Pasirodys geriausiems agentams

Daugiausiai jų – 4, šiame sezone atstovavo Kauno Sabonio krepšinio centrui: Julius Daugėla, Elvis Juozaitis, Ignas Sargiūnas ir Lukas Uleckas. 3 žaidėjus į U17 komandą pasiuntė Vilniaus „Lietuvos rytas-2“: Luką Kišūną, Paulių Pošką ir Tadą Vaičiūną. Taip pat rinktinei atstovauja Vitalijus Kozys iš Kretingos „Kretingos“ ir Grantas VasiliauskasAlytaus SRC-„Dzūkijos“. G. Vasiliauskas pasibaigus RKL sezonui buvo pripažintas perspektyviausiu RKL čempionato žaidėju.

„U17 rinktinė išskirtinė tuo, kad nerenkama kasmet, yra atsižvelgiama į praėjusių metų U16 pasiekimus. O pats čempionatas žaidėjams svarbus tuo, kad jie parodo save pasauliui. Į renginį atvyksta pasaulinio lygio agentai, kuriems krepšininkai turės galimybę pademonstruoti, ką jiems davė, ko išmokė MKL ir RKL čempionatai,“ – pasakojo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas

Paklaustas, kaip vertina faktą, kad U17 pagrindą sudaro RKL žaidėjai, LKF vadovas pasidžiaugė, kad mūsų šalyje sukurta žaidėjų ugdymo piramidė veikia ir žaidėjai iš kiekvienos lygos gali pasiimti savo dalį.

„Labai džiaugiamės, kad Moksleivių lygos produktas reikalingas ir Regionų lygai. Kam nebeužtenka tobulėti MKL čempionate, turi galimybę tobulėti RKL. LKF tikslas ir yra, kad žaidėjas iš kiekvienos lygos pasiimtų savo dalį, kad piramidė veiktų ir skatintų žaidėjus augti.

Labai geras ir sektinas pavyzdys, kuomet LKL komandos suburia savo junior ekipas ir rungtyniauja RKL. Šiemet tai padarė „Lietuvos rytas“, „Dzūkija“, Kėdainiai, „Vytautas“. Man tai labai graži piramidė. Jeigu nebūtų RKL, būtų didesnis atstumas, žaidėjas turėtų ilgiau bręsti, norėdamas patekti į NKL“, – sakė M. Špokas.

Džiaugiasi dublerių komandomis

RKL prezidentas Darius Gudelis vertindamas rinktinės sudėtį pabrėžė, kad auga jaunų komandų kiekis lygoje, o tai sudaro sąlygas tobulėti jaunimo rinktinių atstovams.

„Galimybė jaunimui grumtis su už save vyresniais, kartais net ir karjerą baigiančiais profesionalais, duoda vaisių. Tai aiškiai parodo U17 rinktinės sudėtis.

RKL čempionate pamažu atsiranda pajėgių LKL dublerių, rajonų sporto centrų komandų, kurios suburia po savo sparnu perspektyviausius regiono jaunus žaidėjus, supažindina juos su profesionalų sportu, suteikia galimybę semtis vertingos patirties iš labiau patyrusių sportininkų.
Šį 17-mečių rinktinė mums, organizatoriams, suteikia pasitikėjimo, kad esame teisingame kelyje. Linkime vaikinams sėkmės Pasaulio čempionate“, – sakė RKL vadovas.

Faktas apie gausų būrį RKL krepšininkų U17 rinktinėje pradžiugino ir lygos generalinio rėmėjo, bendrovės „Natural Pharmaceuticals“, vadovą Ulfą Oldenborgą.

„Sprendimas bendradarbiauti su lyga pateisino lūkesčius. Siekėme skatinti jaunimo fizinį aktyvumą, susidomėjimą krepšiniu mažesniuose Lietuvos miestuose. Rezultatais galime didžiuotis – pasaulyje Lietuvai atstovaus rinktinė, kurios pamatas – RKL jaunieji krepšininkai, atvykę ne tik iš didžiųjų, bet ir iš mažesnių Lietuvos miestų. Ir toliau Lietuvoje laikomės savo tikslo – rūpintis gyventojų sveikatinimu ir skatinti kiekvieną aktyviau domėtis sveiku gyvenimo būdu“, – sakė maisto papildus gaminančios įmonės vadovas.

Saragosos mieste vykstančiame pasaulio vaikinų U17 čempionate rungtyniauja 16 valstybių atstovai. Pirmajame varžybų etape Lietuvos rinktinė B grupėje susitiks su Ispanijos, Argentinos ir Malio komandomis. Į aštuntfinalį pateks visos 4 grupių komandos.

Lietuviai savo pasirodymą pirmenybėse pradės su Argentinos atstovais. Pagal LKF dar vasario mėnesį iškeltus tikslus Lietuvos rinktinėms, iš U17 atstovų tikimasi 1-7 vietų.

RKL atstovai kitose rinktinėse

Kitose jaunimo rinktinėse taip pat galima rasti nemažai praėjusiame sezone RKL rungtyniavusių krepšininkų. Tarp kandidatų į U16 rinktinę, kuri šiemet žais Europos čempionate Lenkijoje, yra 6 RKL krepšininkai: Martynas Arlauskas, Gytis Asačiovas, Tautvydas Kupstas, Martynas Pocevičius, Deividas Sirvydis ir Erikas Venskus.

U18 Europos čempionatui Turkijoje besirengiančių sąrašuose – 4 šiemet RKL rungtyniavę žaidėjai: Einaras Tubutis, Matas Jogėla, Tautvydas Vyšniauskas ir Karolis Giedraitis.

U20 rinktinės, kuri jėgas išmėgins Europos čempionate Suomijoje, kandidatų gretose prakaitą lieja taip pat 4 RKL žaidėjai: Valentinas Mitalauskas, Ignas Fiodorovas, Mantas Montvila ir Giedrius Stankevičius.