Žalgiriečiai šiose rungtynėse žaidė be Pauliaus Jankūno, Renaldo Seibučio ir Antano Kavaliausko, kurie turėjo didžiausią krūvį olimpinėsė žaidynėse. Taip pat nerungtyniavo ilgalaikę traumą besigydantis Martynas Varnas ir kirkšnį pasitempęs Paulius Valinskas.

Mačas prasidėjo galingomis „Žalgirio“ aukštaūgių atakomis: po Augusto Limos dvitaškio ir Brocko Motumo dėjimu pelnyto šeštojo taško, „Chimik“ trenerių štabas jau prašė minutės pertraukėlės – 8:2. Netrukus A. Lima pridėjo 2 baudų metimus, o po Edgaro Ulanovo perdavimo tritaškį smeigė Leo Westermannas (13:6). Prasiveržęs dvitaškį pelnė Artūras Milaknis, vėliau pastebėjęs ir po krepšiu laisvą likusį Robertą Javtoką – 17:11. Vėliau baudas realizavo Lukas Lekavičius, paskutinėje pirmojo kėlinio atakoje atlikęs idealų perdavimą tritaškį iš krašto įmetusiam Isaiah Hartensteinui – 22:15.

Antrojo kėlinio pradžioje pasižymėjo Vytenis Lipkevičius, tačiau „Chimik“ gretose rungtyniaujantis Rolandas Alijevas tritaškiu lygino rezultatą – 24:24. Tada žalgiriečiai susiėmė, ypač gynyboje, ir spurtavo net 19:0. Po tritaškį sėkmingos atkarpos metu pataikė L. Westermannas, B. Motumas ir Kevinas Pangosas, baudas sumetė L.Lekavičius, B. Motumas ir A. Lima, o E. Ulanovas pridėjo 4 taškus – 43:24. Artėjant didžiajai pertraukai skirtumas kiek sumenko, o per trejetą minučių vienintelius keturis „Žalgirio“ taškus pelnė R. Javtokas – 47:39.

Trečiąjį kėlinį 7 taškais iš eilės pradėjo B. Motumas, greitoje atakoje įmetė L. Westermannas, 4 taškus pridėjo E. Ulanovas – 60:43. Tada prabilo toliašaudė „Žalgirio“ artilerija: po tritaškį pataikė K. Pangosas, L.Lekavičius ir I. Hartensteinas – 70:50. Į aikštę grįžęs L. Westermanas varžovą įveikė žaisdamas nugara, po I. Hartensteino idealus perdavimo pasižymėjo R. Javtokas, baudas sumetė L. Lekavičius ir I. Hartensteinas, o kėlinio pabaigoje tritaškį smeigė A. Milaknis – 81:53.

Milas savo gerą pasirodymą pratęsė ir ketvirtojo kėlinio pradžioje pelnydamas dar 5 taškus, dvitaškį pridėjo L. Lekavičius – 88:57. Į aikštę grįžęs B. Motumas vėl rinko 7 taškus iš eilės, K. Pangosas įmetė tritaškį, o šimtąjį tašką tokiu pačiu būdu pelnė A. Milaknis. Paskutiniuosius rungtynių taškus pelnė rezultatyviausiai sužaidęs B. Motumas – 102:68.

„Žalgiris“: B. Motumas 27, A. Milaknis 13, L. Westermannas 10 (5 atk. kam., 9 rez. perd.), L. Lekavičius 9, E. Ulanovas 9, R. Javtokas 8, K. Pangosas 8, A. Lima 8, I. Hartensteinas 8, V. Lipkevičius 2 taškai.

„Chimik“: J. Smithas 13, O. Antipovas 12, V. Petrovas 11 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)