Mūsiškiai pirmavo 72:71 likus 13 sek. ir pražiopsojo varžovų tritaškį (72:74). Per likusias 11,4 sekundės lietuviams produktyvios atakos surengti nepavyko.

Lietuvos rinktinei 18 taškų pelnė Dovydas Giedraitis, 14 – Domantas Vilys (7 atk. kam.), 13 – Martynas Arlauskas, 7 – Deividas Sirvydis, o Laurynas Vaištaras atkovojo 10 kamuolių.

Ispanijos komandoje 19 taškų surinko Joelis Parra (8 atk. kam., 6 rez. perdav.), 15 – Usmanas Garuba (11 atk. kam., 10 blk.), 12 – Carlosas Alocenas.

Didžiąją rungtynių dalį M. Šerniaus vadovaujami lietuviai vijosi ispanus. Baigiantis paskutiniam ketvirčiui ir iki jo pabaigus likus vos 13 sekundžių Lietuvos rinktinė persvėrė rezultatą po Martyno Arlausko dvitaškio 72:71. Tačiau po ispanų minutės pertraukėlės vos pagavęs išsimestą iš užribio kamuolį Carlosas Unanue sviedė lemtingą tritaškį. Lietuvos rinktinės bandymas išplėšti pergalę buvo nesėkmingas.

Lietuvos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 54-42, tačiau dažniau klydo (19–13) ir patyrė tikrą varžovų „blokadą“. Vien naudingiausias turnyro žaidėjas juodaodis Usmanas Garuba blokavo net 10 lietuvių metimų.

Pusfinalyje Lietuvos rinktinė 67:59 nugalėjo Kroatiją, o Ispanijos krepšininkai 75:70 palaužė Turkiją.

Lietuvos jaunučių U16 krepšinio rinktinė

Europos čempionato penketuke – D. Giedraitis

Lietuvos rinktinės gynėjas D. Giedraitis išrinktas į simbolinį geriausių Europos jaunučių čempionato žaidėjų penketą.

Prieš kelias dienas 16-ą gimtadienį paminėjęs 185 cm ūgio krepšininkas pirmenybėse pelnydavo vidutiniškai po 11,7 taško, atkovodavo po 3 kamuolius ir atlikdavo po 2,9 rezultatyvaus perdavimo. Finale jis įmetė 18 taškų, - rašo „BasketNews.lt“.

Ispanijos rinktinės lyderis U. Garuba išrinktas naudingiausiu pirmenybių žaidėju. 14-metis krepšininkas per rungtynes vidutiniškai rinkdavo po 16,3 taško, atkovodavo po 12,4 kamuolio ir blokuodavo po 2,9 metimo.

Į simbolinį penketuką taip pat pateko turkas Eray Akyuzas, kroatas Lukas Samaničius ir serbas Marko Pecarskis.

Bronzos medalių savininke pirmenybėse tapo Turkijos ekipa, mače dėl trečios vietos po pratęsimo 77:70 (17:18, 19:15, 11:18, 19:15, 11:4) privertusi pasiduoti Kroatijos komandą.

Grupių varžybose Lietuvos krepšininkai laimėjo visas trejas rungtynes, įveikę Juodkalniją, Bosniją ir Hercegoviną bei Prancūziją. Aštuntfinalyje mūsiškiai 94:74 sutriuškino Estiją, o ketvirtfinalyje pranoko 84:76 – Italiją.

Per visą U-16 čempionatų istoriją Lietuvos rinktinė auksą Europoje yra iškovojusi vieną sykį – 2008-ais Italijoje. Tąsyk pirmąją vietą kartu su bendražygiais iškovojo vadinamoji auksinė lietuvių karta, kurią į priekį vedė Jonas Valančiūnas.

Pernai 2015-ais lietuviai Kaune vykusiame čempionate finišavo antri. Finale mūsiškiai pralaimėjo Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkams.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (138)