LSU įsitvirtino antroje pozicijoje

Principinį mūšį tarp Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Klaipėdos universiteto (KU) ekipų šįkart rezultatu 94:86 (23:27, 29:18, 21:19, 21:22) laimėjo namuose rungtyniavę kauniečiai. Pastarieji po šios pergalės dar labiau įsitvirtino antroje LSKL turnyro lentelės pozicijoje (12 pergalių, 2 pralaimėjimai).

Tai buvo savotiškas principinis mūšį dviejų trenerių – mokytojo Edo Nickaus ir mokinio Mindaugo Stašio. Pastarasis klaipėdietis yra baigęs LSU, tad paslapčių mokėsi pas E. Nickų.

Nenuostabu, kad klaipėdiečiai metė rimtą iššūkį – iš pradžių net pirmavo 10 taškų persvara – 15:5, tačiau vėliau paleido vadžias ir dažniau buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Visgi, iki dvikovos pabaigos likus 2 minutėms rezultatas buvo lygus – 86:86, tačiau kauniečiai jau ne pirmą kartą šį sezoną fantastiškai sužaidžia rungtynių pabaigas bei švenčia pergales. Tas pats buvo padaryta ir šįkart.

„Tai buvo labai gero lygio rungtynės. Žiūrovams tokia dvikova turėjo patikti. Džiugu, kad vėl pademonstravome charakterį ir šventėme pergalę. Drąsiai galiu pasakyti, kad Klaipėdos universitetas – rimtas varžovas kiekvienam priešininkui. Smagu prieš tokią komandą laimėti. Treneris Mindaugas Stašys yra puikiai sustygavęs žaidėjus ir valdo situaciją. Gerai, kad mes šįkart prieš juos atsilaikėme“, - teigė LSU treneris Edas Nickus.

KU komandos (9 pergalės, 4 pralaimėjimai, turnyro lentelėje 4 vieta) treneris Mindaugas Stašys sakė, kad reikia gerai sužaisti ne vieną kėlinį, o kautis visas rungtynes.

„Mano komandos žaidėjai pirmąjį kėlinį pradėjo geriau ir galbūt per anksti patikėjo pergale, šiek tiek atsipalaidavo ir tai varžovams leido pakreipti įvykius savo naudai. Šįkart nežaidėme taip, kaip norėčiau ir galėtume“, - mano klaipėdiečių treneris.

LSU komandą į pergalę vedė 22 taškus (5/11 trit.) pelnęs Taurantas Tamošiūnas, 13 taškų (7 rez. perd.) pridėjo Kristupas Žemaitis, 12 (10 atk. kam.) – Lukas Polekauskas, po 11 – Žygimantas Jocys ir Šarūnas Beniušis.

Klaipėdos komandos gretose išsiskyrė 27 taškus (7 atk. kam.) surinkęs Ignas Vaitkus ir 25 taškus (10 atk. kam., 9 rez. perd., 33 naudingumo balai) pelnęs Evaldas Šaulys. Matas Jucikas pridėjo 11 taškų, Aidas Einikis – 10 taškų.

Vilniaus derbyje – VU pergalė

Vilniaus komandų – Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) dvikovą laimėjo svečių teisėmis žaidę VU atstovai. Rimanto Kaminsko auklėtiniai šią dvikovą laimėjo tik po permainingos kovos, geriau sužaidę antrąją rungtynių dalį – 82:66 (21:24, 10:13, 29:18, 22:11).

LEU krepšininkai iki 28 rungtynių minutės dažniau buvo priekyje – 28:23, 37:29, 47:40, tačiau netrukus VU kilo į lemiamą šturmą ir ne tik pasivijo varžovus, bet ir susikrovė gana solidžią persvarą.

VU gretose išsiskyrė Mantas Dong, pelnęs 19 taškų, Lukas Buikus pridėjo 17 taškų, Karolis Brusokas – 14 (8 atk. kam.), Domantas Pipiras – 11 (8 atk. kam.).

LEU komandai Algirdas Palaima pelnė 18 (8 atk. kam.) taškų, Tomas Zdanavičius – 14, Edvinas Dubauskas – 11, Justinas Gečas – 10 tšk.).

