Keletą pastarųjų draugiškų mačų dėl nugaros skausmų praleido vienas „Lietkabelio“ lyderių Darjušas Lavrinovičius. 36-erių krepšininkas neišėjo į aikštę ir dvikovoje su „Žalgiriu“.

Sveikatos problemų turėjo ir keli žalgiriečiai. Čempionai suteikė papildomų poilsio dienų olimpinėse žaidynėse žaidusiems krepšininkams, bet pasirengimą trikdė vieno ar kito žaidėjo traumos, todėl nauja komanda dar nespėjo susilipdyti.

Pats treneris Šarūnas Jasikevičius neslėpė, kad „Žalgirio“ pasirengimas sezonui buvo orientuotas Eurolygai, todėl žali ir balti dar nėra visiškai pasiruošę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ startui. O tai ir buvo galimybė „Lietkabeliui“.

Dar rungtynių išvakarėse „Cido“ arenoje nebeliko bilietų į pirmą aukštą (1400 vietų). Rekordinį abonementų skaičių sezono pradžioje pardavęs „Lietkabelis“ savo ginklų arsenale turėjo ne tik ryžtą pateikti staigmeną, bet ir tūkstančius sirgalių. Tai – pasiteisino.

„Lietkabelis“ – „Žalgiris“ – 90:86 (22:17, 30:22, 17:29, 21:18).

„Lietkabelis“: Žygimantas Janavičius 15, Kšyštofas Lavrinovičius 14, Mindaugas Lukauskis 13 (7 rez. perdav.), Žygimantas Skučas (7 atk. kam.) ir Lorenzo Williamsas po 11, Gintaras Leonavičius 9, Simas Galdikas 6, Tadas Rinkūnas 5, Benas Madgenas 4 (4 atk. kam.), Donatas Tarolis 2 taškai. Darjušas Lavrinovičius ir Lukas Aukštikalnis nežaidė.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 18 (2 atk. kam., 3 rez. perdav.), Paulius Jankūnas 13 (3 atk. kam., 3 rez. perdav.), Leo Westermannas 12, Antanas Kavaliauskas (3 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas po 10, Augusto Lima 7 (10 atk. kam.), Lukas Lekavičius (5 atk. kam., 5 rez. perdav.) ir Renaldas Seibutis po 6, Brockas Motumas 4, Kevinas Pangosas (2 rez. perdav.) ir Robertas Javtokas (1 rez. perdav.) po 0 taškų, Isaiah Hartensteinas nežaidė.

Rungtynių eiga:

Pirmo kėlinio pradžioje vyko lygi kova (7:7). Vėliau iniciatyvą perėmė „Lietkabelis“, kuris nuolat pirmavo. Po Mindaugo Lukauskio baudų metimų skirtumas tapo rekordiniu aikštės šeimininkų naudai (22:15, +7). Po 10 minučių žaidimo Panevėžio klubas turėjo 5 taškų pranašumą – 22:17.

Antrame ketvirtyje įvykių eiga aikštėje nesikeitė. „Lietkabelis“ diktavo savo sąlygas ir nuolat pirmavo 6-7 taškų skirtumu (29:23, 34:28, 36:29, 39:32, 41:34). 17-ą min. panevėžiečiai vėl spurtavo ir įgijo rekordinį 12 taškų pranašumą (46:34). Iki didžiosios pertraukos aikštės šeimininkams čempionų deficitą pavyko padidinti dar labiau – 52:39 (+13). „Lietkabelio“ gretose tuo metu išsiskyrė M. Lukauskis ir Lorenzo Williamsas (po 8 tšk.), o „Žalgiryje“ rezultatyviausi buvo Artūras Milaknis ir Leo Westermannas (po 10 tšk.).

Trečiame kėlinyje svečiai iš Kauno palaipsniui ėmė artėti (56:45, 60:51, 63:55, 63:58). 29-ą min. „Žalgiris“ po ilgesnės pertraukos net įsiveržė į priekį 66:68, bet po 30 min. mūšio vėl nežymiai pirmavo „Lietkabelis“ – 69:68.

Lemiamo ketvirčio pradžioje atrodė, kad žalgiriečiai galutinai perėmė iniciatyvą (71:73, 73:75). Bet „Lietkabelis“ vėl susikaupė ir po Kšyštofo Lavrinovičiaus tritaškio persvėrė santykį (78:75). Nuo tada užvirė nuožmi kova taškas į tašką (78:77, 78:80, 81:82, 83:84, 85:84). M. Lukauskis baudomis padidino pranašumą iki 3 taškų (87:84, likus 14 sek.), tačiau taiklus nuo baudų linijos buvo ir Lukas Lekavičius (87:86, likus 11 sek.). Pražanga sustabdytas G. Leonavičius pataikė tik vieną baudą (88:86, likus 6 sek.). „Žalgiris“ rengė paskutinę ataką, kurioje Brocko Motumo metimą blokavo varžovai, o Žygimantas Janavičius baudomis įtvirtino „Lietkabelio“ pelnytą pergalę 90:86.

„Šiauliai“ čempionatą pradėjo pralaimėjimu „Dzūkijai“

Čempionatą pergale pradėjo „Dzūkijos“ krepšininkai. Andrejaus Urlepo auklėtiniai išvyko palaužė „Šiaulių“ ekipą 82:78 (24:17, 23:20, 13:27, 22:14).

„Dzūkijos“ komanda rungtynes pradėjo sėkmingai ir ėmė pirmauti 12:3, o kėlinio eigoje skirtumas tavo dviženklis (22:12). Antrame kėlinyje dzūkai tęsė sėkmingą puolimą (35:19), tačiau tada pagaliau „Šiauliai“ paruošė atsakymą. To dėka trečiame ketvirtyje komandas skyrė jau tik 5 taškai (44:49), o ketvirčiui besibaigiant „Šiauliai“ jau pirmavo – 60:58.

Įdomiausi dalykai laukė paskutiniame ketvirtyje. Šeimininkai įgavo 5 taškų pranašumą (71:66), bet tada Paulius Morkeliūnas pelnė du dvitaškius paeiliui (72:73). Likus minutei minimalų pranašumą turėjo šiauliečiai, bet vėl svarbų metimą pataikė P. Morkeliūnas (79:78). Dar dvi pražangos pastatė dzūkus prie baudų metimo linijos ir atsakingiausius metimus sumetė Julius Kazakauskas. Jie ir užtikrino pergalę „Dzūkijai“ – 82:78.

Rezultatas:

Šiaulių „Šiauliai“ – Alytaus „Dzūkija“ – 78:82 (17:24, 20:23, 27:13, 14:22).

„Šiauliai“: Devinas Pattersonas 18, Maurice'as Bowmanas 14, Allenas Westas 13 (9 atk. kam.), Martynas Echodas 12, Asenso Ampimas 11, Darius Gvezdauskas 5, Tomas Lekūnas 3, Donatas Sabeckis 2 taškai.

„Dzūkija“: Paulius Morkeliūnas 19, Karolis Guščikas 16 (9 atk. kam.), Jamesas Gavinas 13, Anatolijus Kaširovas 12, Alejandro Hernandezas 9, Julius Kazakauskas 6, Gediminas Navickas 5, Paulius Danisevičius 2 taškai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (222)