„Raptors“ sėkmingai pradėjo mačą ir pirmo kėlinio pabaigoje po Jono Valančiūno ir Terrence'o Rosso dvitaškių įgijo dviženklį pranašumą (27:17), o antro ketvirčio pradžioje po dviejų iš eilės taiklių to paties T. Rosso metimų pirmavo jau 14 taškų skirtumu – 33:19.

Vis dėlto „Heat“ krepšininkai po truputį pradėjo mažinti savo deficitą ir dar iki pertraukos priartėjo iki penkių taškų (46:41), o trečio kėlinio pabaigoje daugiausiai Dwyane'as Wade'os pastangomis ir pavijo savo varžovus – 61:61.

Iki lemiamo ketvirčio pabaigos likus žaisti 4 min. „Heat“ jau buvo priekyje 80:74 ir „Raptors“ padėtis darėsi itin komplikuota, tačiau tuo metu iniciatyvos ėmėsi pagaliau kamuolio sulaukęs J. Valančiūnas, kuris pataikė du dvitaškius iš eilės, o vėliau pataisęs savo paties netaiklų metimą ir persvėrė rezultatą saviškių naudai – 82:80 (likus 1 min. 22 sek.).

Likus 10 sek. Goranas Dragičius smeigė tritaškį ir dar kartą išlygino rezultatą – 86:86 bei privertė komandas žaisti pratęsimą, nes Kyle'o Lowry šūvis su sirena tikslo nepasiekė.

Pratęsimą „Raptors“ pradėjo galingai ir po DeMaro DeRozano, J. Valančiūno bei DeMarre'o Carrollo taškų atitrūko 92:86 bei pergalingai užbaigė mačą – 96:92.

Savo 24-ąjį gimtadienį sekmadienį minintis J. Valančiūnas per 38 min. pasižymėjo dvigubu dubliu – pelnė 15 taškų (7/9 dvitaškiai, 1/2 bauda), atkovojo 12 (po 6-is gynyboje ir puolime), perėmė 3 kamuolius (karjeros rekordas NBA atkrintamosiose), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 varžovo metimą, 2 kartus suklydo ir 1 sykį prasižengė.

Lietuvis net 11 iš savo 15 taškų pelnė tada, kai to reikėjo labiausiai – per ketvirtą kėlinį ir pratęsimą.

Tiesa, dvigubu dubliu atsakė ir jo tiesioginis oponentas Hassanas Whiteside'as, kurio sąskaitoje – 13 taškų (5/7 dvitaškiai, 3/5 baudos), 13 atkovotų kamuolių ir 3 blokai.

Vėl taiklumu nežibėjo abu „Raptors“ lyderiai – DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry, įmetę atitinkamai 20 ir 18 taškų. Kartu jie pataikė vos 16 metimų iš 46-ių (34.8 proc.) ir tik 5 baudas iš 14-os (35,7 proc.).

Dabar serija keliasi į Majamį, kur ekipos susitiks šeštadienį ir pirmadienį.

Primename, kad pirmoje dvikovoje taip pat prireikė pratęsimo, o po jo 102:96 džiaugėsi „Heat“ atstovai.

„Raptors“: DeMarre Carrollas 21, DeMaras DeRozanas 20 (9/24 dvitaškiai, 2/8 baudos), Kyle'as Lowry 18 (7/22 metimai iš žaidimo, 3/6 baudos), Jonas Valančiūnas 15 (12 atk. kam.), Terrence'as Rossas 10, Cory Josephas 8 ta6kai.

„Heat“: Goranas Dragičius 20, Dwyane'as Wade'as (6/16 dvitaškiai) ir Joe Johnsonas (0/6 tritaškiai) po 17, Hassanas Whiteside'as 13 (13 atk. kam.), Luolas Dengas 12 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (148)