46 proc. taiklumu (13/28) iš toli atakavę šeimininkai kontroliavo žaidimą beveik visų rungtynių metu, tačiau įgyti įtikinamą persvarą jiems sekėsi sunkiai.

Po ilgosios pertraukos „Palanga“ sužaidė kelias sėkmingas atkarpas ir pabėgo 61:47, tačiau svečiai atsakė spurtu 8:0 ir prisivijo 55:61.

Iki susitikimo pabaigos likus 3 minutėms „Palanga“ atitrūko 71:63, bet ir vėl ne ilgam –vilniečiai paskutinę minutę prisivijo 68:71.

Vis tik laiko išsigelbėti „Perlui-MRU“ nepakako. Titusas Robinsonas ir Mindaugas Reminas paskutinėmis sekundėmis sumetė baudų metimus ir užtikrino pajūrio ekipai pergalę 74:70.

Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0. Antrasis serijos susitikimas balandžio 5-ąją bus žaidžiamas sostinėje.

„Palanga“: Titusas Robinsonas 20 (11 atk. kam.), Mindaugas Reminas ir Reginaldas Simsas po 16 taškų.

„Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras 18, Tomas Galeckas 15, Margiris Normantas 11 taškų.

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klubui NKL ketvirtfinalis prasidėjo nuryta karčia piliule. Nesėkmingai iš tolimų distancijų atakavę sūduviečiai gavo skaudų antausį nuo NKL čempionų.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai namuose 67:71 (18:10, 16:16, 14:18, 19:27) nusileido dabartiniams čempionams Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkams.

Klaipėdiečiai serijoje iki trijų pergalių į priekį išsiveržė 1-0. Antrasis serijos mačas pajūryje bus žaidžiamas balandžio 5-ąją.

Įtampa Marijampolėje aukščiausią tašką pasiekė iki susitikimo pabaigos likus vienai minutei. Mindaugas Stašys tritaškiu suteikė savo komandai dviejų taškų pranašumą (64:62), bet Aurimas Kieža čia pat atsakė dviem taškais su pražanga (65:64).

Netrukus baudas realizavę Deividas Keburys ir Stašys dar kartą persvėrė rezultatą (68:65). Kitoje aikštelės pusėje baudas sumetė Gintautas Matulis, tačiau tuo pačiu atsakė ir šaltakraujiškasis Stašys (70:67). Visgi Kiežos lemiamas metimas tikslo nepasiekė ir čempionų titulą ginantys klaipėdiečiai triumfavo.

„Sūduvai-Mantingai“ tai buvo pirmosios namuose pralaimėtos rungtynės po daugiau nei metų pertraukos. Paskutinį kartą marijampoliečiai savo sirgalių akivaizdoje suklupo 2015-ųjų vasario 27-ąją.

Susitikimas prasidėjo nerezultatyviu abejų komandų žaidimu. Net 13 tolimų metimų iš eilės prametusi „Sūduva-Mantinga“ surado kitų ginklų. Sėkmingą žaidimą po krepšiu demonstravusu Marijampolės ekipa po pirmojo kėlinio turėjo aštuonių taškų persvarą (18:10).

Visgi „Nafta-Uni-Akvaservis“ varžovų toli į priekį nepaleido. Trečiojo kėlinio viduryje klaipėdiečiai apribojo aikštės šeimininkų siautulį puolime ir po Mindugo Stašio tritaškio rezultatas tapo lygus (38:38).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje sūduviečiai ir vėl kiek atitrūko, kai po sėkmingo Dovio Bičkauskio išpuolio „Sūduva-Mantinga“ įgijo septynių taškų pranašumą (51:44).

Visgi Ryčio Vaišvilos auklėtiniai dar kartą atsikėlė – uostamiesčio klubas pelnė penkis taškus be jokio atsako ir komandas vėl skyrė du taškai (49:51).

