J. Valančiūnas susitikimą pradėjo ant atsarginių suolo, žaidė 18 su puse minutės (18:27), pelnė 9 taškus, atliko rezultatyvų perdavimą, bet neatkovojo nė vieno kamuolio (!). Lietuvos rinktinės centro, kuris buvo trečias pagal rezultatyvumą komandoje, taikiklis per priverstinę 8-erių rungtynių pertrauką ne kiek nenusimušė: jis pataikė visus 4 mestus dvitaškius ir 1 baudą iš 2. Uteniškis dar atliko rezultatyvų perdavimą, du kartus suklydo ir sykį prasižengė, o jo +/- rodiklis buvo -17.

Kevinas Love'as nugalėtojams, kurie jau pirmame kėlinyje įgijo 34 taškų persvarą, pelnė 25, LeBronas Jamesas – 23 taškus per 31 minutę ir visą ketvirtą kėlinį ilsėjosi ant atsarginių suolo. „Karalius Jamesas“, kuriam tai buvo 191-os „play-off“ etapo rungtynės karjeroje, dar atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 6 kamuolius. Pataikęs 1 baudos metimą iš 3, L. Jamesas NBA atkrintamų varžybų rungtynėse įmetė jau 1320 baudų ir pagal šį rodiklį pavijo Kobe Bryantą. Daugiau baudų metimų yra įmetęs tik Michaelas Jordanas - 1463.

Kyrie Irvingas taip pat surinko 23 taškus. J. Valančiūno tiesioginis oponentas Tristanas Thompsonas per 29 min. pelnė 9 taškus (2/2 dvitaškiai, 5/8 baudos) ir atkovojo 10 kamuolių.

„Cavaliers“, kurie 20,6 tūkst. žiūrovų džiaugsmui demonstravo pavyzdinę gynybą, antrą iš eilės ir trečią istorijoje Rytų konferencijos čempionų titulą gali užsitikrinti jau naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku šeštose rungtynėse Toronte. Beje, Klivlando krepšininkai namuose šį sezoną atkrintamų varžybų etape nepralaimėjo nė vienos dvikovos (7-0).

„Raptors“ abu lyderiai DeMaras DeRozanas (14 tšk.) ir Kyle'as Lowry (13 tšk.) šįkart pasirodė blankiai. J. Valančiūno „pavaduotojas“ Bismackas Biyombo įmetė 7 taškus, tačiau atkovojo vos 4 kamuolius po krepšiais (ankstesnėse dvejose laimėtose rungtynėse aukštaūgis iš Kongo tai padarė net 40 kartų!). Argentiniečio Luiso Scola sąskaitoje taip pat 7 taškai, bet jis gynyboje buvo visiškai bejėgis prieš K. Love'ą.

Svečiai iš Toronto, kuriems tai buvo jau 20-os rungtynės per 42-i dienas ir 13-as mačas per 25-ias pastarąsias dienas, po dviejų kėlinių atsiliko jau 31 tašku, o tai didžiausias deficitas Rytų konferencijos atkrintamų varžybų istorijoje.

Pirmus du mačus svečiuose Toronto komanda varžovams pralaimėjo 84:115 (28:33, 16:33, 23:29, 17:20) ir 89:108 (28:30, 20:32, 21:24, 20:22), tačiau savo aikštėje abusyk šventė pergalę 99:84 (27:24, 33:23, 20:23, 19:14) ir 105:99 (27:24, 30:17, 21:28, 27:30).

„Raptors“ krepšininkai NBA lygos Rytų konferencijos finale žaidžia pirmą kartą, o jau šeštą kartą Rytuose finale rungtyniaujantis „Cavaliers“ klubas konferencijos čempionu tapo 2007-ais ir 2015-ais metais.

Rezultatas:

Klivlando „Cavaliers“ – Toronto „Raptors“ – 116:78 (37:19, 28:15, 35:26, 16:18), – serija 3-2.

„Cavaliers“: Kevinas Love'as 25 (24 min., 5/6 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 6/6 baudos), LeBronas Jamesas (31 min., 8/13 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 1/3 baudos) ir Kyrie Irvingas (27 min., 8/15 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/5 baudos) po 23, Richardas Jeffersonas 11, Tristanas Thompsonas 9 (10 atk. kam.), J. R. Smithas ir Channingas Frye'us po 7, Jamesas Jonesas 5, rusas Timofejus Mozgovas 4 (12 min., 7 atk. kam., 2/2 dvitaškiai), Dahntay Jonesas 2, australas Matthew Dellavedova 0 taškų (9 min.).

Raptors“: DeMaras DeRozanas 14 (31 min., 3 atk. kam., 3 rez. perdav., 2/8 dvitaškiai, 10/12 baudos), Kyle'as Lowry 13 (29 min., 4/8 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/6 baudos), Jonas Valančiūnas 9, Bismackas Biyombo (21 min., 2/3 dvitaškiai, 3/3 baudos) ir Luisas Scola (15 min., 3 rez. perdav., 2/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) po 7, Delonas Wrightas ir Normanas Powellas po 6, DeMarre'as Carrollas 5 (27 min., 2/3 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 1/1 baudos), Patrickas Pattersonas, Terrence'as Rossas ir kanadietis Corey Josephas po 3, Jasonas Thompsonas 2, Jamesas Johnsonas 0 taškų (11 min.).