„Pirmoje rungtynių pusėje strigome puolime, o varžovai kaskart atkovodavo po krepšiu kamuolį ir greitomis atakomis rinko taškus. Po didžiosios pertraukos pakeitėme gynybos sistemą ir varžovai pasimetė. Dar kartą buvo įrodyta, kad pergalės pagrindas – gera gynybą. Vyrai antroje rungtynių pusėje atidirbo tikrai nuoširdžiai. Tai labai svarbi pergalė. Džiugu ir tai, kad iškritus keliems pagrindinės sudėties žaidėjams, į žaidimą pasijungia mūsų rezervas. Šiandien geras rungtynes sužaidė Lukas Buikus“, - džiaugėsi VU komandos treneris Rimantas Kaminskas.

Po šios pergalės VU ekipa (9 pergalės, 4 pralaimėjimai) pakilo į trečiąją LSKL turnyro lentelės vietą, o LEU komanda (3 pergalės, 11 pralaimėjimų) užimą devintąją vietą.

MRU turėjo vargo su LCC

2013 ir 2014 metų LSKL čempionai Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai namuose turėjo kaip reikiant paprakaituoti su LCC tarptautinio universiteto (LCC) ekipa. Vilniečiai svečius iš Klaipėdos palaužė tik paskutinėmis susitikimo sekundėmis rezultatu 72:69 (13:21, 11:11, 26:20, 15:17).

Po ketverių metų šį sezoną į LSKL sugrįžę LCC krepšininkai dvikovą pradėjo galingai ir greitai išsiveržė į priekį – 17:8, o 15 dvikovos minutę jau pirmavo ir 14 taškų skirtumu – 29:15.

Visgi, MRU pademonstravo čempionišką charakterį – dar iki didžiosios pertraukos skirtumą ištirpdė iki minimumo – 31:32. Vėliau virė permainingas mūšis, o dvikovos nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Iki rungtynių pabaigos likus minutei LCC dar pirmavo 69:68, tačiau per likusį laiką nebesugebėjo suregzti rezultatyvios atakos ir aikštės šeimininkai tuo pasinaudojo bei triumfavo – 72:69.

MRU komandai (6 pergalės, 7 pralaimėjimai, 6 vieta) 17 taškų (9 atk. kam.) pelnė Gytis Brazauskas, 13 (7 rez. perd.) – Margiris Normantas, 12 – Rimantas Daunys, 11 – Lukas Kvedaravičius.

LCC gretose (6 pergalės, 7 pralaimėjimai, 5 vieta) 16 taškų pelnė Ignas Fiodorovas, 13 – Mantas Montvila, 11 – Valentinas Mitalauskas.

LCC turnyro lentelėje įsitaisiusi laipteliu aukščiau, nes Klaipėdoje MRU nugalėjo didesniu taškų skirtumu – 93:89.

„Galėjome iškovoti pergalę ir Vilniuje. Tai buvo pasiekiama ranka, tačiau rungtynių pabaigoje, kai buvome priekyje, kažkiek pasimetėme, nesusikalbėjome ir patys paleidome pergalę iš rankų. Žinoma, kad apmaudu, tačiau jau nieko nebepakeisime. Reikia mąstyti apie artimiausias kovas ir tokių pačių klaidų nebekartoti“, - kalbėjo LCC tarptautinio universiteto treneris Marius Tamolis.

Šiauliečiai suklupo namuose

Itin svarbų tašką kovoje dėl galimybės prasibrauti į LSKL finalinio ketverto varžybas prarado Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai, namuose rezultatu 74:78 (29:26, 7:16, 19:19, 19:17) nusileidę svečiams iš Kauno technologijos (KTU) universiteto.

KTU gretose (5 pergalės, 9 pralaimėjimai, 7 vieta) išsiskyrė 23 taškus pelnęs Renaldas Simanavičius, 19 taškų pridėjo Paulius Valinskas, 14 – Gintautas Kybartas, 10 (10 atk. kam.) – Evaldas Aniulis.

ŠU komandai (4 pergalės, 9 pralaimėjimai, 10 vieta) Martynas Plučius pelnė 21 tašką, Arūnas Sajavičius – 14, Laurynas Jokubauskas – 12, Irmantas Lianzbergas – 11 tšk.

KTU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 34:23.

KK stebuklingai išsigelbėjo

Kauno kolegijos (KK) krepšininkai savo aikštėje vos vieno taško skirtumu – 78:77 (21:24, 11:11, 18:23, 28:19) nugalėjo paskutinę vietą LSKL turnyro lentelėje užimančią Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) ekipą.