NKL čempionų šūksniai Marijampolės ŽSM sporto salėje garsiausiai pradėjo aidėti iki susitikimo pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms, kai Viktoras Chodosovskis tritaškiu persvėrė rezultatą (59:58).

Aikštės šeimininkai šiame mače tragiškai metė tritaškius – tikslą pasiekė vos 4 taiklūs metimai iš 33. Tuo metu svečiai pataikė 7 tolimus metimus iš 20.

„Sūduva“: Aurimas Kieža 19 (12 atk. kam.), Dovydas Sabeckis 13, Dovis Bičkauskis 10 taškų.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 19, Rytis Biliartas ir Viktoras Chodosovskis po 12 taškų.

Eliminavę vieną aukščiau buvusią komandą, Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkai yra pasiruošę tai pakartoti ir ketvirtfinalyje. Tai Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai įrodė pirmosiose NKL ketvirtfinalio rungtynėse.

Jonaviškiai išvykoje pirmavo nuo pirmos iki paskutinės mačo minutės ir 90:81 (20:15, 30:26, 20:21, 20:19) pranoko Šakių „Vyčio“ krepšininkus. Aikštės pranašumą perėmę Jonavos krepšininkai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0 ir antrąsias rungtynes antradienį žais namie.

„Petrochema-Dextera“ reguliariajame sezone užėmė vos dešimtąją vietą, tačiau aštuntfinalyje 3-1 pranoko septintus buvusius „Telšius“. „Vytis“ reguliariajame sezone buvo antras ir pateko tiesiai į ketvirtfinalį, todėl prieš šį mačą turėjo beveik dviejų savaičių pertrauką.

Svečiai Šakiuose pirmavo nuo pat pirmojo metimo, o įpusėjus antrajam ketvirčiui pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 35:25.

Likusį rungtynių laiką „Petrochema-Dextera“ išlaikė saugią persvarą – kas kartą, kai šeimininkams pavykdavo priartėti iki 5-6 taškų, svečiai netrukdavo susigrąžinti dviženklę persvarą.

Paskutinį spurtą „Vytis“ surengė ketvirto kėlinio pabaigoje, kai priartėjo iki 77:83, tačiau tada nepavyko kelis kartus užpulti, o svečiai realizavo tris baudas ir vėl nutolo.

„Vytis“: Ignas Vaitkus 25, Karolis Brusokas 13, Ernestas Serkevičius 10 taškų.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 16, Henrikas Vorotnikovas ir Justas Vazalis po 14, Lukas Grabauskas 13, Ričardas Verbickas 12 taškų.

Staigmeną pateikė ir Kauno „Žalgirio“ dubleriai. Galingai ketvirtą kėlinį sužaidę Tomo Masiulio auklėtiniai išvykoje 72:66 (16:17, 13:16, 16:17, 27:16) įveikė „Mažeikius“.

Svečių pergalę Mažeikiuose nulėmė ketvirtojo kėlinio viduryje surengtas spurtas 8:0, kurio dėka jie išsiveržė į priekį 66:62.

Lemiamomis rungtynių akimirkomis Aloyzo Rudžio auklėtiniai niekaip negalėjo atsikovoti kamuolių po savo krepšiu, tačiau Gydros baudų metimų dėka jie buvo priartėję 66:67.

Visgi prasidėjus paskutinei akistatos minutei Kristupas Žemaitis smeigė tritaškį (70:66), Darius Pakamanis nesugebėjo atsakyti tuo pačiu, o paskutines „Mažeikių“ viltis nubraukė Pauliaus Valinsko baudos metimas.

Jaunieji žalgiriečiai serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis serijos mačas Kaune bus žaidžiamas balandžio 5-ąją.

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys 13, Šarūnas Vingelis ir Šarūnas Beniušis (7 atk. kam.) po 10 taškų.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 15, Paulius Valinskas 14, Martynas Echodas ir Kristupas Žemaitis po 11 taškų.