„Jei gerai pažįstu savo tėvą, jis dabar viršuje ginčijasi su Wiltu Chamberlainu, kad jo sūnus yra geriausias visų laikų aukštaūgis“ – šmaikštavo puikiai nusiteikęs 44-erių metų Shaqas, kuris savo pusvalandžio trukmės kalbą sakė paskutinis.

Ne vieną NBA krepšio konstrukciją savo monstriškais dėjimais sugadinęs Sh. O'Nealas nepamiršo padėkoti ir buvusiam komandos draugui Los Andželo „Lakers“ klube Kobei Bryantui už kartu iškovotus tris aukso žiedus, bet taip pat jam ir įkando.

„Taip pat ačiū už tai, kad išstūmė mane iš komandos ir aš buvau išmainytas į Majamio „Heat“, – sakė charizmatiškasis centras.

Jis vėliau išsamiai pristatė ir visus šešis savo vaikus – tris dukras bei tris sūnus, du iš kurių taip pat žaidžia krepšinį.

Shaqas NBA lygoje praleido net 19 sezonų, per kuriuos pasidabino keturiais čempiono žiedais, o savo trofėjų lentyną papildė 2000-ųjų reguliariojo sezono ir trijų NBA finalų MVP titulais. Neeilinio sudėjimo ir gabumų milžinas per savo karjerą vidutiniškai rinkdavo 23,7 taško ir 10,9 atkovoto kamuolio.

Jo porininkas Šlovės muziejuje A. Iversonas NBA žaidė 14 sezonų ir, nors netapo čempionu, 2001 metais buvo pripažintas naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju. Gynėjo vidurkiai lygoje – 26,7 taško ir 6,2 rezultatyvaus perdavimo.

Kalbos pakilęs sakyti A. Iversonas nesulaikė emocijų ir ašarų:

„Ačiū Dievui už meilę ir palaiminimą būti žmogumi, kuriuo esu, ir nesigailėti dėl to, koks esu. Žmogumi, kurį myli šeima, komandos draugai ir gerbėjai“.

AI buvo ypač dėkingas Džordžtauno universiteto treneriui Johnui Thompsonui už tai, kad jis „išgelbėjo jo gyvenimą“.

„Po incidento, kuris nutiko aukštojoje mokykloje, nė viena kita mokymo įstaiga manęs nebebūtų priėmusi. Mano mama atėjo į Džordžtauną ir maldavo jį suteikti man dar vieną šansą. Ir jis tai padarė“, – pasakojo Filadelfijos „76ers“ klubo simbolis.

Jis atskleidė, kad, kai paliko Džordžtauną, buvo laikomas tik „neblogu krepšininku“.

„Bet kai pradėjau klausyti Larry Browno ir konstruktyvios kritikos, aš supratau, koks didis didis treneris jis yra... Tada aš ir tapau MVP“, – prisiminė A. Iversonas.

Dar daugiau pasigėrėjimo žodžių AI skyrė kai kam kitam.

„Turiu padėkoti šiam žmogui. Aš galiu užtikrinti jus, kad čia nestovėtų A. Iversonas, jei ne šis žmogus. Jis suteikė man viziją. Tu nori būti greitas kaip Isiah Thomas, atakuoti kaip Larry Birdas, kovoti dėl kamuolių kaip kaip Charlesas Barkley, atlikti perdavimus kaip Magicas Johnsonas ir dominuoti po krepšiu kaip Shaqas. Bet žmogau, aš norėjau būti kaip Michaelas. Žinote, ką turiu omeny.

Pamenu, kaip pirmą kartą žaidžiau prieš jį. Aš įžengiau į aikštę ir pažiūrėjau į jį ir pirmą kartą mano gyvenimą žmogus man neatrodė realus. Aš mačiau jo aureolę ir negalėjau nustoti žiūrėti į jį. Jis buvo mano idealas, mano herojus“, – atviravo Allenas.

O štai Y. Mingas tokiais įspūdingais skaičiais pasigirti negalėjo, be to, karjerą dėl traumų turėjo baigti gana anksti, tačiau labiausiai prisidėjo prie NBA plėtros į Kiniją. 229 cm ūgio centras lygoje praleido 8 sezonus, per kuriuos pelnydavo 19 taškų ir po krepšiais sugriebdavo 9,2 kamuolio.

Tuo metu 229 cm ūgio Kinijos milžino Y. Mingo atvykimas į NBA padėjo lygai pasiekti dar labiau išpopuliarėti tarptautiniu lygiu.

Y. Mingas pagerbimo ceremonijoje kalbėjo pirmas ir iškart pastebėjo, kad ši teisė turėjo priklausyti A. Iversonui.

„Žinote kodėl? Nes man reikia daugiau pasiruošimo nei jam“, – publiką prajuokino kinas.

Yao padėkojo savo kuratoriams Kinijoje, buvusiam NBA komisarui Davidui Sternui, taip pat – Hjustono „Rockets“ ekipos draugams bei treneriams Rudy Tomjonavichiui ir Jeffui Van Gundy.

„Aš visada laikysiu jus savo šeima. Aš esu teksasietis ir „Rockets“ narys visam gyvenimui“, – pareiškė jis.

Verta pažymėti, kad visi šie trys žaidėjai buvo pirmieji naujokų biržos šaukimai: Sh. O'Nealą 1992 m. pakvietė Orlando „Magic“, A. Iversoną 1996 m. – Filadelfijos „76ers“, o Y. Mingą 2002 m. – Hjustono „Rockets“.

Įspūdinga ceremonija Springfilde sulaukė ir atitinkamos reakcijos spaudoje bei socialiniuose tinkluose.

Štai garsus oficialios lygos svetainės ir NBA TV žurnalistas Scottas Howardas-Cooperis, nušviesdamas renginį, netikėtai prisiminė Lietuvos krepšinio legendą Arvydą Sabonį, į Šlovės muziejų patekusį 2011-aisiais.

„Kas geresnis NBA? Yao. O jei imant visą jų karjerą – Sabas. Man patinka Yao, neturiu nieko prieš jį. Bet Sabonis, prieš susižeisdamas, buvo išskirtinis talentas“, – teigė jis.

Kiti 2016 m. NBA Šlovės muziejaus nariai:

Jerry Reinsdorfas – ilgametis Čikagos „Bulls“, kuri dominavo NBA ir 9-ame dešimtmetyje laimėjo 6 čempionės titulus, savininkas.

Sheryl Swoopes – triskart olimpinė čempionė su JAV moterų rinktinė, keturiskart WNBA pirmenybių nugalėtoja ir trissyk WNBA MVP titulo laimėtoja.

Tomas Izzo – „Michigan State“ vyriausiasis treneris, 2000 metais laimėjęs NCAA ir net 7 kartus žaidęs „Kovo beprotybės“ finalo ketverte.

*Zelmo Beatty – žaidė 12 sezonų (8 – NBA, 4 – ABA lygoje) ir rinko 17,1 taško ir 10,9 atkovoto kamuolio.

*Darellas Garretsonas – buvęs teisėjas.

*John McLendon – buvęs treneris, tris kartus laimėjęs NAIA čempionatą.

*Cumberland Posey – 20-ojo amžiaus pradžios žvaigždė, kuris taip pat yra įtrauktas ir į beisbolo Šlovės muziejų.

Norėdami patekti į išrinktųjų sąrašą, kandidatai turėjo gauti mažiausiai 18 iš 24 garbės komiteto narių balsų.

* – įvertinti po mirties

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)