Aktyviai rungtynes pradėjusios lietuvės, kurių dauguma yra LKF projekto „Talentų U15 karta” absolventės, vėliau iniciatyvą perleido švedėms, kurių gretose yra ir galingų tamsiaodžių.

Dar ketvirtajame kėlinyje Lietuvos krepšininkės įnirtingai vijosi varžoves. Likus dviem minutėms jos sugebėjo išlyginti rezultatą. Lemiamą baudos metimą likus 2 sekundėms pataikė Saulė Kaupytė.

„Per pasirengimo stovyklą Vilniuje akcentavome gynybą. Pirmą kėlinį mums pavyko puikiai gintis. gynyba buvo puiki. Turėjome persvarą. Vėliau pakeitėme lyderes, leidome joms atsipūsti. Tai atsiliepė žaidimui. Tačiau patikrinome jauniausias žaidėjas. Rezultatas – puikus”, – rungtynes komentavo viena iš Lietuvos rinktinės trenerių Aušra Naidėnienė.

Abi komandos daugmaž vienodai kovojo dėl atšokusių kamuolių – švedės atkovojo 46, lietuvės – 45. Klaidų skaičius toks pats – po 32. Tačiau lietuvės perėmė daugiau kamuolių (19:15), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (11 prieš 6), taikliau metė tritaškius – pataikė 3 iš 14 (švedės – 2 iš 10) ir baudų metimus (13/19 prieš 15/26).

Rungtynes žaidė visos Lietuvos rinktinės nares. Rezultatyviausia buvo penkiolikmetė vilnietė Dalia Donskichytė, jau rungtyniaujanti Lietuvos moterų krepšinio lygoje Vilniaus „Kibirkšties” ekipoje. Ji pelnė 21 tašką (6/13 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 6/8 baudų metimų), atliko 3 rezultatyvius kamuolius, prarado 6, perėmė 8 kamuolius.

Kita LMKL rungtyniaujanti penkiolikmetė Gabija Šegždaitė pridėjo 16 taškų (6/14 dvitaškių, 4/4 baudų metimų) ir net 15 atkovotų kamuolių.

Penktadienį Lietuvos U16 rinktinė susitinka su šeimininkėmis Turkijos krepšininkėmis, o šeštadienį – su bendraamžėmis iš Lenkijos.

Pasak Lietuvos trenerių, šis tarptautinis turnyras yra labai svarbus rengiantis Europos U16 čempionatui. Jame šįmet lietuvės žais jau aukščiausiame A divizione, nes pernai laimėjo B diviziono čempionatą.