LCC įveikė KTU studentus

Tiesa, galimybių patekti į LSKL finalo ketverto varžybas dar nepraranda ir LCC tarptautinio universiteto (LCC) krepšininkai, kurie šįkart savo aikštėje rezultatu 76:71 (25:19, 22:16, 18:18, 11:18) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus.

Šis pralaimėjimas kauniečiams užkirto visas viltis patekti tarp keturių stipriausių ekipų.

LCC komandą (8 pergalės, 9 pralaimėjimai, 6 vieta) į pergalę vedė Ignas Staponas, surinkęs 20 taškų, Ignas Fiodorovas pridėjo 16 taškų (9 atk. kam.), Mantas Montvila – 9 tšk.

KTU (7 pergalės, 11 pralaimėjimų, 7 vieta) gretose išsiskyrė 22 taškus surinkęs Renaldas Simanavičius, 19 taškų pridėjo Paulius Valinskas, 8 – Rokas Pocius.

LCC akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 44:26, tačiau dažniau klydo – 28:21.

KU nusileido per pratęsimą

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai galėjo dar labiau įsitvirtinti trečioje LSKL turnyro lentelės pozicijoje ir anksčiau laiko užsigarantuoti kelialapį į LSKL finalo ketverto varžybas, tačiau pajūrio atstovai Vilniuje per pratęsimą rezultatu 82:87 (17:21, 18:21, 20:16, 22:19, 5:10) nusileido 2013 ir 2014 metų LSKL čempionams Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentams.

MRU atstovai 16 dvikovos minutę pirmavo 14 taškų skirtumu – 36:22, tačiau klaipėdiečiai visgi sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir 38 dvikovos minutę pirmauti – 71:69. Tada MRU kilo į lemiamą šturmą bei galiausiai teko žaisti pratęsimą, kurio metu vilniečiai jau kovėsi lyg ant bangos ir pergalės iš rankų nebepaleido.

MRU (9 pergalės, 8 pralaimėjimai, 5 vieta) komandai prie pergalės 22 taškus surinko ir 11 kamuolių po krepšiais atkovojo Gytis Radzevičius, 17 taškų (8 atk. kam.) pelnė Mykolas Dieninis, 16 – Margiris Normantas, 13 (8 atk. kam.) – Rytis Pipiras.

KU (11 pergalių, 6 pralaimėjimai, 3 vieta) ekipai 24 taškus pelnė Ignas Vaitkus, 17 – Valentas Tarolis, 15 (10 atk. kam.) – Evaldas Šaulys.

„Pralaimėjimą lėmė mūsų klaidos. Per rungtynes suklysti 29 kartus – labai daug. Buvo tokių klaidų, kur klydome tiesiog lygiose vietose, o varžovai tada mus iškart baudė lengvais taškais. Galėjome, tiesiog turėjome laimėti, tačiau šįkart mums nesisekė, trūko šalto proto. Varžovai šįkart labiau norėjo pergalės“, – po rungtynių kiek nusiminęs kalbėjo klaipėdiečių ekipos treneris Mindaugas Stašys.

Kur kas kitokios nuotaikos tvyrojo MRU ekipos stovykloje.

„Kol turime šansų, tol iš paskutiniųjų ir kabinamės. Šiandien pergalę lėmė gera, tiesiog agresyvi mūsų gynybą, kuri varžovus išmušė iš vėžių. Džiaugiuosi vyrais, jie puikiai, tiesiog iš širdies dirbo ir tai davė vaisių. Galėjome apsieiti ir be pratęsimo, tačiau nuo to pergalė tik saldesnė ir žiūrovai ilgiau galėjo pasimėgauti krepšiniu.

Dabar svarbiausia nepaleisti sėkmės paukštės. Jei viskas susiklostys gerai, gali būti, kad dėl patekimo į LSKL finalo ketverto varžybas viską lems mūsų su Vilniaus universitetu paskutinė dvikova, kuri vyks MRU salėje. Nuo to čempionatas tampa tik įdomesnis ir labiau intriguojantis“, – teigė MRU ekipos treneris Mindaugas Sakalauskas.

LSU neturėjo vargo su VU

Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai savo aikštėje be didesnės intrigos rezultatu 98:82 (34:17, 21:20, 22:25, 21:20) nugalėjo Vilniaus universiteto (VU) atstovus.

