Rungtynes spurtu 9:0 pradėję Dimitrio Itoudžio auklėtiniai leido varžovams kiek priartėti (13:9), bet kėlinį užbaigė sėkmingiau ir susikrovė dviženklę persvarą – 23:12.

Po šalto dušo atsibudę Krasnodaro krepšininkai pelnė 7 taškus be atsako ir vėl priartėjo kelių metimų atstumu (23:19). Tačiau tuomet tritaškių lietų paleidusi CSKA susikrovė rekordinę persvarą (47:31). Vis tik prieš ilgąją pertrauką intriga dar buvo gyva – 47:37.

Trečiame kėlinyje rungtynių scenarijus nė kiek nesikeitė: spurtą surengdavo tai viena, tai kita komanda, o su sirena tritaškį pataikęs Dontaye Draperis krasnodariečių deficitą apmažino dar vienu tašku – 68:59.

Bet juokauti nenusiteikę CSKA krepšininkai, kuriuos į priekį ant savo pečių tempė Nando de Colo, vėl truktelėjo į priekį (78:62). Visgi „Lokomotiv“ po šio nokdauno rankų nenuleido ir sugebėjo atsilikimą sumažinti daugiau nei perpus (84:79). Bet tai buvo viskas: Berlyno O2 arenoje susirinkę žiūrovai per 27 sek. stebuklo neišvydo – 88:81.

Įspūdingą solo pasirodymą surengė jau minėtasis N. de Colo, kuriam išvakarėse buvo įteiktas reguliariojo sezono MVP titulas. 28-erių prancūzas per 33 minutes pelnė net 30 taškų (9/14 dvit., 2/4 trit., 6/6 baud. met.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.

Beje, šiame mače Eurolygos rekordą pagerino Viktoras Chriapa, kuriam tai jau 10-as karjeros finalo ketvertas ir 19-os rungtynės juose. Ankstesnis geriausias rezultatas priklausė graikui Theodorui Papaloukui.

CSKA: Nando de Colo 30 (pakartotas karjeros rekordas), Vitalijus Fridzonas 13, Viktoras Chriapa ir Andrejus Vorancevičius po 9, Milošas Teodosičius (6 rez. perd.) ir Kyle'as Hinesas po 8 taškus.

„Lokomotiv“: Malcolmas Delaney 26 (1/7 dvit., 4/9 trit., 12/12 baud. met.), Dontaye Draperis 17, Anthony Randolphas 13 (11 atk. kam.), Ryanas Broekhoffas 10 taškų.

Nuo 1958-ųjų rengiamą Eurolygos turnyrą Maskvos CSKA klubas yra laimėjęs šešis kartus. Tiesa, Naujųjų laikų eroje (nuo 2000 m.) šį prestižinį trofėjų galingiausia Rusijos komanda iškovojo vos du sykius – 2006 ir 2008 metais.

Verta pažymėti, kad šis finalo ketvertas CSKA klubui – jau penktas eilės. Tačiau 2012 metais rusai apmaudžiai liko antri, o pastaruosius trejus metus neįveikė pusfinalio barjero.

Tuo metu „Lokomotiv-Kuban“ tarp keturių geriausių Eurolygos komandų pateko pirmą kartą klubo istorijoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)