Nuo pirmųjų minučių į priekį įsiveržę žalgiriečiai žaidimo vadžias nuolat laikė savo rankose, o persvara svyravo nuo 2 iki 8 taškų.

Svečiai iš Ispanijos sostinės pirmą kartą svarstykles į savo pusę persvėrė tik įpusėjus trečiam kėliniui, kuomet dvitaškį iš po krepšio pataikė Felipe Reyesas (51:53).

Bet tai ir buvo esminis lūžis, nes prieš lemiamą ketvirtį „Real“ jau pirmavo devyniais taškais (53:62).

Nors jį žalgiriečiai pradėjo penkiais taškais be atsako ir dar bandė kabintis į rungtynes (60:64), pora žudančių 36-erių argentiniečio Andreso Nocioni šūvių iš toli nubraukė bet kokias viltis (62:72).

Pablo Laso auklėtiniai per likusį laiką išsaugojo susikurtą pranašumą ir šventė labai svarbią pergalę kovoje dėl vietos F grupėje geriausiųjų ketvertuke – 75:90.

Kauniečius lemiamais momentais baudęs A. Nocioni vien per ketvirtą kėlinį įsūdė keturis tritaškius ir iš viso pelnė 22 taškus.

„Real“ atstovaujančiam Jonui Mačiuliui prieš rungtynes buvo oficialiai įteiktas geriausio 2015 metų Lietuvos krepšininko prizas.

Starto penkete mačą pradėjęs 31-erių metų lietuvis aikštelėje praleido 22 minutes, per kurias pelnė 9 taškus (3/5 dvit., 1/4 trit., 0/1 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 11 naudingumo balų.

Kauno „Žalgiris“ (2/8) – Madrido „Real“ (6/4) – 75:90 (17:13, 24:26, 12:23, 22:28)

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 35 naud. bal.), Ianas Vougioukas 13, Jreome'as Randle'as (6 rez. perd.) ir Siimas-Sanderis Vene po 8, Olivier Hanlanas 7 taškai.

„Real“: Andresas Nocioni 22, K. C. Riversas 14, Felipe Reyesas 10 (8 atk. kam.), Sergio Rodriguezas (8 rez. perd.) ir Jonas Mačiulis po 9 taškus.

Tai jau ketvirtas sezonas iš eilės, kuriame Lietuvos ir Ispanijos čempionai ginklus turi suremti TOP-16 etapuose. Statistika juose – 7:1 Madrido komandos naudai, o bendras tarpusavio akistatų rezultatas – dvigubai didesnis – 13:1.

Prieš mėnesį Madrido „Barclaycard center“ arenoje vykęs Eurolygos mačas buvo debiutinis Šarūnui Jasikevičiui, o jį „Žalgiris“ pralaimėjo tik po atkaklios kovos – 86:92.

Vienintelį kartą Kauno ekipa „Karališkąjį“ klubą įveikė namų rungtynėse 2014 metų metų balandžio 11 dieną (87:80).