LSU (14 pergalių, 4 pralaimėjimai, 2 vieta) gretose išsiskyrė 22 taškus surinkęs Taurantas Tamošiūnas, 20 taškų prie pergalės pridėjo Martynas Beržanskas, po 10 – Mindaugas Motuzas ir Tomas Miškinis.

Iš vilniečių (10 pergalių, 7 pralaimėjimai, 4 vieta) po 23 taškus surinko Mantas Dong (8 atk. kam.) ir Simonas Lekys (10 rez. perd.), Domantas Pipiras pelnė 17 taškų.

„Su VU, galima sakyti, susitvarkėme jau per pirmąjį kėlinį. Vėliau leidau pažaisti visiems žaidėjams. Nebuvo jokios intrigos. Tikėjausi aršesnės kovos“, – po rungtynių kalbėjo LSU treneris Edas Nickus.

VDU išlieka nesustabdoma

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai pratęsė įspūdingą pergalių seriją. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai namuose užtikrintai rezultatu 87:62 (22:16, 22:11, 21:23, 22:12) nugalėjo Kauno kolegiją (KK) ir į savo sąskaitą įsirašė septynioliktą iš eilės pergalę.

Pirmajame kėlinyje VDU krepšininkai rungtyniavo užtikrintai ir po Marijaus Užupio dvitaškio bei realizuoto baudos metimo susikrovė dviženklį pranašumą – 22:12. Antrame kėlinyje aikštės šeimininkai ir toliau kontroliavo rungtynių eigą bei savo persvarą padidino iki septyniolikos taškų – 44:27. Antroji rungtynių pusė buvo tik formalumas.

VDU (17 pergalių, 0 pralaimėjimų) komandai Rokas Stankevičius pelnė 21 tašką (8/9 dvit., 10 atk. kam., 32 naud. bal.), Lukas Grabauskas – 18 (8 rez. perd., 28 naud. bal.), Marijus Užupis – 15 (5 atk. kam.), Martynas Sajus – 10 (7 atk. kam., 19 naud. bal.), Lukas Ganas – 9, Regimantas Miniotas – 8 (9 atk. kam.)

Iš KK komandos (5 pergalės, 12 pralaimėjimų, 8 vieta) išsiskyrė Antanas Bertašius, surinkęs 19 taškų, Edgaras Rupeika – 16 (8/10 dvit., 9 atk. kam., 20 naud. bal.), Aurimas Gavelis ir Renatas Issak – po 10 tšk.

„Varžovai savo aikštėje kovėsi atkakliau. Turbūt šįkart jie jau anksčiau laiko nuleido galvas. Galbūt mes šįkart buvome rimčiau nusiteikę:, – garsiai svarstė 2015-2016 metų LSKL reguliaraus čempionato nugalėtojų treneris Arūnas Juknevičius. Jis pabrėžė, kad jų tikslas vienas – apginti LSKL čempionų titulus.

„Tik tada galėsime lengviau atsikvėpti, o dabar reikia rimtai dirbti“, – sakė strategas.

ASU per pratęsimą palaužė LEU

LSKL reguliaraus sezono pabaigoje vis grėsmingiau kaunasi Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atstovai. Šįkart jie išvykos rungtynėse per pratęsimą rezultatu 108:102 (11:28, 27:25, 27:19, 28:21, 15:9).

LEU po pirmojo kėlinio pirmavo 17 taškų skirtumu – 28:11, o trečiajame kėlinyje kelis kartus buvo susikrovę 20 taškų, tačiau sugebėjo išbarstyti pranašumą ir galiausiai pralaimėti.

ASU (4 pergalės, 13 pralaimėjimų, 10 vieta) gretose vėl nesulaikomas buvo net 38 taškus pelnęs (10 atk. kam., 6 rez. perd., 35 naud. balai) Ernestas Serkevičius, 20 taškų (11 atk. kam.) pridėjo Karolis Šarukas, 18 – Vilius Pocius, 16 – Domantas Senda.

LEU (3 pergalės, 14 pralaimėjimų) komandai 35 taškus (9/15 trit., 6 atk. kam., 28 naud. balai) pelnė Justinas Gečas, 23 – Algirdas Palaima, 15 (10 atk. kam.) – Tomas Zdanavičius, 14 (18 atk. kam.) – Gediminas Povilauskas, 13 – Edvinas Dubauskas.

