Rungtynes klaipėdiečiai pradėjo kur kas sėkmingiau nei aikštės šeimininkai.

Pirmoje mačo pusėje itin taikliai krepšį atakavę (71 proc. trit., 43 proc. dvit.) uostamiesčio krepšininkai per 20 min. susikrovė 11 taškų persvarą (42:31), o dar labiau į priekį pabėgti svečiams neleido tik puikiai žaidęs Berkay Candanas, per pirmus du kėlinius pelnęs 12 taškų.

Antrojo kėlinio pradžioje svečių persvara ūgtelėjo net iki 15 taškų, tačiau į tai spurtu 10:0 atsakę šeimininkai iš „Neptūno“ pranašumo paliko vos 5 taškus (46:41), o baigiantis kėliniui turkai apskritai ėmė alsuoti D. Adomaičio auklėtiniams į nugarą – 53:50.

Ketvirtajam kėliniui artėjant link vidurio, Mindaugas Kačinas aikštės viduryje buvo nubaustas nesportine pražanga ir iš svečių pranašumo teliko du taškai.

Visgi sėkmingas legionierių Larry Drew ir Jerai Granto žaidimas klaipėdiečiams vėl leido šiek tiek nutolti (64:57) – priekyje Lietuvos ekipa vargais negalais išliko iki finalinės sirenos.

Likus 1 min. 22 sek. J. Grantas stojo mesti baudų – tikslą pasiekė vienas, tačiau vėliau aukštaūgio ranka ėmė drebėti.

Likus žaisti 24 sek. turkai baudos aikštelėje vėl sustabdė J. Grantą, buvo skirta nesportinė pražanga, tačiau amerikietis abi baudas prametė. Netrukus pasižymėti nuo baudų metimo linijos progą gavęs L. Drew irgi abu sykius buvo netaiklus. Turkai turėjo puikią progą pataikyti iš po krepšio ir išlyginti rezultatą, tačiau ja nepasinaudojo.

Jimmy Baronas galų gale pataikė dvi baudas, bet į tai turkai atsakė taikliu dvitaškiu (65:67).

Po svečių klaidos likus 3 sek. šeimininkai netgi turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet paskutinis metimas tikslo nepasiekė.

Iš viso šiose rungtynėse klaipėdiečiai padarė net 15 klaidų, didžiąją dalį kurių – bandydami nesėkmingai perduoti kamuolį savo komandos draugams. Turkijos krepšininkai suklydo 12 sykių.

Antroje mačo pusėje gerokai suprastėjo ir svečių taiklumas iš toli. Rungtynes D. Adomaičio auklėtiniai baigė pataikę 30 proc. tritaškių (7/23).

Turkijos komandai atstovaujantis Evaldas Kairys ant parketo nepasirodė.

„Neptūnas“: Larry Drew 17 (10 rez. perd., 4/8 dvit., 3/6 trit., 3 kld.), Jerai Grantas 13 (6 atk. kam.), Martynas Mažeika 9, Tadas Klimavičius 9, Jimmy Baronas 7, Vytautas Šarakauskas 7, Mindaugas Girdžiūnas 3, Mindaugas Kačinas 2.

„Sportif“: Berkay Candanas 20, Shakielle McKissicas 12, Marcas Lyonsas 11.

Kitas rungtynes Klaipėdos krepšininkai žais namuose – spalio 25 d., antradienį, jų oponente bus Varezės „Openjobmentis“ ekipa iš Italijos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)