Lietuvos vicečempionai Europos taurės pirmame rate laimėjo vos kartą ir patyrė 4 nesėkmes. Spaudimo iš šalies sulaukę klubo vadovai galiausiai atleido lūkesčių nepateisinusį Marcelo Nicola, bet į jo vietą naujo trenerio nepastatė.

Nors Krepšinis.lt jau prieš mėnesį skelbė, kad „Lietuvos ryto“ vairą perims būtent Tomas Pačėsas, klubo vadovai tempė gumą. Kodėl?

Prezidentas Gedvydas Vainauskas dar prieš kelerius metus yra pasakęs, kad kol jis vadovaus, T. Pačėsas treneriu netaps. Tačiau į 44-erių stratego pusę stojo vienas valdybos narių Darius Gudelis.

O galbūt ginčai nebuvo vienintelė priežastis? Pamatę, kad „Lietuvos rytas“ nėra pajėgus varžytis Europoje, jie galėjo nuspręsti naujo stratego nemesti į ugnį ir negadinti jo reputacijos. Panašu, kad jie naiviai tikėjosi, jog iš duobės klubą ištrauks asistentai. Bet nei Aurimas Jasilionis, nei Arvydas Gronskis stebuklo nesukūrė.

„Mes visada prisigalvojame tokių dalykų, kurių galbūt nėra. Aš manau, kad kiekvieno klubo vadovas kabinasi į kiekvieną šansą. Juolab, kad dar buvo galimybė patekti į kitą etapą. Bet aplinkybės neleido, todėl ir nepaskyrė kito trenerio.

Manau, kad tiesiog davė šansą jauniems treneriams, nors nė vienam strategui nėra lengva paimti komandą ir iškart ją vesti į pergales“, – savo mintimis su Krepšinis.lt dalijosi Valdemaras Chomičius.

Nepakeliamos naštos Europoje atsikratę LKL vicečempionai dabar turės daugiau laiko užkamšyti atsivėrusias spragas, o griežta T. Pačėso ranka turėtų prikelti žaidėjus naujiems mūšiams vietiniame fronte: dėl Karaliaus Mindaugo taurės ir LKL čempionų žiedų.

Per likusius beveik penkis LKL reguliariojo sezono mėnesius – 18 savaičių – vilniečiai dar turės 23 rungtynes. Gruodį dar liko sužaisti 4, sausį – 6, vasarį – 3, kovą – 4, o balandį – 6 mačus.

„Mes visi esame lietuviai, todėl mums nereikia jokių papildomų motyvacijų. Reikia turėti savigarbos“, – po paskutinio mačo Europos taurėje rėžė 36-erių Kšyštofas Lavrinovičius.

„Jis turėtų įvesti tvarką: žaidėjai galbūt mažiau tarpusavyje aiškinsis ir daugiau dirbs aikštelėje. Manau, kad jo griežtas charakteris gali padėti komandai“, – apie naują vedlį teigiamai atsiliepė V. Chomičius.

– „Lietuvos rytas“ užbaigė savo sezoną Europos taurėje. Ar pavadintumėte tai blogiausiu pasirodymu klubo istorijoje?, – Krepšinis.lt paklausė V. Chomičiaus.

– Jeigu ieškosime sensacijų, tai būtent taip ir galėtumėm pavadinti. Bet kiekvienas sportas turi savų niuansų – būna pergalių, būna ir pralaimėjimų. Aš manau, kad komanda ne taip ruošėsi rungtynėms: galbūt ji buvo ne taip sukomplektuota tokio rango varžyboms, todėl tokį rezultatą ir matome.

– Ar trečiadienio rungtynėse įžvelgėte gerų dalykų (81:88 pralaimėta Salonikų PAOK)?

– Jeigu mes ieškome tik pergalių, tai kad ir ką bedarytų žaidėjai – viskas bus blogai. Bet jeigu mes kiekvienose rungtynėse, kiekvienoje treniruotėje ieškosime pozityvo ir galimybių progresuoti bei eiti į priekį, reiškia, mes kiekviename momente randame tą reikiamą kabliuką. Aišku, vakar jie labai gerai žaidė ir praktiškai visas rungtynes buvo priekyje, bet prastas darbas pasirengimo laikotarpyje neleidžia komandai visas 40 minučių žaisti aukštame ritme. Jie pavargsta, pradeda daryti klaidas. Dabar reikia ne varyti po 3-4 treniruotes į dieną, o surasti laiko, kad žaidėjai atsistatytų: jie privalo įgauti normalią formą.

– Ar galima daryti sąmokslo teoriją, kad, atleidę Marcelo Nicola, klubo vadovai ilgai nepaskyrė naujo trenerio, nes nebematė prasmės taip vargti Europos taurėje ir nusprendė iš naujo pasiruošti svarbiausioms kovoms Lietuvoje?

– (atsidūsta) Mes visada prisigalvojame tokių dalykų, kurių galbūt nėra. Aš manau, kad kiekvieno klubo vadovas kabinasi į kiekvieną šansą. Juolab, kad dar buvo galimybė patekti į kitą etapą. Bet aplinkybės to neleido, todėl ir nepaskyrė kito trenerio. Manau, kad tiesiog davė šansą jauniems treneriams, nors nė vienam strategui nėra lengva paimti komandą ir iškart ją vesti į pergales. Ypač, kai komandai trūksta techninio pasiruošimo. Čia yra žaidybinis momentas: kažkas kažkur ne iki galo buvo padaryta, todėl ir matome tokį rezultatą.

– Komandos vairą oficialiai perėmė Tomas Pačėsas. Ar jis būtent tas žmogus, kuris sugebės pastatyti žaidėjus ant kojų?

– Bet kuris treneris, kuris yra patyręs ir dirbęs su geromis komandomis, prideda pliusą. Pirmiausia, jis turėtų įvesti tvarką: žaidėjai galbūt mažiau tarpusavyje aiškinsis ir daugiau dirbs aikštelėje. Manau, kad jo griežtas charakteris gali padėti komandai.

– Dabar „Lietuvos rytas“ turės daugiau laiko treniruotėms. Ar tikitės išvysti tikrąjį komandos potencialą, apie kurį visi garsiai kalbėjo prieš sezoną?

– Manau, kad dabar yra puiki galimybė vėl komandą pastatyti ant kojų. Galima bus skirti dėmesio bėgimams, štangų kilnojimams, metimams – tokių dalykų prieš tai buvo atliekama per mažai. Pirmiausia, komanda turi nusiraminti, o tada eiti į priekį.

– O galbūt reikėtų pokyčių sudėtyje? Buvo kalbų, kad Nicolasu Laprovittola domisi ispanai. Galbūt verta pataupyti pinigus ir žaidimo laiką išdalinti į rinktinę pretenduojantiems Adui Juškevičiui ir Žygimantui Janavičiui?

– Jeigu komanda negali išlaikyti žaidėjo, tai jį reikia parduoti. Bet aš manau, kad kiekvienas žaidėjas, ypatingai įžaidėjas, komandai yra labai svarbus. Visi, kurie gali vesti komandą paskui save, turi būti sudėtyje, kad būtų galima pasiekti užsibrėžtą tikslą.