„Šiandien mūsų kieme šventė. Iš pradžių mums tragiškai nesisekė pataikyti, bet vaikinai iki paskutinių sekundžių tikėjo pergale ir kovojo iš paskutiniųjų. Džiugu, kad pastangos buvo apvainikuotos pergale“, – džiaugėsi ASU treneris Robertas Ragauskas.

Merginų grupėje žinomos trys finalo ketverto dalyvės

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų čempionate jau yra aiškios trys finalinio ketverto dalyvės. Tai Klaipėdos universiteto (KU), Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) merginos. Lieka tik viena nežinomoji, kuri paaiškės per artimiausius turus.

Čempionės įveikė VDU ekipą

Praėjusio sezono nugalėtojos Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkės savo aikštėje rezultatu 88:74 (21:15, 17:26, 23:15, 27:18) nugalėjo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipą.
Rungtynės vyko permainingai: iš pradžių MRU susikrovė dviženklę persvarą – 16:6, tačiau VDU antrajame kėlinyje sugebėjo persverti rezultatą savo naudai – 34:27.

27 rungtynių minutę VDU merginos, visas rungtynes žaidusios be keitimų vos penkiese, dar minimaliu skirtumu buvo priekyje – 51:50, tačiau tada MRU kilo į lemiamą šturmą, greitai susikrovė dviženklę persvarą – 73:63 ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

MRU komandą į pergalę vedė Ieva Šimkutė, pelniusi 26 taškus, Laura Juškaitė pridėjo 20 taškų (11 atk. kam.), Rita Žilinskaitė – 16, Evelina Mauraitė ir Eglė Šniokaitė – po 10.

VDU gretose išsiskyrė Mantė Kvedaravičiūtė, pelniusi 37 taškus (10/17 dvit, 5/13 trit., 2/3 baudos, 10 atk. kam., 5 rez. perd., 33 naud. balai), Eglė Šlėderytė pridėjo 15, Indrė Keršulytė – 14.

MRU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 41:30.

MRU (6 pergalės, 1 pralaimėjimas) LSKL turnyro lentelėje užima trečią vietą, VDU (1 pergalė, 7 pralaimėjimai) – penktą vietą.

KU – vienvaldės lyderės

Vienvaldžių lyderių pozicijas susigrąžino Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkės. Daivos Drungilienės ir Ramunės Kumpienės auklėtinės Klaipėdoje net 33 taškų skirtumu – 83:50 (18:9, 20:15, 20:17, 25:9) sutriuškino Vilniaus universiteto (VU) merginas.

Skirtumas tarp komandų vis labiau išryškėjo nuo pirmojo kėlinio vidurio ir atotrūkis augo. Komandos į didžiąją pertrauką išėjo klaipėdietėms pirmaujant 38:24, o antroje rungtynių pusėje aikštės šeimininkės jau smaginosi po VU ekipos krepšiu.

Klaipėdos komandos gretose nesulaikoma buvo Justina Matuzonytė, surinkusi 24 taškus ir po krepšiais atkovojusi 11 kamuolių. Kristė Druskytė pridėjo 19 taškų (14 atk. kam., 6 rez. perd.), Simona Dobrovolskytė – 14 (7 atk. kam.), Roberta Daraškevičiūtė – 11, Erika Kregždytė – 10 (8 atk. kam.). Visos šios žaidėjos rungtyniauja LMKL Klaipėdos „Fortūnos“ ekipoje, tad viena kitą puikiai pažįsta ir yra gerai susižaidusios.

Iš vilniečių išsiskyrė 14 taškų pelniusi Giedrė Ulytė, 9 taškus surinko Justina Kraujūnaitė, 8 – Ieva Savickaitė.

Klaipėdietės su 7 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu LSKL turnyro lentelėje užima pirmą vietą, vilnietės (1 pergalė, 6 pralaimėjimai) yra paskutinės – šeštos.

Praėjusį sezoną KU merginos iškovojo LSKL bronzos medalius, o šiemet jų tikslai – dar aukštesni. Tą jos šį sezoną įrodinėja ne žodžiais, o darbais.