Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyva priklausė „Hoptrans-Sirenoms“, kurios surengė spurtą ir įpusėjus kėliniui pirmavo 12:4. Per visą kėlinį Lino Šalkaus auklėtinės pademonstravo geležinę gynybą ir leido varžovėms pelnyti vos 6 taškus bei po pirmo ketvirčio pirmavo 19:6.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštelėje keitėsi mažai, o garliaviškės tik dar labiau didino savo pranašumą (27:11). Įpusėjus kėliniui „Hoptrans-Sirenų“ pranašumas siekė jau 20 taškų (31:11), o prieš antrąją rungtynių dalį pirmavo įtikinamai – 45:16.

Po didžiosios pertraukos „Vilkmergei“ spurto surengti nepavyko ir priartėti prie varžovių. Nors ukmergiškės geriau rungtyniavo puolime, tačiau įpusėjus ketvirčiui LMKL čempionės pirmavo 61:29, o prieš lemiamą ketvirtį – 69:35.

Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas, per kurį „Hoptrans-Sirenos“ ne tik išlaikė, bet ir padidino savo susikrautą pranašumą bei iškovojo įtikinamą pergalę – 94:42.

„Vilkmergė“: Olivia Brown 17, Martyna Petrėnaitė 11 (8 atk. kam.), Kamilė Žiedelytė 6 taškai.

„Hoptrans-Sirenos“: Viktorija Jarosz 23 (11 atk. kam.), Dalia Belickaitė 16 (9 atk. kam.), Gintarė Jasiunskaitė 15, Akvilė Baronėnaitė 12 taškų.

Dalia Belickaitė

„Kibirkštis“ palaužė šiaulietes

Sunkią pergalę šventė Vilniaus „Kibirkštis“ (3/1), kuri namuose 87:83 (24:23, 19:18, 20:20, 24:22) palaužė Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (2/2) krepšininkių pasipriešinimą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šiaulietės, kurios po Ivetos Šalkauskės tolimo metimo įpusėjus kėliniui pirmavo 12:5. Tačiau „Kibirkštis“ spurtavo 13:2 ir ne tik panaikino deficitą, bet ir išsiveržė į priekį (18:14). Iki kėlinio pabaigos kova vyko taškas į tašką, o po pirmųjų dešimties minučių minimalią persvarą turėjo Vilniaus klubas – 24:23.

Antrame ketvirtyje ir toliau priekyje buvo „Kibirkštis“, kuri sužaidus daugiau nei 4 minutes turėjo 7 taškų pranašumą (37:30). Iki ilgosios pertraukos „Šiauliai-Universitetas“ neleido vilnietėms toli pabėgti į priekį ir sėkmingai rungtyniavo puolime, tačiau vilnietės sugebėjo išlaikyti trapų pranašumą prieš antrąją rungtynių dalį – 43:41.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą pavyko perimti viešnioms, kurios sužaidė atkarpą 8:5 ir persvėrė rezultatą savo naudai (49:48). Įpusėjus kėliniui, po taiklių Gabijos Meškonytės baudų metimų, svarstykles į savo pusę vėl nusvėrė „Kibirkštis“ (54:53). Likus žaisti 2 minutes vilnietės turėjo kiek saugesnę persvarą (60:55), bet šiaulietės jį minimaliai sumažino ir prieš lemiamą ketvirtį paliko „Kibirkščiai“ 2 taškų pranašumą – 63:61.

Ketvirtame kėlinyje ir toliau buvo ne ką mažiau intrigos, o įpusėjus ketvirčiui arčiau pergalės buvo Vilniaus klubas (74:69). Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes „Kibirkštis“ dar labiau padidino persvarą (84:76) bei demonstravo kibią gynybą neleisdamos varžovėms priartėti.

Likus žaisti pusantros minutės, vilnietės pirmavo (87:78), tačiau šiaulietės pelnė 5 taškus be atsako ir priartėjo (83:87). Visgi per likusias 30 sekundžių vilnietės išsaugojo pranašumą bei šventė pergalę.

„Kibirkštis“: Eglė Šniokaitė 22, Daugilė Šarauskaitė 14 (9 atk. kam.), Dalia Donskichytė 12, Laurita Jurčiūtė 10 taškų.

„Šiauliai-Universitetas“: Katsiaryna Urbanovich 27, Iveta Šalkauskė 25 (9 atk. kam.), Gabija Šegždaitė 14 (7 atk. kam.), Livija Kaktaitė 13 taškų (9 atk. kam., 9 rez. perd.).