Po dvi dienas trukusių įtemptų kovų paaiškėjo, kad čempionais tapo Sostinės krepšinio mokyklos berniukai ir Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ mergaitės.

Berniukų „Pirmasis iššūkis“ čempionato finale Algirdo Milono treniruojami vilniečiai 100:78 nugalėjo Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos komandą „Envija“. Sostinės KM komanda nutolo antrame kėlinyje, kurį laimėjo 10 taškų skirtumu. Trečiame ketvirtyje vilniečiai dar labiau įtvirtino savo pranašumą, o per paskutines 10 minučių kauniečiai jau nebegalėjo sustabdyti įsibėgėjusių varžovų.

Sostinės KM komanda šiame sezone nepatyrė nei vieno pralaimėjimo.

„Didžiuojuosi savo auklėtiniais — jie šiandien buvo geriausi. Sveikinimai žaidėjų tėveliams, kurie prieš penketą metų pasirinko labai teisingą krepšinio mokyklą, nors apie mus dar mažai kas žinojo“, – skm.lt teigė nugalėtojų komandos treneris A. Milonas.- Tai vis tiek yra finalas – vaikai, žinoma, jaudinosi, bet komandos pagal pajėgumą labai skyrėsi. Jie turėjo tikrai vieną gerą žaidėją, kurio šiandien nesustabdėme. Pasirodymą vertinu labai gerai. Mes planavome žaisti finalinėse rungtynėse. Mes žinojome komandų pajėgumą”.

Nugalėtojų gretose Gediminas Alisas pelnė 25 taškus ir atkovojo 9 kamuolius, Matas Klimantavičius pridėjo 14 taškų. „Tornado“ komandoje pasižymėjo Paulius Murauskas, kuris pelnė 48 taškus ir atkovojo 18 kamuolių.

Trečiąją vietą ir bronzos medalius iškovojo finalo ketverto šeimininkai Arvydo Sabonio krepšinio centro jaunieji krepšininkai. Kauniečiai mažajame finale 75:64 palaužė Plungės sporto ir rekreacijos centro komandą „Anra Investicija“. Savo pranašumą „saboniukai“ įrodė tik 4 kėlinyje, kurį laimėjo 21:9.

Nugalėtojų komandoje Modestas Babraitis pelnė 23 taškus, o Emilis Bartninkas surinko 16. Plungės SRC gretose Žilvinas Rusys įmetė 24 taškus, o Jokūbas Stropus pridėjo 14.

U12 berniukų čempionato „Pirmasis iššūkis“ simbolinis penketas:

Paulius Velutis (Sostinės KM)
Gediminas Alisas (Sostinės KM)
Paulius Murauskas („Tornado“ KM)
Modestas Babraitis (Sabonio KC)
Žilvinas Rusys (Plungės SRC)

Bronzos medalius iškovojo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ mergaitės. Rimantės Gotautės auklėtinės 71:63 palaužė Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos atstoves. Klaipėdietės geriau pradėjo mačą ir po pirmo kėlinio pirmavo 5 taškais, tačiau jau antrame ketvirtyje „Aistės“ išsiveržė į priekį, o po trijų kėlinių jau pirmavo 8 taškais. Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, tačiau pajūrio atstovėms nepavyko perlaužti rungtynių eigos.

Nugalėtojų gretose Neda Pliatkutė pelnė 42 taškus (19/37 dvitaškiai) ir atkovojo 18 kamuolių, Aistė Sinevičiūtė surinko 15 taškų (3/14 baudos) ir sugriebė 15 atšokusių kamuolių. V.Knašiaus KM komandoje Justė Veronika Jocytė įmetė 37 taškus, Austė Jurevičiūtė pridėjo 11 taškų, atkovojo 14 kamuolių, tačiau suklydo net 12 kartų.