. taikliai iš trijų taškų zonos atakavo P. Gubanovas. „Lietkabelio“ vairininkas Kazys Maksvytis dar suspėjo paprašyti minutės pertraukėlės.

Po jos M. Lukauskis spėjo iš patogios padėties atakuoti, tačiau tolimas metimas buvo netaiklus.

„Lietkabelis“ Europos taurės turnyre patyrė pirmąją nesėkmę.

***

Primename, kad „Lietkabelis“ savo debiutą Europos taurės turnyre pažymėjo dramatiška pergale 90:89 prieš Skopjės MTZ, o antrajame ture prieš savaitę 80:76 įveikė Kroatijos čempionus, Zagrebo „Cedevita“ ekipą.

Į Panevėžį Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipa atvyko ne pačių geriausių nuotaikų. Pirmame ture rusai namuose 80:106 nusileido Las Palmo „Gran Canariai“, o VTB Vieningoje lygoje taip pat kol kas žengia be pergalių – pralaimėti visi trys mačai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)