„Neptūnas“ praėjusio sezono pusfinalyje 3:2 eliminavo Vilniaus „Lietuvos rytą“, bet finale 1-4 neprilygo Kauno „Žalgiriui“. Tuo metu „Vytautas“ po itin atkaklios ketvirtfinalio serijos 2:3 turėjo pripažinti Utenos „Juventus“ krepšininkų pranašumą.

Rezultatas:

„Neptūnas“ – „Vytautas“ – 76:79 (14:23, 21:13, 21:12, 10:18, 10:13), – po pratęsimo.

„Neptūnas“: Jamesas Baronas 21 (32:50 min., 5 atk. kam., 2 rez. perdav., 3/5 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 3/3 baudos), Mindaugas Girdžiūnas 15 (29:07, 3 atk. kam., 3 rez. perdav., 5 pražang., 3/5 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 6/6 baudos), Tadas Klimavičius 10 (23:26, 10 atk. kam., 2/6 dvitaškiai, 6/11 baudos), Martynas Mažeika (6 atk. kam., 3 rez. perdav.) ir Mindaugas Kačinas (12 atk. kam.) po 9, Jerai Grantas 8 (4 atk. kam.), Arvydas Šikšnius ir Larry Drew (4 atk. kam.) po 2, Vytautas Šarakauskas (6 atk. kam.) ir Laurynas Bieliauskas po 0 taškų. Arūnas Mikalauskas ir Matas Jucikas nežaidė.

„Vytautas“: Tomas Delininkaitis 18 (32:41, 6 atk. kam., 4 rez. perdav., 2/5 dvitaškiai, 2/9 tritaškiai, 8/8 baudos), Vytenis Čižauskas 14 (33:23, 3/7 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 2/5 baudos), Saulius Kulvietis (35:25, 5 atk. kam., 2/5 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 7/8 baudos) ir Mindaugas Kupšas (16:46, 1 atk. kam., 3/6 dvitaškiai, 5/8 baudos) po 11, Martynas Linkevičius 7 (4 atk. kam.), Artūras Valeika 6 (5 atk. kam., 2 rez. perdav.), Tomas Dimša 4 (5 rez. perdav.), Regimantas Miniotas (6 atk. kam.) ir Paulius Ivanauskas po 3, Vytenis Lipkevičius 2 taškai (8 atk. kam.).
Domantas Šeškus ir Tomas Michnevičius nežaidė.

Rungtynių eiga

Pasibaigus oficialiam LKL sezono pristatymui, rungtynės startavo abiejų komandų klaidų ir netaiklių metimų lavina, o kiek greičiau ant parketo apsiprato svečiai iš Prienų (9:4). Kur kas sėkmingiau atakas kūrę „Vytauto“ žaidėjai iki ketvirčio pabaigos spėjo dar labiau padidinti atotrūkį – 23:14.

Pamažu įsižaidęs „Neptūnas“ įpusėjus antram kėliniui, po dviejų taiklių Mindaugo Girdžiūno baudų metimų, pirmą kartą atsidūrė priekyje (29:28). Svarstyklės tai į vieną, tai į kitą pusę pasviro dar kelis kartus, o ilsėtis komandos išėjo vėl pirmaujant Prienų ekipai – 36:35.

Po pertraukos krepšininkai į aikštelę sugrįžo nusiteikę kovingai, todėl ir toliau virė atkakli kova dėl kiekvieno kamuolio. Po M. Girdžiūnio tritaškio kėlinio viduryje (49:44) žiūrovai išvydo net keturias „sausas“ minutes. Jas Martynas Mažeika nutraukė penkiais taškais iš eilės, leidusiais „Neptūnui“ kaip reikiant truktelėti į priekį (54:44). Prieš lemiamas 10 min. šeimininkai pirmavo – 56:48.

Lemiamo ketvirčio pradžioje iniciatyva dar priklausė klaipėdiečiams (58:51, 60:51), bet svečiai spurtavo ir sumažino atsilikimą (60:58, 62:60). Likus 2:55 min. „Vytautas“ po ilgesnės pertraukos vėl persvėrė rezultatą (62:63). Likus 17 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos Saulius Kulvietis baudomis truktelėjo Prienų-Birštono krepšininkus pirmyn (64:66), bet po kelių akimirkų Jamesas Baronas vėl išlygino santykį (66:66, likus 11,3 sek.). Paskutinė Tomo Delininkaičio ataka buvo nesėkminga – pratęsimas.

Papildomo laiko pradžioje T. Delininkaičio (2 tšk.), Vytenio Čižausko (2+3 tšk.) ir Artūro Valeikos (2 tšk.) pastangomis „Vytautas“ pabėgo nuo varžovų 0:9 (66:75). „Neptūnas“ nepasidavė, surinko 6 taškus iš eilės ir priartėjo (72:75, likus 56,7 sek.). Tada sugedo arenos laikrodis, o jį pataisius Mindaugas Kupšas įmetė tik vieną baudą (72:76). Mindaugas Kačinas kitoje aikštės pusėje pataikė taip pat tik vieną baudą (73:76), o M. Kupšas - dvi (73:78). Į V. Čižausko vieną baudą (73:79), J. Baronas atsakė tritaškiu paskutinę sekundę. „Vytauto“ pergalė svečiuose – 76:79.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (53)