Negana to, KK krepšininkai nuolat buvo besivejančiųjų vaidmenyje – 21:28, 42:48, 50:58, o ketvirtojo kėlinio ketvirtą minutę dar atsiliko dviženkle persvara – 67:56, tačiau visgi sugebėjo stebuklingai išsigelbėti.

KK ekipą (4 pergalės, 9 pralaimėjimai, 8 vieta) nuo gėdingo pralaimėjimo gelbėjo Antanas Bertašius, pelnęs 26 taškus (9/13 dvit., 2/2 trit., 2/2 baudos, 14 atkovotų kamuolių, 35 naudingumo balai), Renatas Issak prie pergalės pridėjo 13, Giedrius Stankevičius ir Aurimas Gavelis – po 11 taškų.

ASU (2 pergalės, 11 pralaimėjimų, 11 vieta) komandai Ernestas Serkevičius pelnė 20 taškų, Karolis Šarukas – 16, Domantas Senda – 14 tšk

Turnyrinė lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai)

LSKL merginų čempionate – trivaldystė

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų čempionate trys pirmaujančios ekipos, praėjusio sezono prizininkės – Klaipėdos universiteto (KU), Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkės žingsniuoja koja kojon – savo sąskaitoje turi po penkias pergales ir šį sezoną tik po kartą suklupo.

Visos jos šventė pergales ir šį pirmadienio vakarą. Dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio pirmąją LSKL turnyro lentelės vietą užima KU, antrąją – MRU, trečiąją – LSU studentės.

MRU pergalė 52 taškų skirtumu

Praėjusio sezono čempionės MRU krepšininkės išvykos rungtynėse net 52 taškų skirtumu – 96:44 (18:18, 35:6, 22:9, 21:11) sutriuškino Kauno technologijos universiteto (KTU) merginas.

KTU pirmąjį kėlinį dar atkakliai priešinosi čempionėms – 18:18, tačiau per antrąjį kėlinį MRU surengė tikrą atakų šou – pelnė net 35 taškus, o tuo tarpu KTU merginoms leido surinkti vos 6 taškus.

Antroji rungtynių dalis buvo tik formalumas – MRU akivaizdžiai kontroliavo situaciją ir didino atotrūkį.

MRU komandą į pergalę vedė 28 taškus pelniusi (10 atk. kam.) Ieva Šimkutė, po 16 taškų surinko Eglė Šniokaitė ir Laura Juškaitė (17 atk. kam.), 15 – Evelina Mauraitė, 14 – Vitalija Kaminskytė.

KTU gretose išsiskyrė 12 taškų pelniusi Akvilė Baronėnaitė, po 7 taškus surinko Justina Razukevičiūtė ir Karolina Ambotaitė.

MRU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 55:31.

Klaipėdietės Kaune sutriuškino VDU

2015 metų LSKL bronzos medalių prizininkės Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkės Kaune 29 taškų skirtumu – 85:56 (19:15, 26:14, 26:12, 14:15) nukovė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkes.

Klaipėdos komandai pagrindiniu smuiku griežė „Fortūnos“ žaidėjos: Simona Dobrovolskytė surinko 21 tašką, Kristė Druskytė – 16 (9 atk. kam.), Roberta Mizgerytė ir Erika Kregždutė – po 14, Justina Matuzonytė – 13 (17 atk. kam.).

VDU nuo dar skaudesnio sutriuškinimo bandė gelbėti Mantė Kvedaravičiūtė, pelniusi daugiau nei pusę komandos taškų – 31, Elžbieta Čeponytė pridėjo 11, Gintarė Jasiunskaitė – 10 taškų.

Pajūrio atstovės laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 53:36 ir rečiau klydo – 10 ir 14 klaidų.

LSU nugalėjo VU studentes

LSKL vicečempionės Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkės namuose be didesnio vargo 22 taškų skirtumu – 84:62 (18:14, 22:15, 30:19, 14:14) nugalėjo Vilniaus universiteto (VU) studentes.

LSU komandai po 17 taškų pelnė Santa Okockytė ir Monika Petrauskaitė (14 atk. kam.), 13 taškų surinko Evelina Brazdeikaitė, 9 – Grytė Markevičiūtė.

VU gretose išsiskyrė 18 taškų pelniusi Justina Kraujūnaitė, 15 – Grėtė Patumsytė, 9 – Karolina Aidukaitė.

Dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykių pirmąją LSKL turnyro lentelės vietą užima klaipėdietės, antrąją – MRU ekipa, trečiąją – LSU studentės.

LSKL merginų čempionato turnyro lentelė (žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai):