Šis čempionų titulas „Žalgiriui“ – net šeštas paeiliui bei 18-tas klubo istorijoje. Kauno komanda LKL finale žaidžė 23-ią kartą iš tiek pat galimų.

Įspūdingą pasiekimą savo karjeroje užfiksavo ir Paulius Jankūnas. „Žalgirio“ kapitonas LKL čempionų žiedu pasipuošė net dešimtą kartą. Tuo metu Renaldui Seibučiui šis Lietuvos pirmenybių auksas – vos pirmas karjeroje.

Lemiamame mūšyje Kaune „Žalgiris“ dominuoti pradėjo antrame kėlinyje – per mažiau nei pusę ketvirčio šeimininkai varžovams neleido pelnyti nė vieno taško, o patys pelnė 16 bei nutolo 41:17.

Antrą ketvirtį žalgiriečiai laimėjo net 29:14 ir į persirengimo kambarius išėjo turėdami net 23 taškų persvarą (54:31).

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ sėkmingai išlaikė savo pranašumą bei užtikrintai laimėjo (97:70).

Paskutinė rungtynių minutė ir „Žalgirio“ triumfas:

„Žalgiris“: Jerome‘as Randle‘as 16 (7 rez. perd.), Brockas Motumas 13, Renaldas Seibutis 11, Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas ir Martynas Pocius po 10, Edgaras Ulanovas 9 taškai.

„Neptūnas“: Danielis Ewingas 19, Martynas Mažeika 11, Jerai Grantas 10, Mindaugas Girdžiūnas 8 taškai.

LKL finalo seriją laimėjęs „Žalgiris“ klaipėdiečius namuose įveikė tris kartus (83:72, 78:54 ir 97:70) bei sykį varžovų tvirtovėje (74:50). Savo ruožtu „Neptūnas“ pergale džiaugėsi antrajame serijos mače uostamiestyje (76:54).

Uostamiesčio ekipa dėl LKL aukso žiedų kovojo antrą kartą klubo istorijoje. 2014-aisiais bandant užkopti į Lietuvos krepšinio viršūnę jai kelią pastojo būtent „Žalgiris“ – 2-4.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (405)