BWBL čempionė, Lietuvos krepšinio federacijos taurės laimėtoja ir šalies vicečempionė Marijampolės „Sūduva“ A grupėje 74:40 (24:15, 12:6, 16:7, 22:12) nugalėjo BWBL ir Baltarusijos vicečempiones „Cmoki-Minsk“ krepšininkes.

Trenerio Rimvydo Samulėno vadovaujamos marijampolietės, kurios žaidė pirmas ikisezonines rungtynes, po dviejų kėlinių pirmavo 36:21, o po trijų – 52:28.

„Sūduvai“ 20 taškų pelnė Laura Svarytė (8 atk. kam.), 12 – Ieva Kazlauskaitė, 10 – Ieva Šimkutė, 9 – Neringa Skadaitė, 7 – Greta Tamašauskaitė.

„Cmoki-Minsk“ ekipai 10 taškų pelnė Jevgenija Stepanova, 9 – Viktorija Gasper (9 atk. kam.).

Angelė Rupšienė ir Jūratė Daktaraitė

Kitose A grupės rungtynėse Torunės „Energa“ (Lenkija), kurią treniruoja buvęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas, 58:72 (13:21, 16:22, 19:23, 10:6) pralaimėjo Maskvos „Dinamo-2“ (Rusija) komandai.

28-ą min. Lenkijos klubas atsiliko net 30 taškų (34:64), bet vėliau sugebėjo sumažinti skirtumą iki 11-os taškų (55:66; 34-ą min.).

B grupėje Lietuvos čempionato bronzos laimėtoja Vilniaus „Kibirkšties“ komanda, kuriai vadovauja trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, 87:70 (14:15, 20:15, 18:17, 35:23) įveikė Baltarusijos čempionato bronzos laimėtoją Gardino „Olimpia“ ekipą.

Vilnietės 19-ą min. atsiliko 29:30, po dviejų kėlinių pirmavo 34:30, o po trijų – 52:47. „Kibirkštis“, daugiausiai Dovilės Šarauskaitės pastangomis, ketvirto kėlinio pradžioje įgijo dviženklę persvarą ir jau neišleido pergalės iš savo rankų.

D. Šarauskaitė surinko 24 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir blokavo 6 varžovių metimus. 18 taškų nugalėtojų komandai pelnė Laurita Jurčiūtė, 15 – Eglė Šniokaitė, 9 – Ieva Savickaitė (7 atk. kam.), 8 – Justina Kraujūnaitė (6 rez. perdav.).

„Olimpia“ ekipoje rezultatyviausia buvo Marija Raščenia. Ji surinko 16 taškų. Olga Kapylova įmetė 13, o Julija Rukša – 10 taškų.

Kitose B grupės rungtynėse Maskvos „Dinamo-1“ (Rusija) komanda 101:46 (30:20, 23:13, 29:11, 19:2) pranoko Odesos „Interchim“ (Ukraina) krepšininkes.

Į Druskininkus neatvyko „Dinamo“ naujokė Kamilė Nacickaitė. Viena Lietuvos rinktinės lyderių prie Rusijos sostinės komandos prisijungs vėliau.

Iš viso turnyre bus sužaista 16 rungtynių. Finalas numatytas sekmadienį 15.30 val.

Jūratė Daktaraitė – pirma lietuvė, tapusi pasaulio krepšinio čempione (1959 m.). Ji iškovojo ir du Europos pirmenybių aukso medalius (1960 ir 1962 m.).

Angelė Rupšienė (Jankūnaitė) – dukart olimpinė (1976 ir 1980 m.), dukart pasaulio (1971 ir 1975 m.) ir triskart Europos (1972, 1976 ir 1978 m.) krepšinio čempionė.