Tokį sprendimą FIBA priėmė po to, kai Lietuvos klubai pasirinko Eurolygos ir Europos taurės turnyrus, o ne pačios FIBA organizuojamą Čempionų lygą.

FIBA jau anksčiau grasino įvairiomis sankcijomis šalims, kurios pasirinks Eurolygą.

„To rezultatas (kad pasirinkote dalyvauti Eurolygos organizuojamuose turnyruose – aut. past.) yra tas, jog jūsų šalies federacija prarado galimybę dalyvauti FIBA Europos organizuojamuose turnyruose, tokiuose kaip 2017-ųjų Europos čempionatas.

Jeigu jūsų federacija turi įrodymų, kad viršuje pateikti faktai yra neteisingi, iki balandžio 20-tos dienos galite juos pateikti“, – rašoma oficialiame laiške.

Pažymėtina, kad Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) posėdis numatytas rengti tik balandžio 26-ąją dieną, kai FIBA duotas terminas jau bus pasibaigęs.

Kitą sezoną Kauno „Žalgiris“ žais Eurolygoje, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ priėmė kvietimą rungtyniauti Eurolygos organizuojamame Europos taurės turnyre.

Kartu su Lietuvos rinktine tokių „FIBA Europe“ generalinio sekretoriaus Kamilio Novako pasirašytų laiškų sulaukė iš viso 14 nacionalinių federacijų, tarp kurių – beveik visas žemyno krepšinio elitas.

Iš čempionato dar grasinama šalinti Kroatiją, Serbiją, Juodkalniją, Makedoniją, Rusiją, Ispaniją, Turkiją, Bosniją ir Hercegoviną, Slovėniją, Italiją, Lenkiją, Izraelį bei Graikiją.

Laiško, kuris pasiekė Slovėnijos krepšinio federaciją, pavyzdys:

Apie galimybę Europos rinktines šalinti iš Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių oficialiai kol kas nėra užsimenama, nors krepšinio kuluaruose prieš kurį laiką buvo aptarinėjama ir tokia sąmokslo teorija.

Legendinis „Žalgirio“ krepšininkas, šiuo metu Eurolygos TV, Čekijos krepšinio federacijoje ir „FIBA Europe“ organizacijoje dirbantis Jiri Zidekas Krepšinis.lt dar prieš keletą dienų perspėjo, kad situacija funkcionierių kabinetuose tampa nebevaldoma.

„Tai ypatingai bloga situacija krepšiniui. Visuomet dviejų dominuojančių organizacijų nesutarimai kenkia sportui. Ar arti pabaiga? Nežinau tiek detalių, kad galėčiau nuspėti. Bet žinau, kad laikui bėgant situacija tampa vis rimtesnė, nes abi pusės jau padavė skundus Europos komisijai. Bet galbūt tai vienintelis būdas išspręsti kilusią problemą, nes jie neranda bendros kalbos – Europos komisijos sprendimas bus gana svarbus konflikto pabaigai. O jį užbaigti būtų labai gerai“, – vylėsi jis.