„Kibirkšties“ komanda pirmas treniruotes surengė „Vingio“ parko stadione, o jau savaitės pabaigoje pradės derinti fizinio rengimo pratybas ir darbą krepšinio salėje.

Pirmose treniruotėse šiuo metu dirba 10 „Kibirkšties“ krepšininkių: Eglė Šniokaitė, Daugilė Šarauskaitė, Laura Juškaitė, Justina Kraujūnaitė, Agnė Bobinaitė, Ieva Savickaitė, Urtė Slavickaitė, Laurita Jurčiūtė, Gabija Meškonytė, Vita Kuktienė ir jaunosios „Kibirkšties-VKM“ dublerių komandos žaidėjos.

Prieš savaitę Europos U16 čempionatą baigusi Dalia Donskichytė ir puolėja Vitalija Kaminskytė prisijungs kitą savaitę.

Pirmoms Vilniaus klubo pratyboms lauke vadovauja treneris Valdas Gecevičius ir buvęs „Kibirkšties“ fizinio rengimo treneris Martas Skrabulis, kuris šiuo metu konsultuoja sostinės klubą, o pastaruosius du sezonus dirbo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje. Vyriausioji ekipos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė prie treniruočių prisijungs artimiausiu metu.

Vilniaus "Kibirkštis"
Foto: Organizatorių nuotr.

„Treniruočių pradžioje daugiausiai dėmesio skiriame raumenų, širdies ir kraujagyslių sistemos paruošimui, neskubame, krūvį didiname palaipsniui ir judame optimaliu greičiu“, - pasakojo buvęs lengvaatletis M. Skrabulis. – Svarbiausi uždaviniai yra ilgalaikis ir tęstinis tobulėjimas, o ne greito rezultato siekimas. Kaip sakiau, krūvis didinamas po truputį, norime išlaikyti merginas sveikas ir su gera nuotaika. Tik tada motyvacija ir koncentracija bus aukščiausio lygio. Kalbant paprastai, norime į automobilius sudėti gerus variklius, o kuro visada spėsime užpilti.“

Fizinio rengimo treneris pabrėžia, kad „Kibirkšties“ krepšininkės sulauks įvairių treniruočių.

„Dabar darbo metodika kiek skiriasi nuo nusistovėjusios standartinės, nes komandos didžioji dalis yra jaunos ir perspektyvios merginos. Treniruočių bus visokių, daug įvairovės, kad keistųsi aplinka ir niekas nepabostų“, - vardino M. Skrabulis. – Dabar sportuojame stadione ir parke, eisime į krepšinio salę, treniruoklių salę ir maniežą. Didelė dalis komandos vasarą atstovavo įvairioms rinktinėms, todėl natūralu, kad yra neblogos sportinės formos. Visos krepšininkės labai stengiasi, neturiu jokių priekaištų. Jeigu viskas taip išsilaikys iki sezono pabaigos, tai galime tikėtis teigiamų rezultatų.“

Vilniaus "Kibirkštis"
Foto: Organizatorių nuotr.

Kurį laiką „Kibirkšties“ komanda sportuos Vilniuje, o rugsėjo mėnesį dalyvaus dviejuose turnyruose Druskininkuose. Rugsėjo 11-12 dienomis vyks žymaus trenerio Algio Gedmino vardo turnyras, kuriame „Kibirkštis“ kovos su Minsko „Cmoki“ ir „Horizont“ komandomis iš Baltarusijos.

Dar po savaitės vyks Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės vardo turnyras, kuriame ištraukus burtus paaiškėjo, kad „Kibirkštis“ žais B grupėje su Maskvos „Dinamo“ (Rusija), Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) ir Odesos „Interchim“ (Ukraina) ekipomis.

Oficialias kovas „Kibirkšties“ komanda pradės rugsėjo pabaigoje. Latvijos sostinėje Rygoje rugsėjo 23-25 dienomis vyks pirmas EEWBL turas, o Lietuvos čempionatas startuos pirmą spalio savaitę.

Vilniaus "Kibirkštis"
Foto: Organizatorių nuotr.