41-as per pirmą kėlinį pelnytas taškas ir 123 apskritai – „Heat“ klubo rekordai šioje čempionato stadijoje.

Įdomu, kad „Hornets“ gretose rezultatyviausias buvo taip pat europietis – prancūzas Nicolas Batumas, surinkęs 24 taškus.

Antras serijos mačas vyks trečiadienį vėl Majamyje.

„Heat“: Luolas Dengas 31 (7/7 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 5/7 baudos), Hassanas Whiteside'as 21 (11 atk. kam.), Dwyane'as Wade'as 16, Joe Johnsonas ir Amare'as Stoudemire'as po 11, Goranas Dragičius 9 taškai (10 atk. kam.).

„Hornets“: Nicolas Batumas 24, Kemba Walkeris 19, Alas Jeffersonas 13, Cody Zelleris ir Jeremy Linas po 9 taškus.

Itin lengva pergale NBA atkrintamąsias pradėjo ir vieni favoritų San Antonijaus „Spurs“ – jie savo arenoje 106:74 (22:13, 26:24, 33:14, 25:23) pranoko Memfio „Grizzlies“.

Antro kėlinio pabaigoje šeimininkai pirmavo vos dviem taškais (39:37), tačiau tada laimėjo atkarpą 14:0 ir įgijo dviženklę persvarą – 53:37, kurią vėliau tik didino ir dar trečiame ketvirtyje pasiekė 30 taškų ribą (81:51).

Paskutinis kėlinys tebuvo jau tik formalumas. Nors Greggas Popovichius ilsino savo pagrindinius žaidėjus, švieslentėje tai neatsispindėjo – 92:56 (įpusėjus ketvirčiui), o galutinis rezultatas – 106:74.

Nesėkmė 32 taškų skirtumu – naujas „Grizlių“ ekipos antirekordas atkrintamosiose.

39-erių metų „Spurs“ veteranas Timas Duncanas sužaidė savo 242-ąsias atkrintamųjų rungtynes karjeroje. Pagal šį rodiklį jis yra trečias per visą NBA istoriją ir šiemet gali pakilti net į pirmą vietą: nuo Roberto Horry atsilieka vos dviem, o pirmaujančio Dereko Fisherio – 17-a susitikimų.

Antroji komandų dvikova numatyta antradienį taip pat San Antonijuje.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 20, LaMarcusas Aldridge'as 17, Patrickas Millsas ir Tony Parkeris po 15, Kevinas Martinas 10, Timas Duncanas 7 taškai (11 atk. kam.).

„Grizzlies“: Vince'as Carteris 16 , Lance‘as Stephensonas 14 taškų.